VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

KATYŇ - Wajdovo zadostiučinění - zpět na článek

Dalas | 24.9.2018 14:30

Explicitní je přesně tohle:-)

Stray | 24.9.2018 14:21

Nevím přesně co je to "explicitní", ale scény, kdy tam ti skurvení Banderovci rozsekaj sekerama půlku vesnice (bez ohledu na věk obyvatel) a druhou upálí, tam prostě jsou. Myslím, že slovo explicitní násilí je slabej výraz pro to, co se tam děje, tohle jsem v životě v žádném filmu ještě neviděl.

Dalas | 24.9.2018 12:16

Koukám, že ten film je dost brutální a plný explicitního násilí, takže nočné vysílání celkem chápu. U nás asi není důvod jej nějak "tajit". Na Ukrajině to dovedu pochopit, i když neschvaluji.

Je dnes už docela neuvěřitelné, že svého času vysílali Katyň v ruské státní televizi. V současnosti už to opět nehrozí.

Stray | 21.9.2018 20:41

A ještě něco, vůbec se nedivím, že se ten film snaží kdosi nahoře hlídat a moc ho nedostávat do mainstreamového povědomí. Tak třeba já na něj natrefil náhodou, před dvěma týdny když se kamarád vracel z pifka, zapnul si doma ve dvě v noci ještě telku a to neměl dělat, totálně ho to pohltilo a pak mě o tom vyprávěl, já to hned sháněl a očekávání to ještě překonalo. Z člověkem to hne, fakt hnusnej zážitek. Prej to hned po premiéře v Kijevě zakázali. Ohromná odvaha od režizéra, že něco takovému vdechne život a načne tyhle témata, navíc je to fakt skvělej film, žádná lacinka, žádný scény jen na efekt, divák sleduje v toku děje několik desítek postav, se kterýma se seznámil na začátku během opulentní veselky Ukrajince s Polkou, a vidí jak a kdy ta která postava skončila. Milionkrát brutálnější - Všichni dobří rodáci - si , jak na csfd píše křikloun s vyvalenýma očima verbal, dokonale vytřelo prdel s Schindlerovým seznamem.

Stray | 21.9.2018 20:17

Kdo tohle skoukne, už nikdy nebude jako dřív. Bez příkras, dějově nabušený, magnetizující surová filmařina , hlavní postava zahraná tak fantasticky, že uvnitř toho pekla si připadáte s ní. A to zvěrstvo, co se tam postupně rozpoutalo mezi pár let nazpět spolu popíjejícími Ukrajinci a Poláky, když už nezbyl žádnej žid, tak proti tomu je i Reign In Blood čajem o páté.

Dalas | 21.9.2018 18:48

Tu Volyň jsem ani nezaregistroval. Podívám se po tom.

Stray | 21.9.2018 16:05

Tenhle kousek neznám, ale Volyň značí největší filmovej masakr, co jsem v tomhle století viděl. Skvělé řemeslo po všech stránkách, režie, kamera, herci bla bla, děj dokáže strhnout (zasraný ukrajinský fasounci). Tam kde Poláci přichází s podobně mistrovskými kusy, Češi přicházejí s alibistickymi sériemi typu Zahradnictví.

Hooya Hooya | 12.10.2008 21:41

subeer má vždycky komentář k věci

marius marius | 12.10.2008 18:59

silny film.
na margo toho odporucam podobne dobre zvladnuty film o revolucii v 56 v Madarsku - "szabadsag, szerelem" resp. "Children of Glory"

subeer subeer | 12.10.2008 15:43

Film jsem videl asi pred 14 dny v puvodni zneni s angl. titulky a musim rici, ze tehle film ma porad smysl a tudiz se nedovnimam, ze je s krizkem po funuse, ale to je jedine s cim bych v jinak velmi vystizne a perfektni recenzi neslouhlasil.
Ten film by mel shlednout kazdy kdo si pousti zpravy k veceri aby videl jake ho potkalo, ze si tuto pohodu muze doprat.
Skutecne, krome posledni sceny - popravy dustojniku, jde o silene schizofreni drama jak z uhahujiciho se sveraku, kde jedno sklicidlo jsou soveti a na druhe fasisti, ale to je jenom zacatek protoze po valce nas ceka horka svoboda v podobe sovetskych praktik v polskem baleni..
Jsem opravdu rad, ze jsem v teto dobe nemusel zit a cim dal vice chapu pametniky a lidi, kteri nejsou spokojeni s tim, jak bylo skoncovano s fasismem a komunismem..
Opravdu jsem vdecny za to, ze filmy jako Katyn, Schindler's List, Grey Zone, Come and See, Emenies mohu pouze shlednout a po vice nez 2 hodinach si vazim toho kde a jak moho zit..
Opravdu hodne silny film..
Diky za recenzi