VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

BRUTAL ASSAULT 2014 - První dojmy - zpět na článek

Panzerschreck Panzerschreck | 12.8.2014 23:05

EZL...jasné že bicie boli trieda, veď čo iné čakať od Pegasa hehe, je to vynikajúci bicman..áno, boli tam chybičky krásy, ale myslím že to nebolo iba na Christopherovi - ten mal smolu, že je jediný gitarista, takže každú z chýb je počuť. Ver tomu, že zbustrovaná basa znesie veľa kiksov ktoré ľahko prepočuješ. Takže RIP má z časti pravdu, boli tam viaceré chyby, ale tak tvrdo by som to nechcel hodnotiť. Mňa potešilo - ako som už nižšie písal - že som ich konečne videl na 9 krát s normálnym zvukom. Znechutili ma akurát nie nekonečné Brunove kecy - akosi som na to rokmi čo nehrali pozabudol, škoda že aj on nie :o)

Rudi Rudi | 12.8.2014 22:47

Ste príliš nároční a kritickí. Dobrý dojem z comebacku všetko prevážil.

EZL | 12.8.2014 22:33

V tomhle musím souhlasit s Ripem. Krabathor měli super zvuk, bicí též třída, ty mě hodně bavily, ale Chris otřesnej. Jeho pravá ruka nestíhala, hned na začátku spomaloval a nehrál vůbec přesně rytmicky, navíc otřesný sóla. Styděl bych se za takové vystoupení.

Koník | 12.8.2014 22:22

RIP: Sakra, koukám, že tobě to vystoupení pěkně hnulo žlučí . Nechce se mi věřit, že by k tomu takto přistoupili. Příčinu vidím v krátkém čase na sehrání a nervozitě. Chris přece jen z dění vypadnul úplně a myslím si, že to pro něj bylo opravdu složité. Dost možná víc, než si on sám při odsouhlasení vystoupení připouštěl. Jsem přesvědčený o tom, že o všech nedostatcích dost dobře vědí a to víc se třeba zvýšila pravděpodobnost, že se něčeho dalšího dočkáme, samozřejmě v lepší formě. Já mám výhodu v tom, že jsem i při obrovské úctě, kterou ke všem třem uchovávám, instrumentální dokonalost prostě neočekával, takže jsem si tento mimořádný zážitek nenechal ničím pokazit.

RIP | 12.8.2014 21:52

Koník: nezlob se na mě, ale můj názor je ten, že odehrát takto diletantsky koncert, na který stovky lidí čekalo mnoho let je absolutní neúcta k fanouškům. Je to jako jim nakálet na hlavu. Takto si exkluzivní comeback koncert opravdu nepředstavuji. Spoléhat při tom na to, že jim to bude odpuštěno, protože se na závěr objali a lidi by měli vděční vůbec za to, že se ukázali na jedné scéně za velké peníze dohromady …to jako myslíte vážně?

matus177 matus177 | 12.8.2014 21:02

S Krabathor bohuzial suhlasim s RIPom, nebolo treba chyby hladat, nedali sa prepocut :( ..tak neviem ci bolo malo casu na zohratie alebo sa skor spolahli na legendovitost ...ak z toho nakoniec bude ozajstny reunion, rad si ich pojdem pozriet v lepsej kondicii ..niekde okolo Pain of Bleeding Hearts som isiel pozriet na Carnival in Coal

Koník | 12.8.2014 20:27

Co se týká KRABATHORu, tak jsem přesně na druhé straně barikády než RIP. Objektivně, chyby tam byly, otázkou ale zůstává, jestli to s ohledem na okolnosti vystoupení bylo vůbec podstatné? Já tvrdím, že nebylo. Považuju za naprosto nešťastné přistoupit k tomuto setu způsobem kritika, který měl nastražené uši a každý tón linoucí se z pódia souběžně konfrontoval div ne se studiovou nahrávkou. Ano, bylo to o nostalgii, bylo to o odvaze (jak je zde již uvedeno) a dost možná i o naději do dalších dnů, či měsíců … Je to málo? Já tvrdím, že ne. Pokud by takto zahráli v době, kdy byla kapela plně funkční, tak bych byl naštvaný, ale po tomto festivalovém vystoupení jsem ještě dobrých 10 minut zůstal na místě před pódiem se slzami v očích. Děkuju za tu odvahu i nostalgii.

DarthArt | 12.8.2014 18:31

Právě proto se těším na ten plný report, kde se dozvím víc... zajímavý byl byl právě názor vícero zastupitelů... jestli tedy v MP už nezačíná předvolební kampaň a mají na to čas...

RIP RIP | 12.8.2014 18:27

Teda je pravda,že s tímto názorem jsem v redakci zdá se v menšině, u ostatních vítězila nostalgie, která všem totálně ucpala uši...

DarthArt | 12.8.2014 18:21

Takže sobota s výhledem na Rujanu nebyl úkrok stranou?

RIP | 12.8.2014 18:19

ale to už mám popsané i v prvních dojmech ... instrumentálně to byla mizérie ... jediný kdo to jakš takš zahrál byl Bruno, největší katastrofa byla v kytarových sólech

DarthArt | 12.8.2014 18:11

Metalopolisté, prosím, pohněte s reportem z BA, jsem strašně zvědavý, jak hráli Krabathor, něco je sice na youtube, ale z to chr chrrrr, hurááá, chrrr chrrrr zvuku se člověk tolik nedozví...

O víkendu jsem zvolil radši výlet na Balt, ale na Kraba jsem myslel...

Morgion Morgion | Benediction | 12.8.2014 18:08

Ten zvuk co predvedl zvukar u Benediction ve stanu, me taky neskutecne nasral. Musel jsem jit pry, protoze to se proste nedalo a to jsem se na ne tesil. Pritom den predtim byli Pungent Stench uplne paradni.

Mayak Mayak | add RIP : | 12.8.2014 17:09

Videl som BLINDEAD iba 2x live . ako support (alebo skôr ako co-headlinera) počas vlaňajšieho turné s nórskymi LEPROUS (listopad) v Budapešti a potom v lednu tohoto roku, ako klasického healinera na trojkoncerte v Krakove, kde hrali 80 minútový set - najprv celý album "Absence" a potom aj tracky z predošlých "Affliction XXIX II MXMVI" aj z "Autoscopia/Murder In Phazes". Bol to veľmi intenzívny zážitok ... a to som, čo sa týka koncertov, pomerne značne zmlsaný. BLINDEAD je jedna z mála kapiel, primárne metalových, ktoré ma v posledných rokoch celkom slušne oslovili. (pateticky a s istou hrdosťou nosím ich triko)

Trey Trey | 12.8.2014 15:33

Je pravda že půlky koncertu Down jsem už stál se spoustou lidí na Satyricon (tuším že o nás Anselmo něco nehezkého říkal ne?:D ), ale co jsem tak zaslechl mi přišlo v pohodě. A ten příchod na "Now, diabolical" mě pobavil. Anselmo to nakonec celý odkoukal a pak nadšeně gratuloval tomu kytaristovy co stál napravo :)

tomimmortal tomimmortal | 12.8.2014 15:16

Aha, to jsem se právě chtěl zeptat, jestli se Anselmo "normálně" chová jako čůr-ák, nebo to byla výjimka?

Sambiliong | 12.8.2014 09:55

Ach jeeeeeeeb, Rudi zase celé zle. Že "sústredeného boxera, nie patetického, nevypočítateľného alkoholika" :-D
Čo si nikdy nebol na Pantere?

Pokiaľ viem, Phil je na šrot (a stále rovnako cool) už aspoň 30 rokov vkuse...

rip | 12.8.2014 06:53

Mayak:a já Tvůj, první setkání BLINDY s nimi bylo, když předskakovali CITY OF SHIPS, kteří předskakovali ROSETTĚ na prvním jejich koncertě v ČR.

na THE OCEAN jsem nebyl, souhlas - přeceňovaná kapela, která od odchodu Weberse nemá co říct.

EZL: BMTH měli half playback - jeho intonace se za posledních pár let opravdu o dost zlepšila, vzhledem k tomu, že jsem po tři skladby stál mezi podiem a lidmi jsem měl možnost jasně slyšet, odkud šlo to hromobití v refrénech .... a šlo z lidí


sokelsson sokelsson | 11.8.2014 23:15

teraz ho zabijte lebo sa mu to nepáči.

EZL | 11.8.2014 23:08

Blindead byli hodne fajn, narozdil od precenovanych The Ocean. Jinak Ripe, ty si tak vyprasenej, ze si slepej a hluchej. Zpevak Bring Me jel na playback, nedal ani hovno a ty fans choraly byly tez pousteny. Utahli te na vareny nudli.