VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

FLESHBORE - Embers Gathering - zpět na článek

kek | 7.9.2021 17:37

Pak ty ziny vypadaj tak jak vypadaj.

rip | 7.9.2021 17:13

vtipná nevím, vypimpená? vlastně taky nevim ... věcná? nemusí ...

kek | 7.9.2021 15:02

Snad radši ani ne. Nemá recenze být věcná a stylisticky vypimpená, nebo aspoň vtipná?

rip | 7.9.2021 09:50

Mika: co takhle své grafomanství a schopnost hodnotit realizovat recenzemi?

griwo griwo | 4.9.2021 18:47

yeah..večná česť a sláva zeleným kuličkám..

Mika | 3.9.2021 00:54

Je ostudné, že až dnes, po tolika letech, co pravidelně navštěvuji váš zine, se odhodlávám konečně také já sám, přispět jedním svým pronikavým postřehem, který bude zároveň uznalou ódou a poplácáním po rameni vašemu kmenovému přispěvateli. Náhodný čtenář patrně nejpozději v tomto okamžiku shledává v mém projevu tu smutnou skutečnost, že jsem tak trochu grafoman, čili že, dobrat se jasně a přehledně jádra sděleného, je takříkajíc zkouškou trpělivosti. Nezlobím se tedy na ty, kdo srolovali níže, ve snaze zahlédnout mezi řádky náznak toho, že má smysl tuhle blbost číst, a nezlobím se též ani na ty, kteří rovnou mé snažení odpískali jako exhibici v komůrce ukrytého, veškeré soudnosti zbaveného debila na piku.
V okamžiku psaní těchto řádků jsem zcela při smyslech, naprosto střízlivý, povzbuzen toliko nikotinem, neboť všechny ostatní látky (zejména ty nelegální) abstinuju z důvodu neschopnosti užívat je v míře společensky přijatelné. Což zdaleka není tak skličující, jak by se mohlo zdát. Cítím však, že trpělivost opouští i ty otrlejší z vás, pokusím se přejít k věci. Nebo, ehm, k věci. K jádru. Nebo...To je jedno, chci říct: Martin Lukáč. Ještě jednou: Martin Lukáč. To on mě vybičoval k činu. To on je tou motivací. On je tím termálním ložiskem, které po letech pod ledem skrývaného názorového přetlaku dalo vytrysknout nadále již neudržitelnému gejzíru obdivných emocí (sic). Martin Lukáč. Dělník undergroundu. Ten, kdo dal spojení pojmů - extrémní metal a slovenský jazyk - tvar, význam i smysl. To on mi vnukl nápad přeložit název Cannibal Corpse jako Kanibálna Mrrrrtvola, čímž som získal nesmrteľnosť v jednej malej hospode tam dole pri Terchovej, aj keď ma o niečo neskor odrodilí ozajstný potomci Jánošíka dobili takmer do bezvedomia, lebo borovička nezná bratov, a moja vtedajší priateľka so svojou kamarátkou síce vyzerali ozaj laškovne, keď si v blízkom potoku hrali na mačiatka iba v spodnej bielizni, no obe usnuli skôr než sa ktorýkoľvek z bohatierov zmohol čo len na frajerské okamihnutie, a zrazu horny equal angry. It´s true story.
No, to jsme fakt odbočili až k Jánošíkovým dieram, takže zpět...ééé...Lukáč, ano, to jsem chtěl...Né, vole, fakt, teď vážně... Tu blbost výše asi smažu, ale chci říct, jako bez prdele, že pan Marin Lukáč...i když teď si zas říkám, proč neprolomit čtvrtou stěnu? Znova.
Martine Lukáči, ty to vidíš!
Čteš to!
Teď se usmíváš a máš při tom otevřenou pusu.
A teď jste to zkusili všichni, šulini.
Já tě chci po všech těch letech, co to tady občas prolejzám, aniž bych se jakkoliv vyjadřoval, protože, co jsem dokázal, že chci chválit, že jo, já tě chci pochválit. Já tě chválím. Plácám tě po rameni. Jsi dobrej. Teda, abysme si rozuměli. Oni kluci jsou všichni dobří. Chovám respekt, a tak, víš co, dokonce se dá říct, že leckdy třeba je názor některýho z tvých kolegů i relevantnější, protože, co si budeme, přece jenom, ty jedeš to svý, nic proti, a zas tím ani nechci říct, že bys nebyl objektivní, ale přece jenom, ty jsi death metal, o tom asi polemika nebude. A spíš asi mě bude víc tvůj názor zajímat třeba, co já vím, na nový Krisiun, než na Hail Spirit Noir - to zas nechám rádoby akademikům na Echoes, tam se to nosí. Nebo kolega RIP, že by? Meh! Ale on zas rád třeba ty hardcory, a to zas já taky umím ocenit. No ale v tvým případě já chci vypíchnout něco mnohem důležitějšího, díky čemu čníš v metalové žurnalistice vysoko nad souputníky napříč periodiky. A věz, že v dané disciplíně se můžeš směle měřit s kolegy ze zahraničních webů. Snad díky tvé vlastní hudební angažovanosti, či prostě poctivé snaze podat přesný obraz, a to i dnes, kdy si snadno každý může recenzovaný kus po pár kliknutích poslechnout na vlastní uši, je nedostižná tvá dovednost co nejdůkladněji popsat, prosím, zpěv, potažmo hlasový projev, jednoduše vokááál. To fakt nikdo neumí jako ty. Teď to teda, se mně zdá, trochu flákáš, když jste přešli na ty krátké formy. Býval jsi v tomto květnatější. No zas to vynahrazuješ, abych tak řekl, jakousi jadrností. Prostě umíš ten hlas popsat věru zvukotvorně. A nejen ten. Precizní popis zvuku jednotlivých nástrojů, přirovnání stylu k jiným kapelám (což osobně kvituji s povděkem), kdy se nebojíš jednotlivé díly skládačky přirovnávat k různým kapelám, prostě, kdo se vyzná, ten si dosadí, a když ne, i tak si udělá obraz. Neznám nikoho, kdo by si s tím tak vyhrál. A za to dík. Tvá práce je skutečnou ozdobou a zároveň cihlou v základech recenzentské sekce Metalopole, a proč to neříct, metalové žurnalistiky obecně.
Než to celý nějak uzavřu, protože už mě samotnýho sere, jak se s tím vleču, malá výtka coby konstruktivní kritika. Já chápu, že jsi loajální vůči bratrům z podzemí, svým způsobem to vlastně schvaluji. Jaký význam má s akedemicky zdviženým obočím tepat subjektivní chyby v mixu nebo v dynamice, nebo například nevhodně zvolený font v přiložených textech, že ano, ale zas na druhou stranu, taký, povedzme, americkí blacker by sa hádam veľmi čudoval, keby iba podla bodového hodnotenia sa vrhol na niečo z domácej tvorby vysoko cenené (jedno či SK alebo CZ), čakal po úvodných tónoch že kedy to príde, a ono to nie a nie, neprichádza.
Tak, to bylo spíš jen takové zamyšlení, než kritika.
A myslím, že je na čase to vážně ukončit. Pošlu ti to celé, však to píšu už 16 hodin, a před chvilkou jsem posvačil několi kuliček takovýho zvláštního pepře... víš, psal jsem, že já už žádný experimenty...tohle mám od kamaráda, on je vysokoškolský botanik, takový kuličky, pepře, zelený, dobrý... kuličky...

Ještě než to, totok, víš jak, tak bych prosil výraz "prigrcnutý" zařadit do Valhally jako oficiálně nesmrtelný...Danke šén...

rip | 31.8.2021 15:09

napiš mi na rip@metalopolis.net, ať tím nezasíráme fórum u kapely ze ZUŠ ;)

svartenatt svartenatt | 31.8.2021 15:00

Psal jsem tady kdysi o zapojení členů fóra do recenzí a Dalas na to odpověděl v negativním smyslu.
Takový Rolo, Patras, Bzuco a jiní by se mohli podělit o nějaký objev, kterých dle top 5 mají mnoho.

rip | 31.8.2021 11:09

Ahoj, "členové nemají právo" jak to myslíš?

svartenatt svartenatt | 31.8.2021 08:52

Fakt nevím, proč se Metalopolis věnuje takovým průměrným kapelám ze ZUŠ a opomíjí jiné kvalitnější.
Toto hrálo x kapel a nemá to ani nápad, možná tak pro PANA Lukáče, kterému se líbí vše drsné a nudné.
Za tento rok vyšlo minimálně 10 mnohem lepších alb, ale nikdo o nich nenapsal.
Sami nic nenapíšete, členové nemají právo a potom to tak vypadá. Nuda. Fakt si serete vlastní písek.