Sobota
21.7.2018
Denní verze
 id
 heslo
Rok vydání
2013

Vydavatel:
Roadrunner Records

Stopáž:
40:40

Studio:
Wicked Good Studios & Zing Studios

Produkce:
Adam Dutkiewicz

1. The Hell In Me
2. Beyond The Flames
3. The New Awakening
4. In Due Time
5. A Tribute To The Fallen
6. Turning Point
7. All We Have
8. You Don´t Bleed For Me
9. The Call
10. No End In Sight
11. Always
12. Time Will Not Remain

Jesse Leach
spev

Adam Dutkiewicz
gitara, spev

Joel Stroetzel
gitara

Mike D´Antonio
basgitara

Justin Foley
bicie

Killswitch Engage (2000)
Alive Or Just Breathing (2002)
The End Of Heartache (2004)
As Daylight Dies (2006)
Killswitch Engage (2009)
Disarm The Descent (2013)

KILLSWITCH ENGAGE - Disarm The Descent

Priznám sa bez mučenia, v súvislosti s novým albumom tejto legendy z Massachusetts som bol skeptický skoro ako kolega Jánko Košč pred príchodom austrálskych PINK FLOYD do košickej Steel Arény.

Interný humor pravidelných návštevníkov nášho Oceľového mesta nechajme bokom, dôležité je, že KILLSWITCH ENGAGE akékoľvek váhanie dlhoročného fanúšika odpálili do vzduchu už po pár sekundách úvodnej skladby „Hell In Me“.

Ak vám pred štyrmi rokmi chýbali dvojkopáky, riffovačky, melodický death metal, brutalita – na novinke „Disarm The Descent” si prídete na svoje. Šéf kapely Adam Dutkiewitz spomínal v jednom z nových rozhovorov, ako v konečnom dôsledku neboli spokojní s príliš uhladenou, mäkkou produkciou predchádzajúcej nahrávky.

Jesse Leach

Producentské eso Brendan O´Brien vytrieskalo na doske „Killswitch Engage“ z kapely absolútne všetko, čo sa dalo v súvislosti s pekne klenutými, uhrančivými refrénmi – presne z tohto kapela vychádzala aj pri nahrávaní novinky, tu však nezabudla ani na prepotrebné korenie v podobe kvalitných gitarových riffov a nespútanej agresivity.

Jesse Leach má po desiatich rokoch od svojho odchodu z kapely akoby vymenené hrdlo. Spieva oveľa lepšie, hutnejšie, s prehľadom zvláda melodické pasáže, ryčí ako mladý bujak – len si vypočujte tú precítenú parádu v skladbe „You Don´t Bleed For Me“. Ak som aj mal obavy, že mi bude chýbať Howard Jones, veľmi rýchlo sa rozplynuli.

Rovnako tak predsudky, ktoré vyplývali z rozpačitého projektu TIMES OF GRACE. Prezentovali sa ním Adam a Jesse pred dvomi rokmi, v skratke by sa dal charakterizovať ako „Metalcore a jeho smrť v trinástich nudných dejstvách“.

Ak slúži úvodná brutalitka „Hell In Me“ ako spoľahlivé baranidlo do deja celej nahrávky, to najdôležitejšie sa deje v trojici skladieb „The New Awakening“, „In Due Time“ a „A Tribute To The Fallen“. Takto znejú KILLSWITCH ENGAGE v roku 2013, takto hrajú jedni z posledných mohykánov NWOAHM.

KILLSWITCH ENGAGE

Je tam všetko, čo sme na tejto kapele kedy mali radi – poctivo naštudované základy švédskeho melodického death metalu, hardcorová energia a výbušnosť, zmysel pre melodiku a krásne vystavané refrény, inštrumentálna zrelosť a vyspelosť.

Nie, žiadny návrat do čias „Alive Or Just Breathing“ sa samozrejme nekoná. KILLSWITCH ENGAGE skutočne pokračujú tam, kde prestali v roku 2009. Jesse Leach priniesol do ich radov prepotrebnú čerstvú energiu, nakopol kapelu do takej miery, že nenudí ani v momente, keď vystrihne zdanlivo zbytočný slaďáčik „Always“.

Ak boli KILLSWITCH ENGAGE pred týmto albumom v situácii „hop alebo trop“, treba uznať, že kritickú situáciu zvládli s veľkým prehľadom. Prinášajú jednu z najzaujímavejších nahrávok vo svojej kariére, ktorá dýcha na krk aj klenotom „Alive Or Just Breathing“ a „The End Of Heartache“.


Rudi

Zveřejněno: 9.4.2013
Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page