VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

BRUTAL_LOG - pekelných 6 - pátek - zpět na článek

nothingface | Anders fotí | 19.8.2013 21:21

...tak konečně jsem někde našel snímek fotícího Anderse, kterej mi krátce předtím sebral foťák pod pódiem z ruky....dík
...jinak super postřehy při každym z reportů

tomimmortal tomimmortal | GB | 13.8.2013 21:16

Taky Glen si ze všeho už dlouhou dobu dělá prdel, viz. košík s banány na hlavě a ksichty při focení.

Zdenos Zdenos | 13.8.2013 18:59

Glen by to zp...val :D Občas jsou ty jeho výroky a pózy fakt celkem k smíchu, ale beztak je to growlovej král:)

subeer subeer | Martin L. - [13.8.2013 13:58] | 13.8.2013 15:01

Já mám zkušenost s tím jak žijí indiáni v USA a vůbec mi nevadí, že jsou křesťané a že v neděli jdou nejenom s bílejma do kostela a po společném duševním rozjímaní jdou všichni do kasína (tax-free) v indiánské rezervaci, tomu se dalo krásné jméno Native American gaming. Tohle je všecko v pořádku. On je nakonec v pořádku i ten text k písni "Native Blood".

Co mi tedy hodně vadí ten hroznej klip, který z těch Native Americans dělá prvoplánově (zbytečně) nepochopené, šikanované chudáky, kteří se nemohou vrátit zpátky na prérii. K tomuhle se, nepřesvědčivě, propůjčuje Chuck se svým křesťanským vyznáním, hlavním zdrojem téhle mizérie Native Americans.

Pokud je tohle metal, tak k tomu mám takovouhle připomínku. Víry a vyznaní nechávám tak jak jsou.

Martin L. Martin L. | 13.8.2013 13:58

Tyvole, zvlášť v Kalifornii je kresťanstvo pre veľa indiánov skôr prvé než druhé náboženstvo, nebudem ti vysvetľovať prečo, pokiaľ nebývaš na samote u lesa, knihu objasňujúcu situáciu nielen v Kalifornii zoženieš do hodiny. Inak, Američania ako takí sa väčšinou ku kresťanstvu hlásia, kresťanov máš aj v metalových kapelách, takže v tomto by som Chuckovi ksicht fakt nemáchal. Nie každý je holt Glen Benton, ktorý sa celkom iným názorom na vec nikdy netajil. To, že my vidíme kresťanstvo tak ako ho vidíme, máme na to svoje dôvody, iné má indián z USA, kde jeho predkovia mali s misionármi a "pokresťančovaním" tak negatívne, ako aj pozitívne skúsenosti.
Rád by som to ukončil - lebo zmysel táto debata mne už nedáva žiadny - že Chuck vie o dosť lepšie ako ty alebo ja, prečo urobil tú skladbu, u mňa jednu z najlepších od Testament, a neverím, že sa previnil tým, že ako niekto "za vodou" a "metaaaaaal!!!!" sa nevykašlal na to, kto z veľkej časti je.

subeer subeer | Martin L. - [12.8.2013 17:48] | 13.8.2013 04:15

Ano nenechat si srát na hlavu od přivandrované společnosti, zpívat o trápení domorodé civilizace s přivandrovalci, mít přitom křížek na krku, tedy jeden ze symbolů obrácení na pravou víru a pravých hodnot přivandrovalců. A to si nemyslím, by Chuck byl nějakej poblázněnej gothic. Do toho ještě být jako ten rozpolcený polo indián. To opravdu chce mít už dost velký smysl pro teatrálnost. Nebo pokání?

Já nechci žádný oheň na střeše a nechci do toho tahat další podobné případy. Mě jenom tenhle klip přišel maximálně mimo a trapný a to hlavně kvůli tomu, že si Chucka dost vážím.

Věřím, že se teď chápeme více. Měj se!

Stray | 12.8.2013 23:16

Demonick: 1.) Právě na těch ANTHRAX v dešti se poznalo kdo je fanoušek, neodstoupil jsem od pódia ani o píď, naopak nasadil pláštěnku. Odejít z koncertu ANTHRAX kvůli dešti, to už bych mohl rovnou složit stan a jet do prdele. Nebylo tam letos kapely, kterou bych považoval za "víc mojí".Vrchol: "Indians", "Got The Time" a "Antisocial".
2.) Na "Who Tends The Fire" jsem při OVERKILL taky myslel a tajně si jí přál, byla vždy nejlepší z celýho setu. Kapelu jsem viděl po čtvrté a jejich set byl třetí nej co jsem zatím od nich viděl (horší pouze v Meet Factory), přesto vysoce nadprůměrný. Vrchol: "Rotten To the Core" a věci z osmdesátek.
3.) TESTAMENT mě nevadili, ale to mi přijde od nich míň než málo. Koncert byl dobrej, profi, zvukově taky ok, ale pořád jsem měl pocit, že tomu něco chybí, a že to má přesnej scénář, kde neni ani pohyb, ani gesto navíc, nějak nevim co si o tom mam myslet, ale jinak to nebylo uplně blbý.
4.) CARCASS, Jeff Walker prostě letos řídil festival, ...
5.) WHITE CHAPEL, to jsem takhle po půlnoci odcházel a z pódia se ozývaly zvuky jako když probuděj Krakena, tak jsem prostě jen přidal do kroku.:-)

vike vike | 12.8.2013 19:23

Martin L. - [12.8.2013 17:48]

! A M E N !

Trey Trey | 12.8.2013 18:17

A koukám že jsme dal omylem sobotu pod článek k pátku, nu co jestli budu psát o pátku tak to prostě hodím do soboty :).

Trey Trey | 12.8.2013 17:54

Testament nebyl špatnej, ale fakt tam nebylo moc toho plamenu, česko asi skutečně není země pro T,( a to je na Brutalu už pomalu převaha cizinců), zvukaři taky nepomáhali.
Po ránu docela pobavil Gutalax, sympatické vystoupení.
WBTBWB . viděl a slyšel prvně, docela houpavá chytlavá muzika, nebyl to průser.
Sylosis - zvuk dobrej a nezklamali mé očekávání.
Primordial - taky dobrý vystoupení, jenom škoda že tak krátký, Nemtheanga jako frotnman skvělej + jedna milá věc. Po cestě na Brutal jsem ve vlaku potkali chlapíka se svým cca 8-10 letým klukem ze středu Slovenska, a ten kluk jel hlavně kvůli Primordial, před vystoupením P si jich všiml nějakej holohlavej chlapík, tak je pozval pozorovacích míst u podia, kluk si podal ruku se zpěvákem a na konci ještě dostal paličku od bubeníka :)
Leprous..to byl největší mindfuck co jsem zažil, stál jsem ve 3 řadě, tak jsem se do tý muziky snažil aspoň trochu proniknout, ale u nich je potřeba čitelnej zvuk, což bohužel opět nebyl, na albu mě Leprous baví.
Když nastoupil Ihsahn hned bylo poznat kdo je učen a kdo "císař" :). I přes to že byl stále horší zvuk (než konečně zvukař vytáhl Ihsahnovo kytaru aby byla aspoň trochu slyšet..) bavilo.
Trivium - můžete si říkat co chcete, ale já je mam rád a celých 45 minut bavili, 2 nový skladby z kterých jsem byl původně zklamanej, naživo na vlastní uši fungovali dobře, Throes Of Perdition a Down from the Sky jsou svkělý hitovky, stejně tak "thrashová" šleha Becoming The Dragon s parádičkama pro publikum. Jediná věc byla to (čehož jsem si všiml ještě později občas u Opeth) že občas byl divně "zkreslenej" čistej zpěv takže působil trochu Mustainovsky.
Hatebreed - hardcore doma neposlouchám, ale už z loňska vím že koncert Háček je prostě koncertní tutovka se spoustou energie, moshingu, skákání, vyřvávání textů a sympatického frontmanství.
Behemeth - pyro show je asi první věc na kterou si člověk vzpomene, ale i krom výrazného podiového vystupování to byl i z pohledu muziky super koncert Opeth - Mikael se překvapivě držel zkrátka co se týká proslovů (v tomhle ohledu za nejvtipnější frontmana vyhrál jednoznačně Fridén), ale to mi vážně nevadilo. Setlist dobrej (ikdyž poslední minutu Atonement jsem si říkal že už by to možná mohlo skončit), akustickej Demon of the fall byl super a finální Blackwater Park za to stál, ještě že byl dešť během Opeth tak slabej a trval jenom krátce (né jako na Orphaned Land kde jsem promokl totálně).
Borknagar docela bavili, ale většinu času jsem trávil hledáním jídla a pití.

Martin L. Martin L. | 12.8.2013 17:48

Milión mamľasov sa s ešte väčším pátosom oháňa európskym, slovanským, vikingským, pohanským a ja neviem akým dedičstvom, a nikto nepovie ani "popel". A potom sa k indiánskym koreňom prihlási človek, ktorý ich naozaj má, a je oheň na streche. Klip je totálna skratka, ktorá popisuje, s čím sa domorodý človek stretáva aj dnes, a že končí nejako tak, že si už nechce nechať srať na hlavu od väčšinovej a hlavne privandrovanej spoločnosti, beriem jedine ako plus. Je to možno teatrálne. No a čo. Metal JE teatrálny.

subeer subeer | 12.8.2013 16:41

Já opravdu nevím, ale mě zrovna tahle píseň přišla hraná dost na patos efekt, dle mě, naprosto zbytečně a halvně okatě.

K tomu bych jenom dodal, že s čím kdo zachází tím taky schází..

Jinak proti Chuckovi vůbec nic nemám, myslím, že to svýho času bejval rozumnej chlápek.

Martin L. Martin L. | 12.8.2013 16:05

Ktovie či to nerobí preto, že ho svet na rozdiel od cca 2,5 milióna jeho ľudí vidí tak nejako viac? A na rozdiel od nich má na to aj nejaké prostriedky.

subeer subeer | 12.8.2013 16:03

Já vím, že Chuck poloviční Indián a dokonce i s křížkem na krku..

Prosím tě neber to nějak zle, ale mě tohle martýrský fňukaní u jeho osoby nedává dost smysl.

On je ten TESTAMENT vlastně teď celý trochu poloviční.

Martin L. Martin L. | 12.8.2013 15:45

Chuck z Testament je polovičný indián, konkrétne Pomo, toľko k tomu "pokrytectvu".

fathertime fathertime | 12.8.2013 15:20

PHILM - hudba sice o nicom, ale bicie bohovske. Bombardo do tych bubnov riadne jebal... az som cakal, ze sa suprava zdvihne a utecie schladit sa do vinneho sklepu.

Demonick | 12.8.2013 15:11

Suhlasim s thrash metalistami podomnou. Anthrax i Overkill neuveritelna jeba! U Anthrax sklamal snad iba pekny lejak takze som utekal kade lahsie, u Overkill mi chybala snad len "Who Tends The Fire", na ktoru som sa neskutočne tešil :( Na Testament som si palicu vytrepal, no s odstupom času musim priznat, ze to bola dost nuda a set z povinnosti. Namiesto tych biednych odvrhovačiek z Dark Roots mohla radsej kapela zaradit vynechanu (???) Over The Wall a podobne. Inač čo PHILM? Koncert podla mna skvely! Lombardo buchal paradne a na autogramiade bol velmi mily!

Hooya Hooya | 12.8.2013 15:01

vike: Emperor budou příští rok drhnout In The Nightside Eclipse

Zdenos Zdenos | 12.8.2013 14:47

Studiovka Dark roots mě ani moc neurazila, spíš ta koncertní forma a vystupování, ale když se ta placka srovná třeba s novejma KREATOR nebo SODOM , tak je skopci v pohodě rozřežou na cucky:)

subeer subeer | TESTAMENT | 12.8.2013 14:32

Ono už mnoho napovědělo to album z povinnosti "Dark Roots..!

Nejvíc jsem se nachlemtal tomu pokryteckýmu klipu "Native Blood" kdy Chuck s křižkem na krku brečí nad osudem indiánu v USA.

Takovejhle sešup jsem od nich tedy nečekal.