VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

EPICA - Design Your Universe - zpět na článek

MikeB | V rámci možností dokonalé album | 19.1.2010 17:53

Nevím, co chtít víc. Propracované, má pár dokonalých kousků, zbytek na vysoký úrovni, žádná vysloveně vata. Jansen je špičkový skladatel, který se drží svého směru a těžko tak po tolika letech s AF a Epikou něčím překvapí. Jen mi trochu vadí, že Simon na živo zpívá místy dost falešně. Souhlasím s 9/10 cokoliv méně chápu jako výraz (ne)zájmu o tenhle druh metalu než o kvalitu hudby.

daveyy daveyy | 14.1.2010 23:13

Také jsem byl příjemně překvapený tim co EPICA na poslednim albu přišla. Jejich symphony metal mě příjde jako oživení v oboru kde Therion poslední roky už začíná nudit a Rhapsody prudit :-)

Martin | 14.1.2010 22:55

Ja som rovnako príjemne prekvapený. Album roka síce ťažko, ale je to velice príjemná záležitosť.

Radalf Radalf | 14.1.2010 17:15

a to já jsem naopak velmi příjemně překvapen. Album jsem si poslechl v rámci kampaně "sledujme moderní trendy, ať máme přehled" s počátečním despektem, ale některé věci jsou podle mě neoddiskutovatelné: a) zpěvačka Epicy není žádný emo kýbl na sperma, neruší, neprudí, není afektovaná a přitom má dostatečnou dávku charismatu. Nehledě na široké spektrum hlasových rejstříků, z nichž mi ani jeden nepřišel otravný b) některé skladby jsou opravdu velmi dobře postavené a po stránce songwrittingu je album o dvě třídy výš než poslední věci např. Therion. Po prvním poslechu bych vyzdvihl skladbu Tides of Time. (Nebo možná Tide of Times, sorry, nevím). Na druhou stranu skladba, kde hostuje ten šulda ze Sonaty Arcticy, mi celkem trhala žíly. Kupodivu (vlastně co se divím, že jo) jde o nejzženštilejší píseň na albu.

LW | 14.1.2010 16:33

Asi som hluhý ignorant, ale pre mňa je to neskonalá nuda.. Asi som už odrástol samoúčelnej pompéznosti.

Ilfiren Ilfiren | 14.1.2010 16:05

Tohle je pro mě album roku. Nikdy jsem se touto skupinou nezabýval (ani mě nijak moc nezaujala), avšak po naposlouchání tohoto počinu musím přiznat, že jsem přehodnotil dosavadní názor. Naprosto úžasné album. Kompozičně výborně provedené. Poslouchám ho více jak Devil you know od Heaven and Hell a The 13th Floor od Sirenie.
Dávám 9/10