Čtvrtek
24.5.2018
Denní verze
 id
 heslo
Rok vydání
2013

Vydavatel:
Deathwish Inc.

Stopáž:
46:56

Studio:
Godcity

Produkce:
Kurt Ballou

1. (Beeltenis)
2. No Rest For The Weary
3. Upheaval
4. As I Look Into The Abyss
5. The Abyss Looks Into Me
6. Condor Tongue
7. Offer Aan De Leegte
8. Agartha
9. Nomads
10. Clair Obscur

Lennart
gitara

Gilles
basgitara

Ivo
bicie

Caro
spev

Oathbrekaer EP (2009)
Amenra / Oathbrekaer Split EP (2011)
Mælstrøm (2011)
Eros | Anteros (2013)
Rheia (2016)

OATHBREAKER - Eros | Anteros

Belgická hardcoreová scéna sa pomaly, ale isto stáva svetovým pojmom. Zásluhu na tom majú určite aj miestne hviezdy nátlakového metalcoreu RISE AND FALL, ktoré Belgické kráľovstvo v podstate dostali na „coreovú mapu sveta“.

Avšak v posledných rokoch sa z krajiny začali ozývať omnoho zaujímavejšie veci okolo takzvanej CHURCH OF RA. Jej lídrami sú AMENRA, ktorých gitarista a bubeník sa spojili s temnými rockermi z THE BLACK HEART REBELLION a založili si ďalšiu kapelu - black metalom smrdiacu hardcoreovú beštiu HESSIAN.

Okrem vzájomnej náklonnosti v podobe spoločných splitiek si všetky tieto kapely organizujú vernisáže (vokalista AMENRA Colin Eeskhout sa prezentuje pôsobivými inštaláciami, súsošiami a obrazmi) a koncerty, napríklad dnes už legendárne vystúpenie pod zjednocujúcim názvom CHURCH OF RA.

OATHBREAKER

OATHBREAKER nie sú výnimkou. S kolektívom CHURCH OF RA sú spojení osobou Lennarta Bossua, gitaristu AMENRA. Hudba OATHBREAKER je však omnoho svižnejšia ako AMENRA, surovejšia a hlavne omnoho viac hardcore.

Mnohí týchto mladíkov prirovnávajú k mixu posledných albumov CONVERGE a black metalu, čo je na jednej strane celkom výstižné, ale na druhej aj mierne zavádzajúce.

OATHBREAKER ľahko zapadli medzi kapely z Deathwish Inc. a nie sú prvou kapelou, ktorá tu koketuje s black metalom (DEAFHEAVEN). Trúfam si však povedať, že práve oni sú jednoznačne najoriginálnejším zoskupením, ktoré pod hlavičkou vydavateľstva figuruje.

V čom sú Belgičania iní, je spôsob kombinovania žánrov. Vedia nájsť pomyselný stred medzi chaotickým hardcoreom, agresívnym, ale zároveň melodickým black metalom a valivým sludge metalom. A píšu dobré skladby, ktoré odkrývajú svoj potenciál aj po mnohých vypočutiach a určite sa nestratia v širokej konkurencii (HESSIAN, crust-blackoví Američania YOUNG AND IN THE WAY alebo výsostne technickí Fíni z HAAPOJA).

OATBREAKER majú neuveriteľný cit pre dynamiku. Na „Eros|Anteros“ sa samozrejme nájdu aj údernejšie „jednoduchšie“ skladby (vynikajúca „Upheaval“ znie ako jam session Abbatha s Kurtom Ballouom). OATHBREAKER sa však snažia omnoho viac pracovať s atmosférou a melódiami (naliehavá „The Abyss Looks Into Me“ a opätovne nahratá sludgeová „Agartha“ zo splitka s AMENRA), pričom do svojich skladieb vždy zamiešajú poriadnu dávku temného napätia.

Nie je čo vytýkať. Od úvodného, ambientne ladeného intra, cez strhujúcu „No Rest For The Weary“ až k záverečnej post-rockom zaváňajúcej „amenrovskej“ citovej žmýkačke „Clair Obscur“ je to jazda šialenou horskou dráhou v zábavnom parku plnom skazených radostí.


Phill
Phill

Zveřejněno: 6.9.2013


Dokonalá zmes black metalu, alternatívneho sludgeu a hardcoreu.

Autor recenze:
9,5 / 10

Redakce:
zatím nehodnoceno

8,8 / 10s kapelou AMENRA:

s kapelou CONVERGE:

s kapelou NEUROSIS:

s kapelou BLACK BREATH:

s kapelou YOUNG AND IN THE WAY:

s kapelou ALL PIGS MUST DIE:

s kapelou THE SECRET:Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page