VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

SLEEPMAKEWAVES, SKYHARBOR a TIDES FROM NEBULA - Když dva dělají totéž, není to totéž - zpět na článek

Mayak Mayak | ad Periphery | 6.4.2015 14:33

V posledných mesiacoch som videl štyri kapely, ktoré sú výraznými predstaviteľmi djentovej scény:
Poliakov Disperse, Britov TesseracT, Amíkov Periphery a v podstate Indov Skyharbor ...
Jasne najmenej príťažlivo pôsobí vlajková loď amerického djentu - Periphery, ich ortodoxný djent je najmenej interesantný a platí to tak o živom prevedení, ako aj o ich ostatných albových počinoch.

DW | 5.4.2015 19:33

Nemám co dodat, za mě maximální spokojenost, Skyharbor až na dekovější kytary a absenci Miracle (kterou by Dan naživo už nedal při svém stavu) předvedli výborný výkon, jestli ještě někdy dorazí, jdu znova, stojí to za to. Periphery a další "djenty" se můžou jít klouzat..

Mayak Mayak | 4.4.2015 21:06

... samozrejme malo byť TFN ... mea culpa ...

rip | 4.4.2015 17:32

Dík za pohled, já bohužel od TFN dobrý koncert zatím neviděl. Studiově je to ale mnohem silnější, přesně jak říkáš.

Mayak Mayak | ad RIP | 3.4.2015 20:26

Fajn report, ale ...
Dva dni pred Prahou hrala táto trojka v Budapešti na lodi A38 a keďže je to turné troch rovnocenných kapiel, (každá s cca 50 minútovým blokom) bolo denne rotujúce poradie (v tomto prípade na škodu) SKYHARBOR, SLEEPMAKEWAVES, TIDES FROM NEBULA. Šli sme predovšetkým na SKYHARBOR a oni aj boli (z pohľadu môjho aj mojich parťákov) celkom jasne najlepší.
Výrazové prostriedky inštrumentálneho post rocku sú proste limitované a v spoločnosti kapely, hrajúcej vlastne progmetal s prvkami djentu, navyše s veľmi dobrým spevákom (Daniel Tompkins má v Skyharbor viac priestoru a pôsobí civilnejšie, ako v TesseracT) nemali ďalšie dve kapely zrovna šancu.
Na A38 bolo tak medzi 600 až 700 hláv (takmer plno) a je pravdou, že po sete Sleepmakeswaves, pred TFM odišlo asi tak sto ľudí, teda je jasné, kto z dvoch post rockových bandov je pre verejnosť príťažlivejší ...
Videl som výborný koncert TFM v prosinci v Košiciach (ako headlineri), teraz to nebolo tak dobré, ale necítim zásadný rozdiel medzi Poliakmi a Austrálčanmi.
Navyše - ak zhodnotím svoje pocity iba z posledných albumov všetkých troch interpretov, SKYHARBOR - "Guiding Lights" je skutočne skvelá placka, "Eternal Movement " od TFM je aspoň dobrá ... a "Love of Cartography " od Sleepmakeswaves je obyčajná nuda ...
... iné oči a hlavne iné uši ...