VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

DAYS OF BETRAYAL - Autumn´s Coldest Embrace - zpět na článek

Longgger | 26.2.2008 01:59

4 Flooder: Zkus kupříkladu Němce Jane - Romeo Is Dead (2002), nevím, zda se ti podaří tuto desku někde sehnat, ale je to výtečná věcička. Krom takových těch provařených německých věcí typu HSB, Narziss, Maroon a pod. by se našlo hned několik méně známých věcí, které zavály prachem, ale kvalitně jsou jestli ne na lepší, tak alespoň na srovnatelné úrovni. Jinak dnešní metalcory: Casketnail, Karras, Subconscious, Forever It Shall Be, Maintain, Secluded fakt nějak nedokážu překousnout, takových podobných seskupení bych tu mohl vyjmenovat skutečně desítky. Co se týče tohoto stylu, největší rozmach nyní tato hudba po bouřlivém útoku USA z posledních let, zažívají Austrálie a Velká Británie, obě tyto země nabízejí zase poněkud odlišnější pohled na tento žánr. No a když jsem zmínil USA, tak z posledních let As Blood Runs Black, Abigail Williams (to je vysloveně do blacku), Myotonia, Animosity, Mortal Treason, Viatrophy a mraky jiných. Ale tyhle méně známé mi nejvíce utkvěly v paměti. Uf jsem se nějak rozepsal.

flooder | 20.2.2008 11:24

Obě tebou zmiňované kapely sem neznal tak sem si vyhledal jejich myspace a opravdu to není žádná sláva Doomsday jsou sice italové,ale to na věci nic němění že jsou zoufale nepůvodní. A War from... mě taky moc nenadchly taková variace na vlnu match core. Rád bych skusil něaký ten klasický metalcore. Zkus něco doporučit rád skusím.

ozzy ozzy | 19.2.2008 17:37

War From a Harlouth Mouth sú moc fajn. Držím im palce. :)

Longgger | 19.2.2008 12:20

Přečti si pořádně příspěvek, nikdo netvrdí, že HSB hrají na způsob US:) Jen jsem naznačil, že současné mladé kapely se zhlédli v tomto trendu, HSB rozhodně mladou kapelou nejsou, Tady bych mohl vyjmenovat množství jiných německých bandů viz. Doomsday, War From a Harlouth Mouth a tisíce dalších. Nebudu ti vyvracet tvůj názor na poslední desky HSB, to ať tady porovnají jiní, já jsem přeci jen zvyklejší na ty klasičtější metalcoreové věci.

flooder | 19.2.2008 10:17

Nemohu souhlasit s názorem že německá metalcore scéna se celá vzhlédla v US a právě Heave Shall Burn. Nic podobného sem na druhé straně atlantiku neslyšel. Třeba taková Armia by asi žádná US boyband nesložila. Proto si myslím že není třeba lámat hůl či házet flinty do žita nad evropskou scénou. Dokonce i v US jsou kapely, které se odlišují od toho genericky nakllonovaného např Dillinger Escape the Plan a jejich Ire Works, který mě absolutně uchvátil.Nu každopádně metalcore jako trend je na ústpu před thrashem, takže můžeme zase očekávat milony kapel, které najednou objevily thrash.

Longgger | 15.2.2008 15:07

:)německý speed metal:)jojo, tak s tim musím souhlasit. Poslední německé nahrávky z metalcoru, nebo jeho variace ováte melodickým deathem ala Švédsko, mě až na výjimky baví asi jako právě několika hodinové sledování volby prezidenta. Jinak abych to upřesnil, se starší tvorbou Dead To Fall jsem také nebyl bůhvíjak nadšen, ale novinka se nese v progresivnějším dechu a já se nebojím tvrdit, že takhle má vypadat metalcore dnešní doby, zvukově svou metalickou syrovostí znějící hardcore s nádherně propracovanými aranžemi, vynikajícími kytarami, prostě nemůžu si pomoct, jsem okouzlen. Jedna mála věcí z US produkce současnosti, která skutečně stojí za to. Z té evropské čert vem všechny ty poslední Calibany, Hevny šály Burny a pod., všechno je to jak vymleté ze stejného mlýnku na maso. Když jsem pak u odlišnějších stylů, tak mi učarovalo nové album Byzantine - Oblivion Beckons, thrash zase s jemným nádechem progrese. No a Mars Volta, moji hrdinové, na které nedám dopustit, nová deska mě opět nadchla svou decentní odlišností od předchozí Amputechture. Je hodně dobré hudby, i tady od vás jsem se včera dozvěděl o zajímavé kapelce a určitě si jí poslechnu.

RIP | 15.2.2008 14:16

Doufám, že nebudu příliš drtivý, když řeknu, že osud německého speed metalu a německého metalcore mají několik společných rysů :). Minulí DTF moc nenadchli, takže jsem se po novince ještě nepídil., ale pokud Ty doporučuješ … opatřím si. Díky ;)

Longgger | 14.2.2008 16:55

No jooo senilníme noo, co naděláš. Skutečně Belgie hodně šla dolů, co se týče nových kapel, v tomhle ohledu ale téměř celá Evropa, hodně se toho objevuje v Německu, ale tam se mi zase u nových kapel zdá, že se hodně shlédli v hudbě ,,Made in US", což dle mého názoru rozhodně dobře není. Pamatuju si i na několik zajímavých italských kapel, ale po těch se také slehla zem, tak to dnes vypadá, že po evropských počátcích, bouři v Americe se ta vlna nyní přemístila do Austrálie a mě rozhodně je klokaní pohled na tento styl bližší než americké, často splácané metalcoreové vývárky. Je skutečně těžké z toho kotle podobných kapel najít něco zajímavého, pokud ale mohu doporučit, tak nová deska Dead To Fall - Are You Serious? je skutečně výborná, jediná věc z poslední doby, ze které jsem skutečně unešenej.

RIP RIP | 14.2.2008 16:28

Zdravím kolegu Sparkera :), Dík za názor, jsem rád, že na nahrávku máme stejný názor a možná budem oba vypadat jako staří senilní dědci, co krmí na lavičce holubi, ale: Ti belgičani už prostě nejsou co bejvali :)

Longgger | 14.2.2008 15:05

Zdravím tě Ondro, musím naprosto souhlasit se vším výše zmíněným, Tohle MCD od DOB (já si potrpím na ty zkratky) se line v tak upachtěné, utápějící se klišovité atmosféře, že jsem měl co dělat, abych u toho vůbec dočetl noviny a hlava mi nespadla do prostřední dvoustrany, kde jsem myslím četl něco o tom, že nějaká fanynka chtěla postřelit Jožo Ráže (bulvár je holt bulvár:). No nic zpět k nahrávce, belgickou klasickou školu metalcoru zbožňuji, nejradši mám tebou zmiňované Liar a pak také Congress, co mě však děsí, jak se ty nové belgické počiny snaží tvářit jako striktně vydřené na těchto vzorech a pyšní se k respektu k těmto kapelám. Když si pak nahrávku poslechneš, zjistíš, že o nějakém respektu nemůže být ani řeč, sprostě se naparují stokrát slyšenými riffy a vlastní invence je nulová. Onen typický evropský zvuk se tu také podle mě nekoná, vůbec sound u této kapely je tak otravný, neorganický, sterilní, že se mi tepová frekvence (která by se za normálních okolností u kvalitní nahrávky zrychlovala) zpomalí téměř k zástavě. Pokud mohu mluvit za sebe, pak se mi ze současné belgické scény líbí jedině snad Morda, možná i Rafflesia, tj. představitelé H8000, mojí nejoblíbenější metalcoreové scény vůbec. Pokud se nahrávka DOB k něčemu hlásí, pak jedině k otravnosti a unylosti. Jinak koukám, že promáče dostáváme stejné:) Měj se fajn. Longgger