VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

KING DIAMOND - Voodoo - zpět na článek

majto majto | SÓLO dIMEBAGA | 4.1.2010 19:59

Tak pod to sa podpisujem aj ja... to sólo tam sadlo úplne parádne a vôbec nepôsobí rušivým dojmom, čoho som sa obával, keď som ešte pred vypočutím prelistoval booklet a zbadal tam Dimebagovo meno....

Pekárek | 19.10.2008 19:23

Poukázal bych ještě na hostování Dimebaga. Jedním krátkým sólem dokázal poslat titulní skladbu do hvězdných sfér. Fantastický metalový kytarista. Kdybych tak mohl cestovat v čase .... Zašel bych na jeho poslední koncert a snažil bych se zabránit nejhoršímu ...Taková ztráta ...

Krabat | 19.10.2008 14:35

VOODOO mám cca 5 let. Občas si to pustím, jako např. teď a líbí se mi s každým dalším poslechem víc. Zvuk je zabíjející, škoda že na dalších albech nezní tak tvrdě. Spolu s Graveyard veledílo ( co se mě týče ).

Jimi Cimbala | Voodoo | 17.8.2008 11:42

KD je genialna kapela i v tom ohlade, ze dokazu urobit kazdu dosku dost inu a pritom si v dostatocnej miere zachovat svoj rukopis a to co od nich fanusikovia ocakavaju.Podla mna je doska VOODOO vynimocna z dvoch dovodov.Prvym je radikalna zmena soundu.Kto KD pozna dobre isto si vsimol, ze CD spiders lullabye a the graveyard hraju inak, ako ostatne Kingove dosky.Je to tym, ze sa pri mixazi a masteringu korekcie na equalizeroch nastavuju do tvaru pismena V cize su viac vytiahnute vysky a basy no stredy su potlacene.(Napr. Metallica - ...and justice for all ma velmi podobny sound, ako tieto dve dosky)toto je casty "americky" styl miesania.Podla mna to, ale hudbe KD nepristalo.Toto sedi napr. kapele PANTERA a podobnym, ale KD....zvykal som si nejaky cas, ale bol som si isty, ze v tomto trende nevytrvaju a isto od neho upustia.Nemylil som sa.Stalo sa tak na CD VOODOO.Tu prisla velka zvukova zmena a podla zameru kapely aj podla mojho nazoru jednoznacne k lepsiemu a to podstatne.Daslim zlomom na tomto CD su aranzmany.King Diamond proste pritvrdili.A to nie stylom, ze v studiu dali ma gitary surove zvuky a sup s nimi do popredia, ale tym, ako zacali stavat svoje skladby.Agresivne Gitarove riffy zacali byt castejsie a vyraznejsie a perfektne podporovane bicimi.Ovela castejsie, ako doteraz tu mozme pocut to, ze gitara hra urcity riff a presne to iste hra bubenik s kopakmi.Taktie ovela castejsie pouzivanie dvoch kopakov a ich zvyraznenie je dalsim krokom vpred oproti ich doterajsim postupom.Tymto albumom podla mna zacala nova era KD, ktora trva doteraz.

BlackDemon | 9.2.2008 17:52

VooDoo je absolutně mistrné album a řadím ho mezi klenoty Kingovy tvorby!!!!! Ave VooDoo!!!!

-krusty- | 29.1.2008 23:20

...souhlasím, ale ani tohle všechno mi nemůže zabránit v prohlášení, že "Voodoo" je jedním z těch slabších alb Jeho Veličenstva. Na podobnou úroveň musím řadit i "The Puppet Master". Přesto všechno ale tato alba mám a poslouchám...protože je natočil ON :-) Máme to my, skalní fandové ale těžké....:-)))))