VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

RIVERSIDE, TIDES FROM NEBULA - Praha, Exit Chmelnice - 5. května 2011 - zpět na článek

metalwarrior metalwarrior | 13.5.2011 15:30

Marty: Být pěst na oko na MORu většinou značí kvalitu:)))

Marty | 10.5.2011 20:02

metalwarrior: Já tam byl taky a byl jsem na ně moc zvědavej. Ale podle mě tam byli trochu jako "pěst na oko". Navíc strašnej zvuk. Asi takové menší prostory jako teď jim sluší více.

timo100 timo100 | 10.5.2011 16:23

Ja som bol na Riverside minulý rok v Bratislave v MMC klube,to vystúpenie bolo dokonalé bez najmenšej chybyčky.a to bol asi ten problém,zdalo sa mi to moc sterilné.Na ten večer mi neostali žiadne konkrétne spomienky

metalwarrior metalwarrior | 10.5.2011 14:59

Pořád mi v paměti svítí vystoupení Riverisde na MOR 2006 jako jeden z nej koncertů mého života. Je to dávno a ani jsem je tenkrát neznal, ale vzpomínám si jen, jak mě to totálně rozsekalo a jak nás tam na ně bylo možná sto z těch 30 tisíc:)

Kostěj Nesmrtelný Kostěj Nesmrtelný | 9.5.2011 08:41

Mě teda věci z novýho EP moc neoslovily; tak nějak jsem doufal, že nová tvorba se bude spíš držet směru naznačenýho na ADHD. A zrovna "zaklínačskej" song mi přijde...no, tak nějak banální. Dám tomu ještě pár poslechů :)

Ještě bych se pozastavil nad famózním zvukem, kterej mě zrovna v EXITu opravdu hodně překvapil.

A Left Out byla IMO jednoznačnej vrchol večera :)

Cockless Elegy Cockless Elegy | 8.5.2011 19:08

Geniální song z witchera ukončil jeden z nejlepších koncertů, co jsem viděl. Vyplatilo se mi na ně jet až z Ostravy:-) Možná mi chybělo víc emo songů v čele s in two minds či embryonic, na druhou stranu taková left out potěšila velicem, ale velice hodně...btw styl uvadeni songu a veskery frontmanuv suchy projev hodnotim velice kladne :-)

Honza | setlist | 8.5.2011 14:27

Setlist jsem nahrával já, jsem si jistej se všemi skladbami, jen pořadí může být trochu odlišné. Second Life Syndrome byla zkrácená, začínala basovou linkou (cca 2:35 u studiové verze písničky), stejně přídavek Reality Dream I. Forgotten land hráli tutově, zkrácenou verzi už mají nějaký čas ke streamování na oficiálním webu.
Koncert povedenej, místy jsem v mixu musel hledat klávesy, ale zvuk byl rozhodně lepší než u předkapely.

Jindra KT | Playlist | 8.5.2011 12:25

Tak jsme, koukám, při hledání playlistu čerpali ze stejných zdrojů. :-)
Na recenzi EP se těším.

Dalas Dalas | 8.5.2011 12:07

Jindra: Pravda, závěr jsem taky musel vynechat ve snaze netrmácet se na druhý konec Prahy noční linkou plnou opilců:-))

Playlist jsem našel někde na last.fm, takže jsem si ani neuvědomil, že poslední skladba byla taky z nového EP.

Mimochodem jeho recenze se chystá.

Bilbo_Turambar Bilbo_Turambar | 8.5.2011 12:02

Pekná reportáž ako obvykle.

Jindra KT | Forgotten Land | 8.5.2011 11:58

Dalasi,
napsal jsi to hezky. I mě důraz na Second Life Syndrome překvapil; očekával jsem výběr skladeb spíše z posledního alba. Ale je pravda, že to nebylo překvapení negativní.
Co se týče tebou vychvalované návštěvy - já si nemyslím, že to bylo tak žhavé, jak uvádíš; při rozumně nastavené ceně vstupného (350 Kč v předprodeji) jsem očekával i více duší. Kolik se v klubu nacházelo diváků? 150? Ještě, že je Chmelnice tak malá a pocit "zaplněnosti" v ní vzbudí (s trochou nadsázky) i školní třída. Nehledě na to, že Shindy asi není schopen v Exitu uspořádat akci tak, aby začínala včas a tak, jak je předem avizována; tudíž mnoho návštěvníků pak okolo třiadvacáté hodiny utíká od hrající kapely pryč, neboť musí stihnout vlaky a metro. I já jsem s nezkonalým smutkem a hlavně naštváním musel vyrazit dříve; ještě před přídavky.

Na této webové adrese jsem objevil jakýsi playlist toho večera; nevím, kdo ho tam vyvěsil ani to, zda je zcela důvěryhodný:

http://www.setlist.fm/setlist/riverside/2011/music-hall-exit-chmelnice-prague-czech-republic-13d3f985.html

Pokud je tedy playlist pravdivý (což díky svému zmíněnému předčasnému odchodu skutečně nemohu potvrdit), tak z nového EP nezaznělo jen tebou uváděná skladba "Living In The Past", ale jako závěrečný přídavek i "Forgotten Land".

A znovu souhlasím: Na novém minialbu Riverside "zepičtěli" a navzdory proklamacím Mariusze Dudy o návratu k prvním dvěma deskám jsou na poslední nahrávce spíše "Dream Theater" než "Porcupine Tree". :-) Každopádně mě to ípíčko hodně baví.
A ještě bych rád zmínil jednu pozitivní věc: Příjemně nastavené ceny merchadisingu - zejména cena DVD Reality Dream neměla chybu...

endyamon endyamon | 8.5.2011 09:26

ten doraz na Second Life Syndrome ma velmi neprekvapuje.Nic lepsie odvtedy nevydali a take 'emocie' uz na dalsich doskach nenamiesali.