VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

OCEANSIZE - Frames - zpět na článek

Cherubian Cherubian | 4.11.2010 10:48

Taky se vyjádřim: 1.Part Cardiac-trošku horší (lehce monotonní) ale celkem tvrdej rozjezd oproti minulejm deskám. Je to vlastně sludge. 2.Superimposer-první heavy song, hodně zajímavý bicí. Od začátku do konce je to ale furt stejný tempo, žádný výrazný změny. 3.Build Us A Rocket Then-druhej heavy song, náklep jak hovado. asi nejtvrdší kus alba a jeden z nejtvrdších od Oceansize vůbec. Od 2.35 zníčující riff, paráda. Jeden z vrcholů alba. 4.Oscar Acceptance Speech-velké zvolnění, první song s klasickou stopáží Oceansize (přes 8 minut). I přes jemnost se mi hodně líbí a to i přes možná pro někoho až příliš dlouhej smyčcovej dojezd. 5.Ransoms-další klidnej kus, takovej neutrální. Jedinej ke kterýmu nevim co říct. 6.A Penny's Weight-další klídek, ale tady to trochu skřípe. Pro mě nejhorší věc na albu. 7.Silent/Transparent-druhej song přes 8 minut. Jako jedinej začíná jemně a končí masivní stěnou, škoda jenom že když už už jde do úplnýho finále tak najednou končí. Ale i tak další vrchol alba. 8.It's My tail...-po dlouhý době další a zároveň poslední tvrdej (hodně) song. Je ale docela krátkej a taky více méně beze změn, ale dobrý. 9.Pine-klidnej kousek s parádní atmosférou. Líbí se mi hodně.
10.Superimposter-poslední věc na albu, opět klidnej ale bohužel zdaleka ne tak dobrej jako Pine.
11.Cloak-bonusovej song, ale ve srovnání s bonusem Voorhees na předchozim albu se tomu snad ani nedá řikat skladba. Pro mě trošku zbytečný. Album celkově neni tak dlouhý jako jejich starší (lehce pod hodinu) a je asi i trochu lehčí na poslech. Má taky zajímavej přebal a dost morbidní název. Osobně bych přidal jeden tvrdej song a naopak jedej jemnej vypustil, ale to je jenom muj názor. Taky tu až na Silent/Transparent neni žadnej song, kterej by střídal jemný/tvrdý pasáže jako to dělávali dřív. Prostě sou tu buď jenom jemný, nebo jenom tvrdý věcic Přes všechny výhrady je to ale pro mě jedno z top 5 letoška a těšim se co vymyslej dál. Dávám 8,5-9 bodů, podle nálady :-)

emreis emreis | Self preserved while the bodies... | 2.11.2010 21:26

Jo, nové album už mám celkem naposlouchané. Napoprvé to bylo mírné zklamání, protože po vypalovačkách v úvodu přišlo velké zmírnění. Ne že by mi ty hloubavější skladby u Oceansize vadily...to bych byl asi sám proti sobě, ale trošku mě mrzí, že v nich není taková variabilita jako dřív...prostě až na skladbu "Silent/transparent" je to vždy buď jemnější, nebo tvrdší skladba...nic moc zvraty, nebo gradace. Po více posleších ale hodnotím vesměs pozitivně. Frames se teď ještě víc vyjímá jako jistý úlet, co se regulerních alb týče. Neumím to moc rozebírat, tak asi tak:) Ale zase...sto lidí, sto chutí...jak se bude líbit ostatním netuším:)

Cherubian Cherubian | 1.11.2010 21:28

Tak recenze ne no... Slyšel tady aspoň někdo novou desku??

emreis emreis | Koncert | 25.10.2010 03:56

Tak jsem právě dorazil z pražského koncertu, jen škoda, že tu o tom nebyla zmínka. Jelikož jsem koncertní analfabet, tak se nemůžu moc vyjadřovat třeba ke zvuku, ale pro mě byl koncert super:) A příjemně překvapili i předskokani The Vessels...řízný postrock který skvěle navedl ne zrovna narvaný Lucerna music bar. Tak jestli jste ještě někdo byli...zdravím:D

Cherubian Cherubian | 23.10.2010 22:51

Recka na nový album????? Asi ne co....

Rock3r Rock3r | 26.8.2009 11:01

Opus magma nove progresivni vlny rocku...!

Hellrider | . | 28.5.2008 15:23

v mým osobním žebříčku se stále drží v top 3 roku 2007

Sambiliong | 28.5.2008 10:27

No kto by to bol povedal?! Tak vám teda pekne ďakujem! Fantastický album!!! Pre mňa jeden z najintenzívnejších hudobných zážitkov posledných mesiacov...

Haymmaker | 9.11.2007 08:44

Oceansize sleduji už od začátku, kdy mi album Effloresce přineslo vše, co jsem dlouho dobu hledal.Následující everyone...mě taky dost vzalo za srdíčko, ovšem poslední počin je pro mě stále trošku oříškem, i když se jedná o excelentní album, musím mu dát víc času, než předcházejícím počinům.
Jinak skvělá recka:)!!

Hellrider Hellrider | . | 7.11.2007 17:12

Jo tu mám taky .. ta je opravdu dobrá.
Jinak dík za supr recenzi, zase si ji napsal skvěle Noisy, však vono ti to šlo dycky :))

Cherubian Cherubian | Oceansize | 7.11.2007 12:30

Jinak mám edici s 1 bonus trackem VOORHEES, a to je takovej 10ti minutovej bombónek na konec :-)