VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

MASTERS OF ROCK 2018 - Dýnějový MOR - zpět na článek

David David | MOR | 3.8.2018 15:23

Budu se opakovat,ale: na MOR jezdím každoročně za zábavou a setkáním se známými. Zatímco na Brutal Assault výhradně kvůli kvalitní hudbě,kvalitnímu jídlu a nádhernému prostředí pevnosti Josefov. To vše s menším množstvím pravých Přátel.

DW | 3.8.2018 14:47

Jinak MOR není ani tak o hudbě, když kapely pendlují každý rok ty stejné a jen se obměňují mezi Metalfestem (MOR 2) a MOR 1. Do Vizovic se jezdí za odpočinkem a nenáročnou zábavou s klasickým agro rock n rollem, který Pragovka chystá rok co rok v podobném složení. Dá se říct, že jde o stálici, která se nevyvíjí.

Nic víc, nic míň. Kdybys tam jel za 10 let, bude to podobné. A já si nemyslím, že je to úplně blbě, město z toho prosperuje ještě několik měsíců po skončení, lidi se baví, vidí své mainstreamové idoly a kapely, který jsme vesele poslouchali v 90. a early 00's. Někdo prostě nemá potřebu nějak hudebně růst a možná je o i fajn, já už si o svých kapelách pokecám s velmi, velmi úzkým okruhem prog/post lidí.

Být mladší ještě si taky zahejtím, po třicítce už jsem nějak dostal rozum nebo co.

DW | 3.8.2018 14:43

Em: jestli není Brutal mainstreamový festival, tak už opravdu nevím, co je..

Louis Louis | 3.8.2018 09:36 předchvílí online

Uber, Oldo, uber

Olda | 3.8.2018 08:30

Proč tam vůbec jezdíš ty idiote.

ex-hans | 31.7.2018 11:10

Ako trosku som si na MOR zahejtil aj ja...Ale v podstate...kto chce, ten pojde, kto nie, tak nie. MOR je sice Agráč, ale svojim sposobom si tam clovek zrejme oddychne. Nic narocneho tam nieje a stretne kopu znamych a tych ktorych nestretne, nahradi novymi. Aj o tom by mali byt taketo akcie. Takze nic nove neprinasa, ale... u niektorich je to uz dlhorocna tradicia a preco im ju brat... Osobne ma tam nelaka to zlozenie kapiel, ale ..kazdy mame to svoje...

ov42 | 29.7.2018 18:44

Novou desku už nabouchal Nunez. Sám Grillo to psal na svym Facebooku, že už na ní nehraje. A Landenburg s nini odehrál podstatnou část americkýho turné, to už by měl mít ty skladby poněkud zažitý. Jenže mezitím hrál např. na Metalfestu v Cyhře, asi se mu to z hlavy vykouřilo.

orre | 27.7.2018 14:51

Chyba, novou desku nabouchal Grillo!! Na fotkách už samozřejmě není.

Bobroněnko | 27.7.2018 11:50

Joo, Landenburg. Nuneze bych právě asi poznal, bylo mi to divný, když jsem si přečetl, že je místo Caseyho on. No, jestli to byl záskok na rychlovku, tak bych mu to asi odpustil, ale nebylo to nějak monstrózně dobrý.

Kozel Azazel Bobky Sazel | 27.7.2018 01:15

Když má kapela bubeníka narychlo na záskok a něco skřípe, může to být nesouhrou a ne tím, že by ten bubeník neuměl hrát. Počítám, že do takhle "velký" kapely by žádný dřevo neangažovali.

ov42 | 26.7.2018 18:04

Novým bubeníkem Kamelot je Johan Nunez, jenže poté co nahrál poslední desku a odehrál asi jeden nebo dva koncerty severoamerického turné, tak si zkurvil nohu a teď s nima hraje na záskok Alex Landenburg (Cyhra, Luca Turilli s Rhapsody, ec-Axxis). Snad bude Johan v pořádku do podzimního turné.

Bobroněnko | 26.7.2018 10:28

Tak teda nevim, ty poznámky o perfektním zvuku mě taky docela nechaly na pochybách, jestli jsme byli na stejném místě. Jako nebyla to hrůza, ale poslední ročníky MoR byly zvukově lepší minimálně v tom, že se zvukaři nesnažili urvat návštěvníkům hlavy. Občas bylo slyšet, že některý věci jsou přebuzený až moc. Masterplan byl zvukově šílenej úlet, jakej jsem nezažil už hodně dlouho.
Ale jinak vcelku souhlasím, tedy až na Kamelot - nevěděl jsem, že Casey odešel, a ten srandista, co hrál...na takový brambory jsem taky zvyklej z trochu jinejch pódií. No nic. :)

Kozel Azazel Bobky Sazel | 24.7.2018 13:39

Tak na BA v poslední době bývají různý vychytávky typu výstava "tématickýho" umění, pořadatelé se taky snaží hodně využít atmosféru pevnosti v Josefově a různě ji dokreslit (světla a pochodně na hradbách večer) ad., prostě to vnímám jako komplexnější festival nějakýho druhu estetiky než je samotná muzika z pódia. Ale hlavně je to samozřejmě o dramaturgii, hrají tam fakt zajímavý kapely, který opět spojuje spíš určitá atmosféra/atmosféry než žánr v tradičním slova smyslu.

ov42 | 24.7.2018 12:19

Prosím, vysvětlete mě, v čem je jako Brutal Assault v úplně jiném světě než Masters of Rock. Krom toho, že meritem věci jednoho je metal spíše klasický a melodický a toho druhého ten extrémní. Já už tam nebyl asi 4 toky a před tím to byl úplně normální festival. Dramaturgie, úzce specializovaná na extrémní subžánry ano, takových festů zas tolik není, to je jeho unikátnost, pro kterou jezdí hlavně fanoušci ze zahraničí ale čím by měl být ten fest jinak jiným světem oproti ostatním festivalům? Na nic takového jsem tam nikdy nepřišel.

Kozel Azazel Bobky Sazel | 24.7.2018 00:48

OEF je asi fajn, vždycky tam v lineupu vidím pár kapel, co si říkám, že dost dobrý, ale zase to nejsou úplně srdcovky. Takže BA u mě vede.

fathertime fathertime | 23.7.2018 21:50

ono je to aj individualnym vyvojom fanusika... ja som tiez najprv veselo jazdil na MoR, potom som presedlal na BA a teraz ma ani nenapade ist na iny festival ako OEF... ale super, ze tolko metalovych festov zije a prosperuje v okoli...

David David | MOR | 23.7.2018 20:23

Můj názor na festival Masters Of Rock jest takový. Jsem jeho pravidelným návštěvníkem již osmým rokem.
Je to z několika důvodů: 1. Ve Vizovicích jsem za půl hodiny vlakem

2. Uvidím se s mnoha kamarády a známými, které jsem celý rok neviděl.

3. Je to Agrofest s velkým A, ale i sem přijeli nepřekonatelné bomby ( pro mě navždy nepřekonatelné koncerty Dream Theater, Anthrax, Testament, a hlavně pekelní bohové SLAYER ( to už nikdy ničím nepřekonají)

4. Navíc i cena za fest se dá ( 1500,- v předprodeji za čtyři dny festu fakt není moc, koncert Metallicy mě stál 3000,- a půjdu a ně kdykoliv znova)

5. Máme demokracii a nikdo nikoho nenutí, aby na MOR jezdil. Já už se teď těším na příští ročník ( i kdyby potvrdily pouze dvě kapely, které mě budou zajímat, pojedu stejně z výše zmíněných důvodů)

Držme se hesla žít a nechat žít. Důležitá je pro nás přece sounáležitost metalové komunity, nebo ne? METAL FOREVER

Kozel Azazel Bobky Sazel | 23.7.2018 14:32

Však to píšu - nenáročnost, pivko, zábava, spoustě lidí to tak vyhovuje a jezdí tam, proč ne. BA je co do dramaturgie, vychytávek pro návštěvníky a spousty dalších věcí úplně v jiným světě, aspoň podle mě, ale zase spousta lidí řekne, že je to zbytečná snaha dělat ze zábavy, kterou má metal být, nějaký umění. Takže oba fesťáky v pohodě prosperují, protože oba trefují jinou cílovku.

Slaava Slaava | 23.7.2018 13:07

mno pragac proste vi jak na to. proc riskovat kdyz maji (agro)fest kterej slape, a je rok co rok skoro vyprodanej.

Em | 23.7.2018 07:57

Spíš jde o to, jestli vůbec pořadatelé mají ambici experimentovat, když jim pořád chodí dost lidí a vydělávají na tom. Tohle není Brutal, kde k tomu Fiala a Shindy přidávají nadhodnotu v podobě různých vychytávek, ale klasický mainstreamový metalový festival pro širokou cílovou skupinu. Návštěvníkům akce to evidentně vyhovuje. Letos sice nebylo vyprodáno, ale taky počet lidí nespadl.na polovinu