VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

RAMBO: PRVNÍ KREV - Válka na vlastním území 1/2 - zpět na článek

Sinlover Sinlover | MB | 21.3.2023 10:02

Tak Sly se nakonec novodobým Brandem přeci jen nakonec stal - Tulsa King :-)

MaxBodycount | 20.3.2023 23:42

Tak zatiaľčo jednotku mám rád už len kvôli tomu, ako sa jej podarilo spojiť akciu s myšlienkou a priniesť peklo domov, trojka je pre mňa ťažký kult, ktorý hlavne vďaka neskorším svetovým udalostiam obýva samostatný vykĺbený vesmír. Guilty pleasure A.F.

Em | 20.3.2023 23:05

Četla jsem Morrellovu knižní předlohu a za mě je to nejlepší autor, kterého jsem kdy četla. Ještě jako středoškolačka jsem zhltala všechno co v naší knihovně bylo. Nedivím se, že Ramba zfilmovali a tak mě napadá, jestli něco z těch jeho dalších románů taky nakonec nenašlo svou cestu na filmové plátno...

J.Rose | 20.3.2023 18:03

Díky hoši. Za vznik tohoto článku může do značné míry Xmilden. Připomněl mi rozpracovaný rest, který jsem neustále odkládal.

subeer: Já mám "Do pekla a zpět" vlastně taky dost rád. Rozhodně raději než trojku. Ta míra explicitní brutality mě tehdy opravdu zarazila. Zároveň mi přišlo sympatické, že Stallone kašle na nízký rating (a tudíž riziko nižších zisků) a jde si tvrdě za svým. Naproti tomu, poslední Rambo mě spíše zklamal. Jsem rád, že jsi dal filmu šanci. „zákon s prstem na koltu“ - jop, to je přesné.

-k- : Díky. Možná jednou v budoucnu. Jak naznačil Rip, nějaké plány mám. Uvidíme, co z toho nakonec vzejde.

rip | 20.3.2023 12:19

-k- ono se něco chystá... doufám, že moc neprozrazuji...

-k- | 20.3.2023 08:27

Výborná práce! Smekám… tuny informací, novinek, ujasnění, vysvětlení. A to vše velice čtivě podáno👍 Dovedl bych si představit Roseovy filmové články knižně….. a to myslím vážně. Sahal bych po takové knize velice často‼

subeer subeer | 20.3.2023 08:05

Tak jsem to díky článku shlédl vůbec poprvé. K Rambovi jsem měl vždy velké předsudky a z celé té série jsem do minulé soboty viděl pouze Rambo IV (Do pekla a zpět). Akční jatka mě svého času poměrně mile překvapila (i s vybíráním pomyslné rezervy), nicméně film šlapal.
První Krev I. mě bavila asi podobně jako ta čtyřka, a nakonec jsem rád, že jsem to prubnul. Co se týče leitmotivu, tak ten je, dle mě, pořád aktuální.
Tj. postoj k veteránům, kteří za nás bojovali ve válkách, jež se nám vymkly z rukou a v USA tolik příznačné „zákon s prstem na koltu“. Jinak ta ofenzíva dobrovolné národní domobrany je opravdu povedeně nastavené zrcadlo jistým pořádkům (tohle bylo hodně odvážné).
J. Rose, díky, že jsi mě k tomu dotlačil.

Xmilden Xmilden | 19.3.2023 07:43

Opět fenomenální práce. Moc děkuju. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Dříve jsem měl na 1.místě v sérii Jedničku. Dneska si o trošku častěji pouštím akčnější Dvojku. Ty první 2 díly jsou pro mě dokonalé. Trojka už si právem řekla o zparodování.