VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

POSLEDNÍ KRÁLOVSTVÍ - Jak jsem se nechal napálit. - zpět na článek

maggot_gore | Vikingovia | 29.9.2020 17:43

Predtým som si myslel, že si blbý len tak na pol. Teraz si to myslím už 100%. Ako som písal, jediný showrunner je Hirst a nikdy si nepúšťa ludí aby mu do toho kafrali. Presne takto degradoval aj jeho serial Tudorovci, výborná prva seria potom to išlo postupne celé pod zem. Všetko čo si napísal ti vadí je dielo Angličana, že niekde nejaký manažérik v USa na to odklepol prachy má tak maximálne vplyv na cgi a viac komparzistov. Taky tady nepíšu, že jsi blbej, protože se ti to líbí. No to nenapíšeš lebo nelíbi. Ale Last Kingdom je ešte o chlp väčšia sračka, to sa čudujem, že práve tam si tak toleratný. Seriozne toto od 2:30 je najväčší cringe na poli historickej aj pseudohistorickej filmovej a serialovej produkcie.
https://www.youtube.com/watch?v=1IFY9WMLCrM

Nechápem popravde prečo máš problém s Marvelom toto je presne ten štýl boja

Sinlover Sinlover | 29.9.2020 15:25

PS: ten seriál se vyráběl původně pro History Channel (to je samo o sobě téměř vždy shit). To je společnost z USA, ovšem stejně jako v Evropě se natáčí (např. Poslední království) v Maďarsku, protože je to tam levnější, tak i společnosti z USA natáčí v Kanadě - jako země produkce je pak uvedena Kanada. A pokud vím, i Kanada se nachází v Americe, tudíž sračka je geograficky správně. Tolik mým myšlenkovým pochodům.

Sinlover Sinlover | Maggot | 29.9.2020 14:29

To není můj myšlenkový pochod, ale neznámé myšlenkové pochody scénáristů, showrunnerů a především lidí, co měli na starost výpravu, protože ten seriál nemá s historií zhola nic společného. Ano, ještě méně než Poslední království. Pokud někomu připadají postavy ve Vikinzích uvěřitelné, tak potěš koště. ALe jak říkám, ať každý kouká na to, co se mu líbí. Vždycky je to subjektivní. Ten seriál prostě vypadá tak, jako by ho točili amíci, co naprosto nechápou nic z evropské historie. A věř tomu, že takových je spousta i v americkém akademickém prostředí. To mluvím z osobní zkušenosti. Tudíž mně Vikingové připadají jako typická americká historická sračka, pokud s tím máš problém a hodláš tu kvůli mému subjektivnímu názoru vznášet nějaké invektivy ohledně mé inteligentce, tak je mi tě tak maximálně líto, pusino. Taky tady nepíšu, že jsi blbej, protože se ti to líbí. Je mi to fuk :-)

viking | 29.9.2020 13:53

Souboj Poslední Království vs. Vikingové vyhrávají určitě o parník Vikingové. Mají lepší příběh, postavy, dramatické momenty, vůbec celkově jde o mnohem zábavnější biják. Historické nepřesnosti nejsou podstatné (nejde o dokument). Poslední království je proti tomu nízkorozpočtová mýdlová opera s nechutně cukrovým kocourkem v hlavní roli, který se charismatu Travise Fimmela v hlavní roli Ragnara nepřibližuje ani omylem

maggot_gore | Vikongovia | 29.9.2020 10:54

"To je neskutečná americká sračka" Vždy ma fascinuje použitie spojenia americká sračka. Ked pred to dopíšeš americká, tak to je väčšia sračka? A akými mentálnymi pochodmi v tvojej hlave si došiel k tomu, že je americká? Herci amíci niesi, hlavný showrunner a scenárista, ktorý je zodpovedný za to čo ti na tom seriály vadí je Angličan, dokonca aj na csfd máš že to je Irsko-kanadska produkcia tak wtf?

Martin L. | Vikingovia | 28.9.2020 15:00

Seriál, v ktorom cez trhovisko vezú emu hnedého, vidieť asi nepotrebuješ.

"Ovšem jako veselohra to není špatné." (© Rosebud IV.)

Sinlover Sinlover | 27.9.2020 17:18

Chápu, jak to myslíš, jasně :-) Já na to jen koukám jako na fikci na obojí. A Poslední království se mi prostě líbí jako příběh z doby raného středověku, co má spád. Tobě to tak nepřišlo, ok, tak to prostě je :-) Mně zas přijdou jako nuda ty marvelovky, je to jen onanie s CGI (jako hezkou, no) s triviálním příběhem - a některými nechutnými vykrádačkami z mytologie vikingů :-) Jinak z tohoto období je moc hezký (o když krátký) např. seriál Ságy vikingů, který dělala islandská produkce - vysílalo to Viasat History.

rip | 27.9.2020 16:45

Ohledně hraných dokumentů máš nějaký tip? K těm fikcím, chápeš asi, jak to myslím a co mě vadí, respektive máš to sám stejné u Vikingů zřejmě.. ;)

Ad technologie .. myslím tím postup CGI, kde právě na těchto filmech je to nejvíc vidět.

Sinlover Sinlover | 27.9.2020 16:36

Pokud máš u seriálů vyšší nároky na historickou přesnost, tak asi jedině nějaké hrané dokumenty :-) Jinak pokud vytýkáš Poslednímu království historickou nesprávnost, nemají pak Vikingové už vůbec cenu. To je neskutečná americká sračka spatlaná z různých ság a historických osudů různých vikingů v rozmezí cca 300 let do osudu jednoho - viz například díl s dobytím Paříže (která mimochodem vypadá jako nějaký Disney hrad s postavami v kostýmech pozdního středověku), kdy se popisuje, jak Harald Lothbrok dobývá město trikem, kdy se vydává za mrtvého a jeho rakev vnesou dovnitř, on pak vyskočí a překvapí obránce. Což je trik, který byl skutečně použit, ale Haraldem Hardradou v 11. století na Sicílii. Harald měl žít v osmém, jeho filmový "bratr" Rollo byl asi o šedesát let mladší atd. atd. No uvidíš sám. První řada ještě jde, pak je to krutý kvalitativní sešup. Jinak každý historický román je čistá fikce, stejně jako Marvel. Máš nějaký základ, např. vývoj technologií / historická doba.. a na to roubuješ příběh. Takže moje srovnání nekulhá :-)

rip | 27.9.2020 14:52

furt sem doufal, že se ti zlepší

Mickej | 27.9.2020 14:26

Počkať.... Pochopil som správne, že ten seriál stojí za hovno a napriek tomu si zhliadol skoro 40 dielov a obetoval x hodín svojho života?

rip | 27.9.2020 13:42

Marvel je čistá fikce, zábava, na které je vidět, jak jdou dopředu technologie. Pokud někdo ale zpracovává historickou látku, tak na to mám trochu jiné nároky. A myslím, že je v pohodě i tyto nároky zvyšovat, protože časy Dumase už jsou pryč a existují seriály, které dokázali bravurně zpracovat historickou přesnost i zábavnost/akci/drama… BTW, pokud jsi fanda do tohoto období můžeš něco filmového doporučit? Má smysl koukat na Vikingy?

Sinlover Sinlover | 27.9.2020 09:05

Ono je to těžký trefit se do vkusu všem. Já zase shledávám naprosto nudnými a zcela plytkými třeba marvelovky :-) Nebo pokud srovnám s Vikingy a naprostými nesmysly týkajícími se Ragnara Lothbroka, jeho o sto let mladšího bratra Rolla a naprosto nezvládnutými reáliemi vikinského života, pak vychází Poslední království jako jasný vítěz. Že bude historický román , a tím méně jeho televizní zpracování, aspirovat na historickou přesnost, je poněkud naivní. Sice sám nechápu posedlost scénáristů přepisovat historii, která je vždy zajímavější než jejich myšlenkové exkrementy, ale to už by pak člověk nemohl koukat na nic. Takže pokud jde o tu "naučnou" část, je fajn, že se v PK objevují reálné osobnost v reálných událostech s reálnými výsledky (narozdíl od Vikingů, kde plus minus 60, 80 let nic neznamená), byť samozřejmě dochází k časoprostorovým posunům, když je například jednomu vikingovi cca 45 místo 60, nebo se král Alfréd ukryje v bažinách po obsazení jiného místa, než tomu bylo ve skutečnosti, aby to lépe vyhovovalo potřebám seriálu - to bych pořád zahrnoval do jisté autorské licence. Je to román, ne učebnice. A přesné historické romány neexistovaly nikdy - nějaký Dumas s tím možná začal, kdy vzal historické postavy mušketýrů, změnil jim jedno písmeno ve jménu a zasázel je, kam chtěl. Poslední království je výborný seriál, bohužel s trochu slabší čtvrtou řadou. Hodnocení na ČSFD - i jako člověk, který historii studoval a proto období má velkou slabost a knihovnu - naprosto chápu. Naopak nechápu, jak může tolik lidí obdivovat komiksy. Proto je fajn, že se točí obojí, aby si každý přišel na své a každý produkčním společnostem platil :-)