VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

METALOPOLIS v 2.0 - aneb vítejte v nové éře - zpět na článek

Stray | 18.10.2018 16:01

Když ti stačí k večeři jedna piškota, pak dobrou chuť.

jenage jenage | 18.10.2018 15:48

Já rozhodně nejsem nepřítelem recenzí, bohužel zde ale autoři s podobným vkusem již několik let recenzemi (téměř) nepřispívají, takže jich bohužel čtu opravdu minimum. Prostřednictvím shoutboxu to vypadá, že se alespoň u některých blýská na lepší časy. :-)

Stray | 18.10.2018 15:30

Stokrát si můžu říkat, že nebudu reagovat, nechám to být a půjdu dál, jenže - počítat do stovky znovu nestačí, prostě nestačí a nestačí. Asi by si to chtělo představit, jakýma očima viděli Gabčík s Kubišem Heydricha a stejně by to bylo málo na vyjádření pocitu, co u mne vyvolávají nepřátelé recenzí jako jenage, chodící navíc po celá léta na jedny a tytéž stránky, které byly v době kdy fungovaly vždy především o recenzích. Hnis světa...příteli...hnis světa! :-)

Dalas | 18.10.2018 08:53

Díky za pochvalu, ovšem vytěsnit recenze jaksi nebylo záměrem:-)

jenage jenage | 18.10.2018 08:45

Zrovna jsem chtěl napsat to samé jako knedlik. :-)
Recenze se pro mě tímto staly vlastně zbytečnou rubrikou.

Louis Louis | 17.10.2018 22:53

Díky moc:-) Šéfredaktor taky určitě přispěchá se nechat podrbat za ouškem, ale jelikož si dává na čas, vzal jsem to zatím na sebe;-)

knedlik knedlik | 17.10.2018 17:27

Ten shoutbox je geniální věc, díky za něj!

knedlik knedlik | 29.9.2018 20:50

Chvíli si na ten renesanční zámek s konírnou a heliportem budu muset zvykat, ale zatím to vypadá uživatelně :-) Jen tak dál!

Dalas | 21.9.2018 08:20

Ty diskuse už nefrčely dlouhodobě. Vše se přesunulu na sociální sítě:-) Navíc něco ve stylu "Avenue" tady pořád je, jen už to nemá tak exklusivní místo.

tom | 21.9.2018 08:06

Myslím, že velký fail je nahrazení obalů alb fotkami muzikantů, protože to jsou kolikrát ksichty, to se nedá koukat :-)) No a pak samozřejmě zazdění diskuzí, protože o tom byl metalopolis vždy především :)

Dalas | 20.9.2018 19:02

Web se bude dolaďovat a vylepšovat. Ale hezky postupně a v klidu. Základ byl vůbec to spustit a motivovat se po těch letech a v současné situaci. Nakonec se povedlo. Teď mě tady zajímají jen muzika a psaní. IT a věcí kolem mám v práci dost.:-)

A smutná doba (doba ani ne, asi je to fakt věkem:-) ), že se moc nečte, ale tak to prostě je a dovedu to pochopit:-/

Ten Shoutbox má ještě jedno úskalí a zároveň výhodu. Je omezen tuším na max. 300 znaků, takže vymáčknout se na malé ploše je někdy docela problém a hodně to cvičí i stylistiku. To je ale spíše druhotný efekt. Ten hlavní byl, že toho stále posloucháme / sledujeme / čteme dost a ne o všem už se nám chce psát, proto nám přišlo zajímavé vnést tento dynamický prvek na jinak už poměrně statickou stránku. Navíc často je hláška v Shoutboxu jen předkolem před normální recenzí. Zatím to funguje supr a za sebe můžu říct, že mě to i "drží ve střehu", pokud se to tak dá definovat:-)

Morbo Morbo | 20.9.2018 18:46

Shoutbox je naprosto super nápad. Mezi klasickými ziny dost originální a hlavně skvěle funkční.
Osobně už nemám skoro vůbec čas číst recenze. Většinou prolítnu první věty odstavců, abych identifikoval, o co cca jde a když mě to zaujme, vygooglim hudbu. Případně ocenim, že je YT video přímo v článku. A tím většinou končím četbu, kterou pokračuju jen v případě, že mě muzika aspoň trochu zaujme. Takže všechny krátký štěky typu Shoutbox strašně oceňuju. Sorry jako, nemám tolik času jako v 19ti. :)

Pohrát si s designem směrem k větší přehlednosti by určitě šlo, ale CSS je největší sračka a naprosto tě chápu, Dalas.

Takže za mě furt super práce.

Dalas | 20.9.2018 17:22

Sedmdesátníci až ne, ale lidé kolem padesátky se smartphonem v ruce nejsou výjimkou.

Řekl bych to takhle. Starý web byl podnikatelské baroko, ten nový je funkcionalismus. Tentokráte ta stavba vznikla jako nutnost se nějak dlouhodobě upíchnout z chátrajícího baráku s věžičkami a balustrádami, bez ambice ohromovat okolí. Navíc jsme nutně zmenšili podlahovou plochu, poněvadž uklízet sem můžeme chodit už jen v pauzách mezi knedlíky a dětmi.

Dalas | 20.9.2018 17:22

Sedmdesátníci až ne, ale lidé kolem padesátky se smartphonem v ruce nejsou výjimkou.

Řekl bych to takhle. Starý web byl podnikatelské baroko, ten nový je funkcionalismus. Tentokráte ta stavba vznikla jako nutnost se nějak dlouhodobě upíchnout z chátrajícího baráku s věžičkami a balustrádami, bez ambice ohromovat okolí. Navíc jsme nutně zmenšili podlahovou plochu, poněvadž uklízet sem můžeme chodit už jen v pauzách mezi knedlíky a dětmi.

Stray | 20.9.2018 16:18

Takovej "fajrung" jako staré stránky v roce 2004, ty nové v roce 2018 jen stěží způsobí. S přihlédnutím k uběhlému času je tam handicap. Prostě je to moc sněhobílé a nevybízí to moc ke čtení, což je asi nejhorší vyvstalá vlastnost, jak jsem psal, je to jako hypnotizovat tvárnici. Na mobile to vypadá mnohem líp, to je sice pravda, ale uzpůsobovat web nějakým "rychlým lidem a pózerům, kteří si ani neudělají na četbu čas", to se mi zdá nesmyslné. Jestli u vás už i starší lidé čumí cestou v MHD do mobilu, pak je třeba obávat se konce světa, moje máma je sedmdesátiletá ex-paní učitelka asi dvanáct let v důchodu a neví k čemu je tlačítko enter, nejenže v životě nebyla na internetu, ale dokonce ani neseděla za PC.... a já jsem rád. :-)

Dalas | 20.9.2018 15:17

Čáry v pravém sloupci zvýrazníme, stejně tak barvu písma. To půjde. Ale doladit ten seznam článků bez toho, abych nerozbil něco na "druhém konci" webu bylo pro mě slušný peklo, které už nechci opakovat:-)

Dalas | 20.9.2018 15:14

Cokoliv měnit v CSS ohledem pozadí, oddělení prvků atd je moje smrt. To už radši ať je to "nepřehledné":-)

mickej mickej | 20.9.2018 13:59

Ale on je naozaj neprehladny, nic v zlom. Jednotlive clanky sa zlievaju, nie su dostatocne vyrazne odlisene, jemny ramik okolo ich nevytiahne, cele to posobi prilis jednoliato a tazko sa v tom orientuje. Myslim, ze by pomohlo farebne odlisenie jednotlivych textov. Na pravej strane u jednotlivych textov mozno vyraznejsi ramik, vlavo jemne farebne zvyraznene pozadie jednotlivych "obdlznikov". IMHO by to uplne stacilo.

Dalas | 20.9.2018 09:06

:-)) Nazývat tento jednoduchý de-facto blog nepřehledným mě už fakt rozesmívá:-) A ještě navíc v porovnání s barokním starým webem. Inu zvyk je zvyk, to jsme od začátku veděli, když jsme to nechali tolik let ležet:-)

Pikus | ??? | 20.9.2018 08:55

Nuz, vyvoj nemusi vzdy znamenat posun k lesiemu. Sucasny web je neprehladny, graficky nezaujimavy. Za mna bol stary design lepsi, prehladnejsi a viac user friendly.. toto je take ze to chce vyzerat strasne moderne a cool ale.. nepodarilo sa.