VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

Jak se kalila fanzinová ocel I - Václav Fikar - zpět na článek

DarthArt | 9.4.2019 17:29

OK, jasně, díky.

Dalas | 9.4.2019 16:52

Další rozhovor by měl být za 2 týdny v pondělí. Pravidelné budou pondělky, ovšem ne každý týden.

DarthArt | 9.4.2019 15:34

Můžu se zeptat, jestli rozhovory s fanzináři budou mít nějakou pravidelnost, nebo jestli to bude v módu "jak kdy"? Myslel jsem, že další bude teď v pondělí a ono zatím ne.... :) Díky, LL

Michal F. | 7.4.2019 19:28

Velice zajímavý článek o dávných dobách :-) Jenom bych upřesnil, že fanzin Pentagram, který je v článku zmiňován autorem nebyl oproti MA pozdějším, ale spíše byl jejím souputníkem, jelikož jeho první číslo vyšlo počátkem roku 1992. Navíc původně mělo vyjít už na konci roku 1991, ale došlo k určitému zpoždění. Těším se na další díly :-)

Aran | 4.4.2019 19:18

Ve všem souhlasím s DarthAtem. Děkuju za tenhle projekt, je to výborný nápad! Z té doby jsem znal právě Metal Anaesthesii, Metaliště a Metal Breath z Plzně. Vašek Fikar je ikona, Metal Anaesthesia (Narkóza) byla čtivá a srdcařská. Navíc jeho poslední kniha o rockerovi je pecka. Autoři projektu sotva mohli na úvod zvolit lépe. Těším se na další rozhovory, za tento velký palec nahoru!

Dalas | 2.4.2019 09:55

Děkujeme za pochvalu. Co se týče dramaturgie, tak se rádi sami necháme překvapit. Ten projekt je velice zajímavý a záslužný a osobně jsem rád, že nezůstalo jen v akademické rovině. Hodně to nakopla výstava historie fanzinů, jež proběhla v rámci loňského Brutal Assaultu.

DarthArt | 1.4.2019 22:11

Tak tohle vypadá na hodně povedený seriál! Ve skrytu duše doufám, že se v něm objeví i Hrob Homolka z Darkness Actual nebo někdo z Metaliště, i za každého jiného ale budu rád. Dobrý by byli i Martin Shindy Brzobohatý, který dávno před Brutalem taky dělal zin - jmenoval se Metal Broom a byly to jeho úplný začátky. A Čurby z Obscene Extreme zase dělal zin Morbid Reality. Zajímavý by taky byl.... dost, nechme se překvapit! Každopádně za tenhle nápad třikrát palec nahoru!

P. S. To, že si autoři vybrali mj. i Vaška Fikara a Metal Anaesthesia, svědčí o tom, že vědí, co dělají. MA tehdy byla všudypřítomná, já jsem měl snad jen jedno číslo, ale pamatuju si na ty inzeráty a reklamy v jiných fanzinech. Vybavuje se mi i logo...