VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

DEBUSTROL - Třicet let na „svým trůnu“ (1/2) - zpět na článek

Vatutinwot | tak tak | 6.1.2018 09:43

jojo souhlas mám to zhruba podobně ... debustrol již není úplně má hlavní záliba ... ale nakonec jsem si to loni dokompletoval ... co kde chybělo ... Vyznání, Patolog, mě se líbí i Svět a Protest ... ten kult to tam je ... vnímám to jako své úplně první fyzické CD Popron Seasons in the abyss ... na tyhle věci nejde zapomenout a novější tvorba .. trochu ... mi nesedí aktuální texty ... mají to moc jednoduché .. ale proč ne ... je to jejich věc a někdy je to OK, někdy méně ... jo a kupodivu naprosto nesehnatelné a jediné co mi na cd chybí je ta Chytrá past ... zvláštní osud ... něco jako Cold lake od CF .. ale ta sehnat jde :)

jeff | 3.1.2018 16:54

Opět parádní článek, díky za něho. Za mě jen první tři (Vyznání..., Neuro... a Protest live), všecko neskutečný kulty. Kultovnost Neuropatologa je strovnatelná snad jen s Rituálem od M.H.
Svět, co zatočí s tebou už jsem překousal jen tak tak a Chytrá past mě úplně znechutila, takže pak už jsem žádnou desku od nich neslyšel.

David David | DEBUSTROL jsou navždy česká top klasika. | 30.1.2017 20:33

Vyznání smrti - i přes ten demo zvuk povinná kultovní věc 10/10.
Neuropatolog - má nejoblíbenější deska kapely a proto 10/10
Protest live! - raritní živák, ale klasika 8/10
Svět, co zatočí s tebou - uhlazenější, trochu Testament thrash, tedy jedině 10/10
Chytrá past- když si odmyslíme dosavadní tvorbu kapely, jde o solidní grunge 7/10
Vyhlazení - prostě Debustrol, jak má být a jak ho chceme slyšet 10/10

DarthArt | 30.1.2017 11:06

Zajímavý exkurs přesně do těch desek Debustrol, které znám - poslední co jsem celé slyšel je právě Vyhlazení. Tehdy se kapela nechala opravdu výrazně inspirovat Slayer a podobnost tam byla hodně viditelná (třeba Vyznání smrti/Postmortem, Neuropatolog/Necrophobic, Vyhlazení/Angel of death), ale na to se tehdy nehrálo a když se Patolog objevil, byli jsme z toho všichni paf. Nejlepší z těch čtyřech desek je Vyhlazení, které je opravdu drsné (Noc husí kůže je fakt děsivá) a výborně to šlape, Chytrá past - to byla tehdy aféra a myslím, že se hodně nepovedlo spojení debustrolského "hulvátství" s chtěným odérem Seattle. To byl prostě přešlap. Jinak je zajímavé, jak Debustrol v době Patologa popularitou naprosto válcoval všechny ostatní - viz výsledky ankety Černá vrána. Až jsem se divil, že třeba Master´s Hammer zůstávali daleko za ním...