VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

X-CORE OPEN AIR - Plzeň Božkov, Pod Kopcem - 24. července 2004 - zpět na článek

da2 da2 | Kentaur | 20.9.2004 08:52

Chápu Tvé pohnutky. Mě to napadlo akorát, že se to pěkně rýmuje. A vzhledem k tomu, že v tomto případě média=RIP, by možná stačilo ho nenasrat a pak ať se to třeba klidně menuje "Kentaurovo lidové inspirativně tvořivé odpoledne rozličných interpretů a skupin". Má to jen jednu nevýhodu - zkratka je K.L.I.T.O.R.I.S. :((

RIP | 19.9.2004 10:53

Kolik médií vlastně o tom xkóooru psalo?? :)

NiHique NiHique | 19.9.2004 03:15

hmmm ja spis myslim ze o nazev vubec nejde, a mediim je to stejne jedno :) ale jak je libo... pokud chcete mermomoci neco resit... :))

Kentaur to Da 2 | X-CORE OUTDOOR | 18.9.2004 16:11

ty jo, mně se to líbí - ale v logice věci to má několik kontroverzí. Především okolnost, že ač x-core open air, přeci jen tam bude jedno INDOOR pódium. Tudíž nazvat akci OUTDOOR (jakkoli je to bezva dvojsmysl), popíráme tam přítomnost zakrytého pódia.
A druhá noticka - poněkud skeptická. Představ si, že by příští ročník pršelo jak prase a my bysme to všechno museli přesunout pod střechu. Už vidim, jak by nám média omejvala prdky že outdoor je ve skutečnosti indoor...

Ale možná se na tyhle věci prostě vykašleme, bude to X-CORE OUTDOOR (který ovšem ne všem lidem dodá informaci, že je "to pod otevřeným nebem" - ale název může mít - stejně jako tento ročník -podnázev).

Septic_Flesh Septic_Flesh | 13.9.2004 01:05

souhlasím s avantgardním prasátkem :))

da2 da2 | Ken Taur | 11.9.2004 01:05

A co bys řekl na ten autdór? :))

Kentaur de la ŠIMONowski | To Dáda - ale nemyslím to zle, viz závěr | 10.9.2004 23:20

No psát report na akci,kterou sám pořádám nebudu, protože je to čistá zhovadilost.

K chybám v textu: ano jsme lidi, ti lidé dělají časopis, v časopise však musí někdo zastávat funkci korektora/ky. A proč, protože jsme lidi a chybujeme. Od toho máme korektory. Protože chceme, aby naši čtenáři například znali názvy všech účastněných kapel správně. Vždyť přece nechceme, aby náš čtenář odcházel od čtení s pokroucenými informacemi... nebo ne?

Ale nechápejte to jako bezhlavou kritiku serveru. Pisatelé tu (už od dob Metalmanie) ušli pěkný kus cesty a kvalita článku se nepoměrně zvětšila. Hodně papírových novinářů (aka magazínových a novinových) se shodují na tom, že tenhle web aspiruje na neoddiskutovatelně nejlepší český web o tvrdé muzice.
Vždyť jenom ten servis recenzí CD! Ten stylový záběr! prostě paráda a měsíc od měsíce lepší!

A čím lepší, tím více inzerce a čím více inzerce tím více prostředků na korektorku. (a to že si zase neberou tolik!)
A za tu kvalitu - nastavení vysoké stylistiské laťky - se to v případě media vyplatí?! server se jako médium dostane do mnohem většího (a hlavně lukrativnějšího) okruhu zájemců o inzerci.

Prostě těším se, jak to s tímto nadmíru slibným serverem půjde dál!

X-CORE doufám pojede dál. Teď oslovujeme nějaké zahraniční perličky a zkoušíme ceny a "esli náhodou nebudou v létě čas kolem".

Takči onak stěžejní stejně jsou a budou kapely x-core scény a ty tam budou v takovém množství, v jakém to jen vůči hostům bude možné, to mi věřte.

PS: A jinak sï myslím, že R.I.P. je jedním z nejobjektivnějších pisatelů tohoto webu. Jedinou kapelu nevynechal, všem věnoval dostatečný prostor - ať už se mu kapela líbila nebo ne. To už v dnešní době - včetně netu - není zvykem. Jen tak dál.

Avantgardní Prasátko Avantgardní Prasátko | 25.8.2004 14:54

Což takhle žádnej HC festival už nikdy nepořádat - všem nám bude líp.

Da2 | ŠimonOfSky | 25.8.2004 14:00

Dovol mi, Jeníku, abych Tě volně ocitoval: "Kritika je sice na místě, ale zcela zbytečná." Autor zde prezentuje SVŮJ pohled na akci, nelze tedy očekávat literaturu faktu. Každej žurnalista "jenom" zprostředkovává. Co se týká překlepů v názvech kapel, uznávám, že to by se stát nemělo, ale jste lidi, né? A číslování ročníků má smysl až od toho dalšího (upřímně doufám, že bude).
A aby nevznikaly nejasnosti, jestli vision nebo session, navrhuju název X-core Outdoor [ikskór autdór].
Což takhle zanechat ironie a napsat lepší report, určitě to dokážeš :))

RIP RIP | to ŠIMONowski | 25.8.2004 13:44

Takže to vezmeme popořadě:
BTO mám silně spjaté s původním projektem orGa z P.C.A.C.P.D., který jmenoval ODD, proto mi tam to „s“ ujelo.
X-CORE se jmenují pokaždé jinak, jednou je to session, pak zase vision, neřekl bych, že to na tom jednom slovíčku visí, když se řekne X-CORE většina ví o co jde. Nula je počátkem drtivé většiny souřadných systémů a číselných řad, neberu ji jako méněcenné číslo, proto nultý. Myslím, že i na Tvých článcích by se sem tam našla muška.

Psaní neberu jako řemeslo, nejsem a ani nebudu profesionálem. Píšu, protože mě to baví a jsem přesvědčen, že nejen na západočeské scéně je rozhodně psát o čem.

Chtěl jsem o tom zbastlit report o festivalu, nikoliv bezostyšně propagovat „X-CORE jádro“, proto jsem zmínil, že DIVE si vybrali slabší moment a například POSITIVE MIND měli "výpadek", což byla pravda. Přišel jsem tam za hudbou nikoliv se podívat jak se „X-CORE jádro“ baví, z tohoto úhlu pohledu jsem tedy i snažil psát článek.

Tobě samozřejmě patří nemalý dík za parádně zorganizovanou akci, doufám že příští rok bude první (nebo druhý:o) – vem to čert) X-CORE VISION (!) OPEN AIR :o).

ŠIMONowski | pořadatelův dovětek | 25.8.2004 10:19

Děkujeme za objektivní recenzi. Až na ty chyby v názvech kapel (BEAT THE ODD(s) apod.).

Nebyl to nultý ročník (počítat to nebudem, ale každopádně první ročník OPEN AIR. Akce se jmenovala X-CORE VISION (!) OPEN AIR. No, ověřování dat (názvy, jména, čísla) patří mezi jurnalistické povinnosti (v podstatě na tom stojí celé jejich řemeslo - ověřování faktů a dat).
Ale jinak R.I.P.ovi patří opět nemalý dík, že si dal práci a napsal o každé kapele něco! To, že mu to místama amatérsky ujede... to se po létech spraví, tohle řemeslo je jako jakékoliv jiné. S praxí přichází i kvalita (obvykle).
Hodně štěstí a přijďte na PRO-PAIN v září do Lampy

a PS: Kurfa, MADE BY THE FIRE byl jednoznačně nejlepší konzík na x-core vision open air a DIVE do toho dali vše, co ten den mohli ještě dát. Kritika je sice na místě, ale je zcela zbytečná. Myslete na to, že "x-core jádro" (tedy i DIVE) se tam přišlo především bavit a ne nahrávat studiovou nahrávku.
Myslím, že krom Beat The Odds a Gorefield to tam všichni "nasekali" tak, jak nejlépe ten den mohli. pro některé (na základě jejich konzumace) to byl až heroický výkon!

Pretty Pedrozzz | Yooo. | 17.8.2004 19:24

byl to mazec, hlavne jsem tehda poprve videl Jetway! no a co predvedli MBTF. to se opravdu jen tak nevidi... ani u Made by the fire. a to je co rici...! :}

WeS) | 17.8.2004 01:33

Akce skvělá a toasty s hořticí a cibulí byly fakt šílený :)))

Viteq Viteq | 11.8.2004 15:00

. ... bych si s dovolením také vzal ... :-) ... ale potichu.

Da2 | 11.8.2004 14:40

Vááášíííkůůůů...bůůů... ...fňuk...! ...vzlyk... ...bbééééÉÉÉÉÉ!!!

RIP RIP | 11.8.2004 14:00

Na duety nereflektuje, takže to chce trojhlas... tři dva jedna: Vááášíííkůůůů !!!!!

Vaaclaf | 11.8.2004 12:47

Da2: pičo, ja su tak línej, že tu větu snad ani nedo

alanis | 11.8.2004 12:19

ještě jednou, já to nestihl: vaššššíííííkůůůůůů...

Da2 | 11.8.2004 11:36

...A to je slovo do pranice: Tak poďme fšici :
VAAAŠÍÍKŮŮŮ.....

alanis | 11.8.2004 11:32

nechci bejt hnidopich (už jako malé dítko jsem se stranil jakéhokoliv hnidopišství a jak jsem jen mohl, všude jsem říkal, že nechci být hnidopich, ale prodavač nebo zpěvák), ale jetway by si určitě nějaký stránečky zasloužili. asi tomu vencovi budeme muset domluvit všichni přinejmenšim sborově...