VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

ATHEIST - (část 3.) Život a smrt uprostřed deathového šílenství - zpět na článek

majto majto | 2 Noissy | 1.4.2011 00:42

Pardón... Zabudol som zložiť poklonu za dobrý seriál... Úplne mi behali obrazy pred očami a mal som zvukové halucinácie, keď som prechádzal jednotlivými riadkami...

majto majto | 1.4.2011 00:41

A pacienti, okrem preveľkej radosti z nového albumu, čakajú aj na niekoľko rokov sľubované recenzie "stariniek" (aj keď v prípade Atheist tento výraz znie nepatrične)...

Psychiatria 1991 | 4.11.2010 20:25

JUPITER je poriadna explozia endomorfinov priamo do hypothalamu.Vsetci pacienti do jedneho maju radost preveliku :D

k.eight.a k.eight.a | 4.11.2010 17:27

Díky za seriál o Atheist! Je však pravda, že bez recenzí alb je jen pro znalce a nostalgiky.
Jen jedno rýpnutí: "U fanoušků je oblíben především jednodušší, na riffu postavený nářez, takže kapely jako DEICIDE si na nepřízeň publika rozhodně stěžovat nemohou." <= V roce 1992 přišli Deicide s albem Legion, které bylo hodně složité a technické na poměry této kapely. Díky tomu ta věta zní poněkud zvláštně.
PS: Jupiter už mi putuje na disk 8-)

dead dead | 4.11.2010 10:55

Saturn trochu predcasne skrizil drahu zeme :) Oficialne tusim 8.11. Pocuvam 7 skladbu a dycha na mna duch 90 rokov, ma to kurva dobry potencial. Obaval som sa, ze sa dockame "iba" pokracovania Elements, ale je to viac. Niektore pasaze pripominaju mathcorove zalezitosti po prelome tisicrocia /alebo naopak?/, ale ozaj iba momentom. Povedal by som, ze Atheist sa elegantne vyhli a ignorovali to, co sa na hudobnej scene stalo za poslednych 17 rokov, idu vlastnou cestou. Ten album sa mi bude pacit.

Pekárek | 21.3.2009 11:04

níže-to Mbody

Pekárek | 21.3.2009 11:00

Ve své době jsem se setkával skutečně spíše s chladnější reakcí na Renewal, nicméně postavení Kreator bylo díky líbivosti Coma a jeho zlidovění mezi fanoušky takřka neotřesitelné. Musel bych si projít staré časáky, abych ti mohl oponovat, v rozhovorech se však stejně dost kecá.
Každopádně navrát ke klasičtější poloze na Cause nebyl náhodný (Mille chce a vždy chtěl své desky prodávat ve velkém, což je samozřejmě v pořádku). Podle mne šlo mimo jiné též o jistou reakci na relativní úspěch śpíše tradičního alba Divine Intervention od Slayer v dobách, které byly pro metal dost nepříznivé (viz úvodní nájezdy). Zvuk Cause, resp. jeho obrovskou razanci pak ovlivnil Vincent Wojno, který se významně podílel na nečekaném úspěchu jedničky Machine Head. Mille je prostě profesionál. Cause představuje vyjádření frustrace i poučení z krizového vývoje:-). Bohužel domnělý neúspěch Renewal nebyl důsledkem jeho podoby, ale daleko hlubších změn na scéně, na něž měl snad už reagovat právě Renewal ...? Je to složité...:-)

Noisy Noisy | 20.3.2009 13:39 právě online

jo a jestli si dobře vzpomínám, tak já zase tehdy kdesi četl o totálním propadáku turné KREATOR po Jižní Americe, které mělo následovat právě v roce 1993, dokonce tam kapela nechtěla jet (po nedobrém pocitu z koncertů v Evropě?) a prý tam jela jen kvůli smluvním závazkům s vydavatelem a neúspěch byl prvním krokem k pozdějšímu zrušení smlouvy. Ale tady už lovím z paměti a zdroje těžko dohledám, přecejen je to už dávno

Noisy Noisy | 20.3.2009 13:16 právě online

v rámci promo rozhovorů se toho nakecá :-) ale věcně:
- Renewal vyšel až na konci roku 1992, takže rozhovor z tohoto roku mohl těžko hodnotit úspěšnost turné, které následovalo až dalšího roku
- obsazení větších sálů a více fanoušků na turné po Renewal vyplývalo víc než z úspěchu této desky z rostoucí popolarity kapaly a úspěchu předchozí desky "Coma of Souls", což je poplatné i době "bez internetu", kdy nebylo šíření hudby přecejen až tak akční (sám si pamatuju ony burzy s kazetama, které byly kolem roku 1990 často jediným zdrojem pro fanoušky)
- zdroje hodnotící vlastní turné po Renewal většinou nemluví o přílišném úspěchu, koncerty možná co do počtu lidí větší, to ale přece není hlavní měřítko povedeného turné (Renewal, released in 1992, which featured heavy death metal and industrial influences. While reaching a newer, more commercial audience, the band upset many longtime fans, accusing them of "selling out". The band, once known for being an excellent live act, had disappointing shows and tours for this album due to the industrial influences.)

tolik praví kydy a žvásty

Mbody Mbody | Misunderstanding forever! | 19.3.2009 20:52

"....vydává KREATOR fanoušky zatracované a nedoceněné album „Renewal“, na kterém se tito Němci snaží hledat vlastní východisko z thrashové krize formou experimentů s melodiemi a samply"


Hlavna vec ze sa Mille Petroza chvalil v 1992 na strankach vtedajsieho URAGANU ze po Renewall sa kapala dostala aj do Izraela a konecne hrava vo vacsich halach pre < 2000 zurvalcov kde len zavita....


a tak sa tvoria myty a legendy, zvasty a kydy :-)

Third horseman Third horseman | 14.1.2007 22:54

koscj: OK, presto by recenze potesila;) Ale i tak diky redakci/Noisymu za serial o zajimave kapele.

koscj koscj | 14.1.2007 22:45

staré určite nie, veď bolo všetko povedané v profile.

Third horseman Third horseman | 14.1.2007 22:35

Kocsj: mMyslel jsem ty doposud vydane;) Tak nic;)

koscj koscj | 14.1.2007 22:11

Keď vydajú niečo nové, tak určite.

Third horseman Third horseman | 14.1.2007 14:08

Chysta se i recenze na nejake z alb tehle kapely?

metalwarrior metalwarrior | 4.8.2006 22:25

Fajn koncik, prijemna atmoska, prijemni lide, zadna mackanice a prijemni muzikanti, tak to ma byt...

Adamos Adamos | 4.8.2006 15:31

Skvělý článek, včera jsem byl na Ateist a byly fakt skvělý. Kecal jsem se zpěvákem a s basákem a říkali že novou desku určitě točit nebudou.

Noisy Noisy | 27.12.2004 20:20 právě online

jo a jestli bylo něco podobnýho ve Sparku, tak to mám holt smůlu, já Spark skoro vůbec nečtu, takže jsem o tom nevěděl

Noisy Noisy | 27.12.2004 20:15 právě online

damien: tvé připomínky beru, jen pro vysvětlení uvedu, že recenze desek jsem z profilu záměrně vynechal, jednak proto, že si tyhle desky podle mě zaslouží samostatné recenze, které snad někdy já nebo někdo jiný spáchá, a jednak, že už takhle to bylo dost dlouhý :-), a pokud někomu připadají nějaké informace v článku nadbytečné, tak smůla, já to tak psal, protože tak mě to bavilo (i když jsem se s tím místy trápil)

damien silverwing damien silverwing | 22.12.2004 18:03

Aby tady nezněla jen samá chvála, přidám pár damienovských rýpnutí :)
Podle mě Noisy tak nějak obešel to nejdůležitější, a to hudbu. Takže: dobové infos jsou vyčerpávající; pokus o historický kontext je možná trochu nadbytečný, vždyť něco podobného mnohem zevrubněji a relativně nedávno spatlal Cyklo ve Sparku (I když chápu, že ten asi každej nečte ); co mi chybí úplně, je autorův osobní postoj k ateistím deskám, vyjádřený třeba formou minirecenzí na odstavec. Kdybych tvorbu této formace neznal, tak mě četba jejich historie asi zrovna na poslech jejich hudby nenaladí. Takhle to má význam jen pro pamětníky a nostalgiky, což je při nadčasovosti hudby Atheist docela škoda, ne ?