VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

PAVEL "BIZZARO" PAVLÍK - O zákulisí Brutal Assaultu a Obscure, Covidu v metalovém světě i české scéně - zpět na článek

Kozel Azazel Bobky Sazel | 1.12.2020 15:26

Ale chápu, že člověku s mentalitou "povaleči z kaváren do polí a továren" to nejde vysvětlit.

Kozel Azazel Bobky Sazel | 1.12.2020 15:25

Ach jo. Představuješ si to jak Hurvínek válku, fakt. "Požádají o pomoc stát" - stát bohužel není Oslíčku, otřes se. Což je taky jeden z důvodů, proč ta přísná opatření nemůžou trvat moc dlouho.

kek | 1.12.2020 12:21

Sorry, tady do toho taháte úplné nesmysly. Prostě se zrušily/omezily akce, část lidí to profesně zasáhlo, oni si dočasně najdou běžnou dostupnou práci, na kterou stačí jejich kvalifikace, nebo požádají o pomoc stát. Takhle to většina lidí bez pindání dělá. Vymezuju se proti sentimentu "mám právo na to aby můj obor fungoval, i kdyby to mělo být za cenu ohrožení veřejnosti".
A a vůbec sem nepatří stesky nad tím, že je to náročná práce. Vybrali si jí sami.

RIP RIP | 1.12.2020 11:19

Pár zkušeností z práce promotéra nebo organizování koncertů/festivalů. Krom jiných činností pár dní v roce strávím na festivalech, v některých případech jako „stage crew“. Je to práce, kdy makáš od deseti dopoledne do tří v noci (17 hodin za den). Jsi neustále v permanentním stresu, hluku a prachu, kdy taháš bedny, aparáty, řešíš konflikty s ožralými kapelami. Když festival skončí většinou pak prospím celý den, protože takový zápřah jak fyzicky, tak psychicky v žádné jiné práci nemám. Dělám to z fanouškovství k hudbě a nestěžuji si. Celkem by mě ale zajímalo, co si tady kek představuje pod „normální prací“, které bych se neměl štítit.

Dalas Dalas | 1.12.2020 09:29

A ještě by bylo zajímavé zjistit, kolik z těchto chytráků by se v případě ztráty práce nakonec "štítilo normální práce". Asi bychom se divili. Anebo možná asi ani ne:-)

Dalas Dalas | 1.12.2020 09:28

"ti co se neštítí normální práce" - tyhle a podobné knížecí rady od těch, co mají to štěstí a o práci nepřišli, jsou přesně to, co teď všichni pracující v kultuře potřebují. Já sice v kulturních sférách nepracují, ale jejich jménem bych rád všem těmto chytrým lidem chtěl poděkovat.

Kozel Azazel Bobky Sazel | 1.12.2020 00:34

Už jenom ten obrat "ti co se neštítí normální práce" ukazuje, že máš poněkud jednodušší myšlení. Ta situace je blbá pro všechny z různých úhlů pohledu, hledají se nějaký kompromisy, jak to zařídit, aby epidemie neřádila úplně nekontrolovaně a zároveň lidi nekončili ve velkým bez živobytí. Tohle žvanění o tom, že o co jde, všechno zavřít na co nejdelší dobu, vždyť zachraňujeme životy, je stejně impotentní, jako obrácený žvanění o tom, že je to celý podvod farmaceutickýho byznysu.

kek | 30.11.2020 20:55

Čili se mají pořádat koncerty (a zbytečně zvyšovat riziko a ohrožovat populaci, což se přes léto těžce nevyplatilo - viz. druhá vlna) aby mělo pár promotérů práci? Nikdo neříká že se mají chytit jinde a měnit kariéry, jenom to překlenout prací někde za kasou nebo na stavbě (ti co se neštítí normální práce), případně se obrátit na stát o pomoc v nouzi.

Kozel Azazel Bobky Sazel | 30.11.2020 18:13

Ten argument o tom, že ti lidé, kteří přicházejí o práci, se prostě buď chytí jinde, nebo jejich smůla, je zhruba stejně pitomej, jako říkat, že ti důchodci, co na tu nemoc umírají, jsou prostě moc slabí, jejich smůla.

bizz | pro Keka | 29.11.2020 17:01

hele, tak chvalit to asi nebudu, kdyz v tom - jako dalsi z mnohych postizenych - pracuju, ne? :D

kek | 27.10.2020 12:23

Dělá si prdel? Křivka nakažených roste, umírají lidi a on brečí že nemůžou být koncerty? Tak holt promotéři budou chvíli pracovat jinde, stejně jako členové orchestrů.

k.eight.a k.eight.a | 25.10.2020 22:40

Supr výživný rozhovor, pěkný pánové. (y) :-)

Kozel Azazel Bobky Sazel | 13.10.2020 18:35

Koukal jsem právě na nějaký rozhovory s ním z éry po tom, co opustil Gorgoroth, a říkám si, že asi fakt celkem bude mít v hlavě a že ta strašně zlounská (někdy až trapně) image byla právě jenom image kapely. Protože v těch rozhovorech říká fakt podnětný věci a působí tam jako člověk, co se umí zamyslet a vidět věci out of the box. Holt prostě někdy není snadný oddělit performera od role.

bizz | Gaahl | 13.10.2020 17:44

Gaahl je tichy, vnimavy a prijemny typek. potkal jsem s nim u kafe, kdyz se delal tento rozhovor https://www.youtube.com/watch?v=vpZ8BV0zXto

Kozel Azazel Bobky Sazel | 13.10.2020 15:55

Docela mě překvapilo, že ten norský blackmetalista Gaahl je podle Bizze fajn týpek. V rozhovorech vypadá přísnější než plukovník Prymula. Ale jasně, image je image.