VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

NESMIŘITELNÍ - Dekonstrukce západních archetypů - zpět na článek

J.Rose | 17.9.2022 18:58

Předně, mockrát děkuji za odezvu. Jako již tradičně. Western je celkem horká půda, ale každému, kdo tímto žánrem opovrhuje doporučuji právě snímek Nesmiřitelní. Ten film je zkrátka jiný, což jsem se v článku snažil vystihnout.

Tvůj kvíz mě dokonale zaměstnal. Respektive - jsem na vážkách :-)
Normálně mám v hlavě vymeteno.

Ach ty prostitutky. Trochu mi to připomíná dva odlišné filmy, které jsem viděl před cca sedmi lety.

„In a Valley of Violence“ a „Brimstone“. Na ten první bych sázel víc.

Jestli jsem mimo (což je docela pravděpodobné) tak mi prosím určitě napiš správnou odpověď. Pokud tedy tu záhadu rozloukneš.

subeer subeer | 17.9.2022 06:20

Zrovna včera jsem si dal na „dobrou noc“– The Duel (By Way of Helena) 2016, jelikož jsem myslel, že už jsem našel ten jeden western, který mi už dlouho vrtá v hlavě. Nenašel.
A dnes ráno tento článek o progresu v tomto žánru. Odpoledne se na Unforgiven po letech podívám. Film se mně kdysi líbil. Vůbec jsem netušil (nebo to vypustil), že to režíroval Clint (ten by měl mít Hollywoodu sochu v nadživotní velikosti), který je můj oblíbenec jak před, tak za kamerou a díky, opět vynikajícímu přehledu J.Rose, jsem se o Clintovi dověděl hodně nových věcí (nejsem žádný filmový kronikář, akorát se na filmy rád dívám). Eastwood mile překvapil, tak nějak bych si představoval práci režiséra, který na co šáhne, to je minimálně zajímavé. Čili znovu díky.

Teď trochu kvíz- western(ne tak starý), asi veterán z občanské války přijíždí do původně hornického města, které skomírá díky nějaké mafi-klice. Má nějaký důvod, který jsem zapomněl. Na cestě narazí na usedlost, kterou vystřílí, nebo už tam už najde mrtvé. Ve městě se ubytuje v hotelu, kde jsou lehké holky, s jednou se zaplete. Ty holky tam, asi drží, ta klika násilím. Jednu holku, možná více, sejmou, končí to střílečkou u kostela. To je torzo, co mi zbylo v hlavě... a bolí.
Na tento film bych se znovu rád podíval, ale za Boha, nevím, jak se jmenuje, jak ho najít. Je to docela i noir. … to když jsem u těch westernů 😊.