VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

SLOUGH FEG - Traveller - zpět na článek

Mustanq Mustanq | 3.9.2010 18:01

Vynikajúci album, nedokážem pochopiť to nízke hodnotenie recenzenta (aj keď samozrejme akceptujem každého názor, ale mal by byť zargumentovaný). Traveller je "nárez" od začiatku do konca, perfektné riffy, sóla tam sú a sú vynikajúce (aj rýchle, aj melodické, nechápem preto to narážanie na sóla), spev výborný, rytmická sekcia (jedina pochvala v recenzii - WTF?) šliape ako hodinky.

Ďalším plusom (aspoň pre mňa) je určite veľa rytmických zmien (najvýraznejšie vo Vargr Theme/Confrontation). Čo sa týka koncepcii albumu, je inšpirovaný hrou Traveller (u nás asi nie veľmi známa, ja som o nej nikdy nepočul) a nejde teda o nejaký vymyslený príbeh skupiny o medzigalaktických vojnách. Poznámku v recenzii, že "božínku", tiež neviem pochopiť. Nie každý má v záujme počúvať "gore-témy" death či black metalových bánd, niekomu sa takéto témy (napríklad aj mne ;)) páčia.

Skutočne sa nenechajte odradiť touto recenziou, kde album dostal 3/10. Na rateyourmusic je to napríklad 13. najlepší album pre rok 2003 s hodnotením len niečo málo pod 4/5, čo je na tamojšie pomery veľký úspech, na metal-archives má Traveller zo 7 recenzií priemerné hodnotenie 96%! Teda myslím, že nie som jediný komu sa Traveller páči (mimochodom cover je fakt skvelý :D)