Sobota
26.5.2018
Denní verze
 id
 heslo
Rok vydání
2013

Vydavatel:
Relapse Records

Stopáž:
47:06

Summon The Spawn (EP) (2006)
Empire Of The Obscene (2008)
Existence Is Futile (2009)
Pull The Plug (SP) (2011)
Chaos Of Forms (2011)
Label Showcase - Relapse Records (split) (2012)
Teratogenesis (EP) (2012)
The Hive (SP) (2013)
Revocation (2013)
Deathless (2014)

REVOCATION - Revocation

Bostonských REVOCATION registrujem až od albumu „Chaos Of Forms“ z roku 2011, pred ním však vydali ešte dva, pričom s tým druhým sa prepracovali k Relapse Records, u ktorých sú dodnes.

Bývajú prezentovaní ako lahôdka pre fanúšikov technickej metalovej hudby, medzi ktorých sa zas až tak neradím, resp. technika ma baví keď má hlavu a pätu, „onanujúce“ bandy nemilosrdne hádžem do kontajnera s názvom „nezmyselná umelohmotná pseudotechnická mrdka“.

V prípade tohto kvarteta však ide o spolok, ktorý vie hrať aj komponovať. Na Berklee College Of Music, ktoré absolvoval frontman David Davidson, sa bez tohto základu nedostanete. Čas strávený s aktuálnym zárezom REVOCATION teda nie je stratený.

Desaťskladová súprava prináša dostatočne tvrdý a zároveň veľmi príjemný prepracovaný metal mnohých vrstiev a nálad. Virtuózne výkony tu sú, nie však samoúčelne, vytvárajú kompaktný a plynulý, pokope držiaci celok. Základom je naozaj nabrúsený thrash metal, vychádzajúci hlavne z americkej klasiky. Osobne tam počujem ozveny SLAYER (aj v sólach), TESTAMENT alebo tiež MEGADETH, pričom tento thrash rozhodne neznie ako zúfalé „retro“, súčasný zvuk i hráčska vyspelosť ho posúva do celkom novej, sviežej dimenzie.

REVOCATION

REVOCATION tlačia na pílu ako sa patrí, k slovu sa v ich tvorbe dostáva aj klasický, technicky a zároveň ostro podaný death metal, klasiky ako DEATH, PESTILENCE, ATHEIST a podobne majú páni napočúvané. A nie len to, v mnohých „emočne vypätých“, rozorvaných či besniacich pasážach na poslucháča zahrozí švédsky melodický death metal 90. rokov, zvládnutý či pochopený lepšie než na väčšine teritória zvaného „nová vlna amerického heavy metalu“ alias čudne zahraného Švédska.

Príjemné náladové vyhrávky, pôsobivá hra basgitary, slušné vokály, REVOCATION tak trochu znejú ako kapela pre široký okruh poslucháčov, zapadli by hocikde od Bloodstocku cez Wacken až po Brutal Assault, ale neznejú ako kalkul, proste radi hrajú toto a hrajú to dobre.

Pre tých, ktorí si takúto technicky vypracovanú tvrdú hudbu vedia predstaviť aj v podstatne odpálenejšom, temnejšom a extrémnejšom podaní, čo-to už od roku 2006 kutí druhý gitarista a vokalista. Dan Gargiulo je v REVOCATION ešte len štvrtý rok, prišiel tam však z vesmírom inšpirovanej deathmetalovej záležitosti ARTIFICIAL BRAIN, ktorá svoj debutový album „Labyrinth Constellation“ vydáva 18. februára v svätyni ponurého metalového extrému Profound Lore Records.


Martin Lukáč

Zveřejněno: 16.1.2014


Príjemný technický thrash/death metal, REVOCATION hrajú priam akademicky školene, ale pritom tak akosi „pre bežných ľudí“.

Autor recenze:
7,5 / 10

Redakce:
zatím nehodnoceno

7,3 / 10s kapelou REVOCATION:

s kapelou SLAYER:

s kapelou TESTAMENT:

s kapelou MEGADETH:

s kapelou PESTILENCE:
PESTILENCE - Hadeon [Martin Lukáč]
PESTILENCE - Obsideo [Martin Lukáč]

s kapelou DEATH:

s kapelou ATHEIST:Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page