VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

THERION, GRAVE DIGGER, SABATON - Praha, Abaton - 12. února 2007 - zpět na článek

piotresku piotresku | 17.6.2007 18:00

no jo paneboze.cz mozes ist tam ked sa ti to nepaci

Imothep Imothep | 17.6.2007 12:52

paneboze neeee :o) megapicovina strikes back :o)

piotresku piotresku | 17.6.2007 12:44

vcera hrali fantasticky s orchestrom v Miskolci.
hrali skore presne to iste ako v decembri v Bucuresti kto videl video vie kto nie tak tu je playlist

http://www.megatherion.com/forum/index.php/topic,2323.360.html

natacalo to dost kamier, takze dufam ze sa objavi dvd.
inak na forume som sa docital ze chystaju nieco podobne ako robia Dream Theater.
koncom roka zahraju cely album Theli niekde vo Francuzku.

007 | 23.2.2007 09:28

Jen bych si dovolil poopravit hlavní recenzi:Sabaton nemají pouze jednu desku, ale mají desky čtyři.Takže to nejsou žádní začatečníci.

Milda Milda | 21.2.2007 11:12

hráli samozřejmě

corbow | to mega therion | 21.2.2007 11:06

Tak jak je to s touhle hitovkou?Hrali ji nebo ne?

Mariusz Mariusz | 19.2.2007 07:32

Koncert super (skoro 2hodiny Therion utekly hodně rychle!) a mrkněte na další fotky...i když jsem se dozvěděl, že je to prý konkurence :-)
http://www.metalforever.info/peter-foto/index.htm

Tigi Tigi | 16.2.2007 19:30

Sabaton - nijak nenadchli, ale nic jsem od nich neočekával a taky nic nedostal
Grave Digger - ve srovnání s jejich účinkováním na fantasy metal festu v Pardubicích mi jejich koncert v Abatonu přišel ještě energičtější a řekl bych, že pro tuhle kapelu byl prostor Abatonu naprosto dokonalý. Heavy metal v jejich podání a s jejich nasazením je pro mě skvělá zábava. Škoda jen, že nezahráli jedinou věc z mého nej alba Reaper. Ale potěšili peckami z desek Excalibur a Knights of the Cross. Pro mě vrchol večera.
Therion - na jejich koncert jsem se velice těšil už kvůli výborné nové fošně Gothic Kabbalah. Souhlasím, že songy z této nové desky byly lepší částí koncertu než zbytek. Co se týče jejich jevištního vystoupení, přišlo mi moc nacvičené a nespontánní. Choreografie mi přišla jako do muzikálu a nikoli na metalový koncert. Přišlo mi to jako načančaná secvičená nuda. Živelnost Grave Digger je mi daleko simpatičtější. Nicméně z koncertu Therion nejsem nijak zklamán, jen příště už asi nebudu na jejich vystoupení vážit cestu. Jejich desky mám, ale velice rád a už se těším s čím přijdou příště. Gothic Kabbalah dává velkou naději na vysokou kvalitu dalších desek.

Kubrt | 16.2.2007 18:40

Poprvé jsem zažil Therion živě a ještě dnes se z toho nemůžu vzpamatovat - to byla jedním slovem dokonalá slast! Poslouchám je od doby, co jsem objevil Leppaca Kliffoth, což může bejt 5-6 let, fakt nevím, od té doby se od jejich hudby nemůžu utrhnout.
Strašně mě zklamalo prostředí Abatonu. Proč pořadatelé nevybrali důstojnější a větší prostory :-( ke konci vystoupení se mi začalo dělat z vedra a tlaku návštěvníků zle, tuplem když do mě jeden idiot v bílej košili pořád kopal zezadu...

Příště si nenechám Theriony ujít, troufám si tvrdit, že jsem viděl jeden z mých nejzásadnějších koncertů.

Hooya Hooya | 16.2.2007 17:56

"a při věcech jako „Rise Of Sodom And Gomorrah“, nebo „To Mega Therion“ jsem se soustředil pouze na to, abych se vyhnul zuřivému vlasatému tlouštíkovi, který zřejmě musel všem ukázat, že tyto „pecky“ zná jako své boty a při této příležitosti zvětšil rozsah svého akčně-pogujícího rádiusu na cca tři čtvereční metry." :))))))))))))) u tohoto sem se pobavil

black black | 16.2.2007 17:49

jj. Uznávám. :-) Tam jsem si toho všiml už dřív, ale nějak jsem to přešel...

Milda Milda | 16.2.2007 17:43

omlouvám se, jako výchozí a zcela přesnou informaci sem bral diskografii tady na metalopolis, u přecházející recenze :))

black black | 16.2.2007 17:39

ad Sabaton - možná by to chtělo trochu víc pracovat s informačními zdroji. Sabaton letos vydávají své třetí album (i když nahrané už v roce 2002) a celkově hrají od roku 1999. To jen pro upřesnění... ;-)

RAM SETH | Tak tohle si dám líbit... | 16.2.2007 17:32

Sabaton - s nadšením zahraná, nijak objevná, ale velmi příjemná hudba.
Grave Digger - nemohu si pomoct, ale ještě nikdy jsem se na konzertě netěšil na konec nějakého vystoupení jako v jejich případě. Kdysi to možná bylo zábavné, dnes už je to jenom směšné. Parta starších pánů, vzpomínající na zašlou slávu, kterou beztak většina z nich ani nezažila.
Therion - moje třetí live setkání s nimi a přes velmi vysokou úroveň minulých vystoupení musím říct, že tentokrát to byl zážitek ještě o několik řádů lepší.
Zvuk pravda nebyl nic moc, proč pořádat podobné vystoupení v malém Abatonu také nechápu, ale to je tak jediná kritika. Celé vystoupení vyznělo mimořádně dobře a už se nemůžu dočkat DVD se záznamem z polského konzertu. Těžko někoho vyzvedávat, ale stejně. Přestože je jasné, kdo je u Therion šéf, tak Christopher působil mimořádně příjemně a skromně a hlavní tíhu i slávu nechal na pěvecké čtveřici. Kapela šlapala náramně, nicméně právě vokální sekce mě opravdu fascinovala...a nemohu jinak, Katarina předvedváděla neskutečné pohledy do publika, byla jedinečná pohybově i pěvecky. Ani zbylá trojice ale nebyla o nic horší a nešlo si nevšimnout, že ta pověstná chemie tady fungovala na 100%. Nové věci znějí live opravdu skvěle a troufnu si říct, že pokud současná sestava vydrží, čekají nás velké věci.
Co říct závěrem? Vystoupení Therion v Abatonu ukázalo, že Therion jen nevzpomínají na staré dobré časy a bezostyšně netěží z minulosti, ale jdou dopředu a dost možná je vrchol ještě před nimi.
A ještě něco, Son of the slaves of time je i naživo jasný megahit.

coupet coupet | koncert | 16.2.2007 17:27

super koncert až na to že se nedalo hnout.Jinak Sabaton mě příjemně překvapil,grave digger mě pravda chvílema nudil ale therioni mě výbornou naladu zase vrátili.tak-že super zážitek.

Porsche Porsche | 16.2.2007 16:46

Mildo me jsi nezminil :-D