VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

BRUTAL ASSAULT 2022 - VOLA ovládli prvý deň - zpět na článek

bzuco2 bzuco2 | 20.8.2022 13:03

Tak po 4 rokoch zase na BA. Super bolo. bal som sa že tych 5 dni bude vela a jediny problem som mal s nohami, ktore boleli ...
Koncerty? : VOLA, Thy catafalque, pallbearer a Devourment. Vsetko fakt dobre vystupenia.

bzuco2 bzuco2 | 20.8.2022 13:03

Tak po 4 rokoch zase na BA. Super bolo. bal som sa že tych 5 dni bude vela a jediny problem som mal s nohami, ktore boleli ...
Koncerty? : VOLA, Thy catafalque, pallbearer a Devourment. Vsetko fakt dobre vystupenia.

Patex Patex | 16.8.2022 08:45

Hundranie na Metalopolise a konspirovanie na socialnych sietiach.

Humla | 16.8.2022 07:44

Píši si. Míčové hry tedy levičácká zábava, jaká zábava je ta pravicová?

shnoff | 16.8.2022 05:59

zase se hulilo?

svartenatt svartenatt | 16.8.2022 00:22

Levičácké zábavy, měli byste být zvyklí. Fiala asi neměl problém.

afro afro | 15.8.2022 19:23

Já se tu pekelnou věc snažil hodit, resp. zahodit za plot mezi pódiem a zdí, ale nedohodil jsem. :-)

Dalas | 15.8.2022 16:25

Ad letajici veci - ten rugbyovej mic na misery index byl uz celkem o drzku. Schytat to necekane zezadu asi nebyla uplne prca:-)

Smolik Smolik | 15.8.2022 11:24

U At The Gates jsem věděl, jaký bude setlist (jsem v té kategorii posluchačů, která zjišťuje, co se bude hrát :-) ), otázkou byl setlist PL, protože občas hrají full Draconian Times. Ale co mě u At The Gates překvapilo, tak to byl solidní pivásek u Tompy :-D . Comback Kid - no vidíš, na ty jsem zapomněl, ani bych na ně nešel, kdyby nedošlo k přesunu a bavil jsem se, hodně dobré vystoupení. A máš pravdu, že Unearth byl taky hodně moc nahlas. V souhrnu jsem také zapomněl na ty metalcore kapely, Darkest Hour moc fajn a As I Lay Dying - minimálně na začátku problém se zvukem, ale poté jsem si zablbnul v pitu a bavil se, byť to bylo docela o hubu :-)

afro afro | 15.8.2022 11:00

Pravda, zvuk At The Gates byl spíš potichu, než, že by byl vyloženě katastrofální. Naopak docela zvuková vichřice byli Unearth.
Jinak mě překvapilo, že naživo pro mě na BA:
Comback Kid > Sick Of It All (a to mám tendenci SOIA nadržovat :-))
Suffocation > Cannibal Corpse

btw. Jsem divnej, když mě neuvěřitelně vytáčeli lidé mávající takovou tou pěnovou tyčí na plavání? Mě to připadalo strašně rušivý a retardovaný. Jsem tomu jednomu Němci říkal, ať s tím jde k bazénu, že je to pruda a on že je to přece zábava, ne? Jinak nafukovací krávoviny, kterejma se hází respektuju, i když nechápu, sem tam nějakou ránu v hledišti s klidem přijmu, jsem ochoten zvednou i kdejakou stokilovou lochnesku ať si zaplave nad hlavami, ale tohle bylo moc intenzivní.

Smolik Smolik | 15.8.2022 10:35

Nevím, jestli byl nejhorší, ale minimálně to bylo hrozně potichu. Naopak třeba Abbath mi přišel zbytečně nahlas. Suffocation byla velká paráda, celý set. A kluci naprostí pohodáři, před vystoupením se pohybovali po areálu, pokecali, vyfotili se... Co pro mně byly topy - první den rozhodně VOLA, s Rivers Of Nihil to mám stejně jako psal Rudi, Thy Catafalque - očekávání předčilo to, co se nakonec konalo. Druhý den Misery Index, super byl i CC a Imperial Triuphant. Čtvrtek určitě Katatonia (se slzou v oku jsem oželel 1914), Mercyful Fate a bavil mě i Paradise Lost, Nick tentokrát zpíval na své poměry velice dobře a setlist zábavný a výborný standard předvedl Catle Decapitation. Pátek jsem bohužel přišel o Humanity's Last Breath, užil jsem si Swallow Of The Sun, top byl Suffocation, Exhorder, pobavil Sick Of It All. Poslední den se mi nejvíc líbil Gorod, SOEN, oblíbenci Insomnium mě lehce zklamali. Ad Nauseam - loni jsem si to užil víc, asi proto, že bylo více sil. Dramaturgie byla parádní, každý si musel vybrat.

afro afro | 15.8.2022 09:40

bleak> Jo no, zvuk na At The Gates byl asi nejhorší, co jsem na letošním BA slyšel a přiznám se, že jsem se, i když je SotS jejich majstrštyk, tak trochu nudil. Naopak Suffocation ho měli úplně nejvíc skvělej a u jejich setu jsem se nenudil vůbec. :-) Společně s Amenra a FLA pro mě nejlepší vystoupení na festivalu.

bleak bleak | 15.8.2022 08:40

5 dní je na moje záda rozhodně příliš, ale chápu, že málokdo je má tak kulatý jako já.
Co se týče kapel prvního dne, tak top byli Thy Catafalque. Ano, zvuk nebyl nejlepší, ale to se dalo bohužel první den říct skoro o všem. Upřímně mám pocit, že zvukově se to "zlomilo" až druhý den u Cannibal Corpse, což byl jeden z nejlepších koncetů už prostě jenom kvůli najednou parádnímu zvuku XD.
Nejvíc to první den odnesli At the Gates, i když ty táhl dolů i mizerný zpěvák. Přitom sympaticky zahráli od začátku do konce Slaughter of the Soul. Vola mě moc neoslovila, i když sem tam to nějaký zajímavější moment mělo. Pěvecké melodie ale byly na mě moc pop. Celkově jsem si z nich odnesl pocit, že to jsou prostě takoví Lidl Leprous.

Doktor Slovo | 5dní | 14.8.2022 18:40

5 dní je hodně?Já si přeju,ať to nikdy neskončí🤘

Humla | 14.8.2022 17:41

ad rakety taky mi přišlo, že je méně vody. Třeba u Obscure stage, jak byl ten kordon toitoiek jsem nenašel vodu. Teď v době postcovidové mě to překvapilo.

kubinec kubinec | 14.8.2022 09:17

Pro lidi, kteří užívají celé festivalové dny v areálu, je těch 5 dní fakt hodně. Já jsem tam, a v rámci Jaroměře, nachodil cca 80 km a to se prostě musí někde projevit. Včera už nešlo přijít dřív jak na 15 hod, ze zvuku Unearth jsem dostal bolehlav a když jsem stál večer na Solstafir, bylo mi úplně fuk, že jsem úplně durch. Prostě ten neutrál. Ale jinak samozřejmě krásné koncerty (mi vyloženě nikdo nezklamal a pár překvapení bylo), dramaturgie perfektní, super atmosféra, pár Proudů jsem taky skřapal. Jediné negativum asi ta prašnost a hnijící zákoutí u raket, to už bylo včera na zblití.

Smolik Smolik | 14.8.2022 07:57

Ohledne zajímavých kapel velký nesouhlas. Zajímavých bylo určitě více. Ohledně stánků (a občerstvení obecně)- tady s tebou bohužel musím souhlasit. Vím, kolik % zisku stánkaři odevzdávají a je to zajímavé číslo, pro jednu stranu velice výhodné. K tomu ještě platí z prodejního m2 (+logicky elektriku). Měl jsem tam jídla výborná za cenu, která byla, řekněme, odpovídající (s ohledem na kvalitu a fest), ale ta smažená cibule s dipem za 160 a nebo v jednom stánku 1/8 pizzy za 80 (takže by celá byla za zajímavých 640), to opravdu zaráželo. Na druhou stranu například luxusní trhané vepřové s kimchi za 190, to je více než solidní cena a nebo od borců ze smokeru hovězí do burgeru za 290, to také akceptuji. Každopádně pro cizince je to stále velice levné v porovnání s festy v zahraničí, když se s někým z nich bavím, téměř vždy to zmiňují. Mluvil jsem s jedním týpkem, který je učitelem na Taiwanu (ale pochází z Jihoafrické republiky), udělal si tour po evropských festech a ten to zmiňoval jako jednu z prvních věcí. A nebyl jediný. Abych to shrnul - buďme rádi, že tady taková skvělá akce je, já ji mám téměř “za barákem”, ale čím dál častěji využíváme stravování mimo areál (během let najdete zajímavé možnosti) a jestli náklady porostou dále (což porostou) a bude z toho příští rok opět pětidenní akce, kde vstupenka přijde (odhaduji) na 5 tisíc, k tomu platíme VIP kemp, parkovné, přírodní tribunu (kterou jsem ale letos využil minimálně a znova už do ní nejspíše nepůjdu), úschovnu před areálem, tak poměr cizinců asi opět naroste a hodně CZ fanoušků bude účast zvažovat. Hodně mých kámošů už tam například každodenně dojíždí, vždy jeden nepije a večer jedou domů. Takže neutrácejí (kromě nějakého toho pivka) za žádné služby v areálu. Ale také tam jezdí až někdy odpoledne na zajímavější jména, což je skoda pro ty menší kapely. No, pěkně jsem se na první dobrou z mobilu rozepsal a vypadá to negativně, dále už budu v komentech především pozitivní, protože to letos (opět) bylo super.

svartenatt svartenatt | 13.8.2022 23:45

Když už jste to začali.
Jeden z důvodů, proč tam nejezdím je počet dnů festivalu. Opravdu, ale skutečně zajímavých kapel za celý fest napočítám asi 15. 5 nejzajímavějších jako vždy odpadly.
Každý tam má něco, ale zavděčit se všem, tím nalákat více lidí, tak to natáhnout, to je doopravdy jen pro peníze. Proto jsem původně zmiňoval funkci Shindyho. Rozumní si doplní myšlenku.
Kolik je rozdíl zisku ze stánků za 4 dny a za 5 dnů? Shindy se hlásí.Louis Louis | 13.8.2022 21:53

Zase ale Pit Of Doom stál fakt za to;-)

Smolik Smolik | 13.8.2022 21:47

Máme to úplně stejně, dnes už jedeme na neutrál. Vím, že se to nestane, ale kdyby byly tři dny, je to značka ideál. Takhle je ta hostina přebohatá a dojel jsem na obžerství. Ještě jsme si dnes říkali, že projdeme vše co se nestihlo, například Pit of Doom, na který jsem odešel asi po třetí skladbě SOEN, což byla velká chyba, neb u expozice byla solidní fronta a SOEN zpětně jeden z dnešních topů. Melt-banana - sorry, to je na mně moc velká šílenost. Každopádně kvůli únavě vynechám určitě Oranssi Pazuzu, snad AD Nauseam zopakuje parádu z loňska.