VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

DOTEK MEDÚZY - Děsivá demonstrace nihilismu - zpět na článek

Sssssss Sssssss | 12.7.2022 14:31

Tenhle film jsem viděl jako dítě a měl jsem z něj pak hodně dlouho noční můry.

Zůstalo mi z něj jen pár obrazů (strašidelná maska Medůzy, padající katedrála, chlapec přivolávající smrt svým upřeným pohledem...) a dlouho jsem se nemohl dopátrat, co to bylo za film.

Až nedávno jsem na to nějak kápl, film jsem znovu zkouknul a musím říct, že teď už mi zdaleka tak děsivý nepřipadal. Ta magie dětství je už dávno pryč.

Ale film je to pořád dobrý, moc nezestárnul, má svojí specifickou atmosféru.

Z666 | 6.7.2022 12:34

Trochu pozapomenutý klenot, kde (samozřejmě kromě zejména Burtona) vyčnívá vynikající scénář. Rozhodně doporučuji vidět víckrát.

4x31 | atmo | 4.7.2022 14:30

Toto je velmi atmosférické, znepokojivé filmové dílo. Jak je již zmíněno v jednom z komentářů tak s počtem vidění to ještě roste. Článek je nepřekvapivě opět skvěle napsán:). Díky za něj.

subeer subeer | 4.7.2022 07:13

Díky za super shrnutí k tomuto uhrančivému snímku. Podobné filmy jsou přesně můj šálek Kaffee.
Baví mě ta žíravá atmosféra mezi ústřední trojcí (Morlar, Brunei a Zonfeld) a kolem ní lítající angličtí suchaři se svým sarkasmem. (rozhovor mezi manželi Marlorovými plus 1 je teritoriálně unikátní).
Souhlasím s tím, že hned od začátku je film napěchovaný specifickým napětím, které neopadá ani po závěrečných titulkách. Jaký měl Morlar vlastně důvod, že vyhledal psychiatričku? Probudilo se v něm (až ve středním věku) nějaké černé svědomí ze svého osudu? Co vlastně od ní očekával? Znamenal jeho pobyt a s ním související události v nemocnici JIPu to, že zlo v podstatě nelze eliminovat, či zničit (zde bych odkázal na podobně laděný Fallen-Anděl Smrti?
Každopádně parádní pokoukáníčko a počteníčko.

-k- | 3.7.2022 23:26

Naprosto uhrančivý film, který je nejlépe vidět podruhé i potřetí 👍