VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

RAMBO: PRVNÍ KREV - Válka na vlastním území 2/2 - zpět na článek

Martina Bonucci | JSEM TAK VDĚČNÝ UDAMA. DĚKUJI PANE! | 25.5.2023 20:14

Dobrý den! Jsem Martina Bonucci a toto je můj příběh. Po 3 letech rozpadlého manželství mě manžel opustil se třemi dětmi a můj život byl zničen. Chtěl jsem to všechno ukončit, málem jsem spáchal sebevraždu, protože jsem byl tak depresivní. Celou tu dobu jsem byl tak emocionálně depresivní a život mi připadal bezvýznamný. V osudný den jsem při brouzdání po internetu narazil na několik svědectví o doktoru Udamovi. Někteří lidé svědčili, že to přivedlo jejich Ex zpět, někteří svědčili, že to obnovuje dělohu a léčí nemoci pomocí jeho bylin. Víc mě zajímalo usmíření s manželem, které Dr. Udama umožnil za 3 dny. Nyní je můj manžel zpět a od té doby žijeme šťastně. Děkuji. Zde zanechám váš kontakt na všechny. E-mail: udamaada@yahoo.com Volejte / Whatsapp: +27 65 897 8226 ...

Martina Bonucci | sgtbecher@gmail.com | 25.5.2023 20:13

Dobrý den! Jsem Martina Bonucci a toto je můj příběh. Po 3 letech rozpadlého manželství mě manžel opustil se třemi dětmi a můj život byl zničen. Chtěl jsem to všechno ukončit, málem jsem spáchal sebevraždu, protože jsem byl tak depresivní. Celou tu dobu jsem byl tak emocionálně depresivní a život mi připadal bezvýznamný. V osudný den jsem při brouzdání po internetu narazil na několik svědectví o doktoru Udamovi. Někteří lidé svědčili, že to přivedlo jejich Ex zpět, někteří svědčili, že to obnovuje dělohu a léčí nemoci pomocí jeho bylin. Víc mě zajímalo usmíření s manželem, které Dr. Udama umožnil za 3 dny. Nyní je můj manžel zpět a od té doby žijeme šťastně. Děkuji. Zde zanechám váš kontakt na všechny. E-mail: udamaada@yahoo.com Volejte / Whatsapp: +27 65 897 8226

J.Rose | 27.3.2023 07:40

Díky hoši.

"Do pekla a zpět" mám taky rád a to přesně z těch důvodů, které popisuje subeer.

Já vím, že "pětku" berou někteří fandové smířlivě, ale za mě jde o zbytečný díl, z něhož si pamatuji hlavně povedené závěrečné titulky. Při sledování jsem sebou trhl jen jedenkrát, a to když starý kozel Rambo vytrhl klíční kost tomu mexickému mafiánovi. V tom okamžiku jsem vypustil moudro typu: „Ty krávo!“ Jinak je to ale jalová historka, říznutá standardní akcí a několika (převážně) digitálními gore efekty. Hlavně tam vůbec necítím fluidum toho Ramba. Mohlo se to klidně jmenovat jinak. Nechápu jak může Sly připravovat další díl. Proč? O co tam půjde? Sekta zlých pečovatelů bude terorizovat své svěřence v domově důchodců, ale pak narazí na nesprávného dědka?

Podobně jako Xmilden, mám druhý díl spojený VHS kazetou. Špatný obraz, jednostopý dabing. Takový ten standart :-)

subeer subeer | 27.3.2023 05:08

Stalo se, co stát mělo, a to, že jsem mezi oběma díly toho článku shlédl všechny příběhy Jonha Ramba. Člověk se přeci jenom na film(y) dívá jinak, pokud ví, kolik zatím bylo práce (viz. tyto 2 eseje J. Rose). V divadle jsem sice dlouho nebyl, ale je (či byla) možnost koupit si papírový program k dané hře, kde se podobné doplňující informace soustřeďovaly.
Druhý část rozebírá, či poukazuje přesně na to, co jsem mě zajímalo, tedy, závěrečný monolog, který je dle mě možná trošku přehrávaný, ale na druhou stranu definoval další pokračovaní Rambových zápasů s osudem, stejně tak okryl herecké limity páně Sylvestra. K mojí velké radosti je zmíněn fenomén Rambovi dýky. Tato fakt dost frčela na socialistických trzích (např. v Katowicích, kde jsem byl na LPT) ještě před sametovkou. Je to hodně dobrý rozbor a čtení J. Rose.
Co se týče ostatních dílů, tak jak u II, tak hlavně u III jsem dobíral svoji rezervu do dna (viz. „gung-ho“ ber to s rezervou). Zde by stálo za to, aby někdo III hacknul na Kremľ Televiděnie před spaním pro V.V.P. IV mě utvrdila, že to je opravu nejlepší Rambo. Nesmírně krutý, krvavý, ale i uvěřitelný příběh, který se doslova, s prominutím, s ničím nemaže, a to včetně brutálně spasitelského myšlení některých našich křesťanů, kteří sice chtějí pomáhat, a přitom nezištně šířit své učení (jedna krabice léků se tak musí dodat s jednou krabicí s Biblí).
No a potom ta V. Naprostý emoční balast (film neví, jestli bude další mexickou telenovelou, či dalším špatným dnem pro dementní mexickou mafii). Příběh, scénář a chování všech zúčastněných neprosto neracionální, nelogické, nepochopitelné. Namísto aby za hrob milující tetička a strýček vzali svojí neposednou neteř za svým „ještě neviděným“ vykutáleným fotrem (stejně na té farmě není nic moc, co dělat), tak o tom X-krát diskutují a potom jí nechají odjet za svou zkázou. No a finále ve stylu Sám doma „V tunelech a k smrti nasraný“ neví, jestli to má celé zachránit nebo popravit. Ale byla to povinnost vidět, potom všem. J. Rose díky

Xmilden Xmilden | 25.3.2023 14:44

Autor přesně vystihl ty nejlepší okamžiky prvního Ramba. Závěrečná scéna, po které se Rambo vybrečí plukovníkovi na rameno je špičkové řemeslo a mám z ní okamžitě husinu. Hrozně moc jsem vždy žral Rambův útěk z vězení a samozřejmě seskok. Vůbec jsem netušil, že se Sly během něj skutečně zranil. Kdysi na základce jsem viděl Jedničku až jako třetí v pořadí. Doma na VHS běžela nejdřív Dvojka a po ní Trojka. Tyto články my fanouškové prostě potřebujeme. Moc děkuji. PS: Plán na večer je jasný. Dokonce i manželka nadšeně souhlasila, že do toho jde se mnou. Ramba už se mnou jednou viděla, takže doufám že se jí to bude líbit zase o chloupek víc.