Sobota
21.7.2018
Denní verze
 id
 heslo
ONKEL TOM
Sólový projekt Angelrippera ze SODOM vydá 28. září u SPV/Ste ... cely text

NAZARETH
si letos připomínají 50. výročí od založení a při té příleži ... cely text

VREID
Norové vydávají 28. září u Season Of Mist nové album "Lifehu ... cely text

ANAAL NATHRAKH
vydají 28. září jubilejní desáté řadové album "A New Kind Of ... cely text

TERRORIZER
Američané na čele s Petem Sandovalem vydají na podzim u The ... cely text

DEICIDE
"Excommunicated", nové lyric video ke skladbě z chystané nov ... cely text

RUNNING WILD
vydají 29. září 2018 u Noise limitovanou edici speciálního b ... cely text

GRAVE DIGGER
Termín vydání nového alba „The Living Dead“ se již blíží a p ... cely text

KVELERTAK
opustil zpěvák Erlend Hjelvik. Náhrada bude upřesněna. ... cely text

OBSCENE EXTREME 2018
začíná právě dnes! A nabízí krom jiného i jednu zajímavou ... cely text

ESAZLESA
Nový videoklip ke skladbě "V dobrém i zlém" z loňského elpíč ... cely text

SOULFLY
vydají v říjnu u Nuclear Blast nové album "Ritual". ... cely text

VICIOUS RUMORS
Novým zpěvákem kapely se po dalším odchodu Briana Allena sta ... cely text

PILSEN BUSKING FEST

LETOS OSLAVÍ 5 LET A OPĚT ROZTANČÍ I ROZESMĚJE CELOU PLZEŇ!
Rok se s rokem sešel, na severní polokouli začíná léto a to je signál pro všechny pouliční umělce, aby oprášili hudební nástroje, přenosné zesilovače a klobouky. Je čas buskingu a s ním je zpátky i festival pouličního umění – Pilsen Busking Fest! Ten se letos uskuteční od 3. do 6. října a opět obsadí centrum Plzně, aby udělal radost jejím obyvatelům a v neposlední řadě i návštěvníkům z jiných měst a zemí, kterých každým rokem značně přibývá.
Plzeň, 30. června 2018 - Rok 2018 je z pohledu českých, ale i světových dějin velice důležitým a významným rokem. Oslavujeme 100 let založení Československa a to se projevilo i na festivale Pilsen Busking Fest. Zájemců o Náměstí Republiky značně přibylo, bylo vypsáno mnoho projektů zaměřených na oslavy a zvýšená konkurence zkomplikovala přípravy nejednomu pořadateli kulturních akcí. „Z pohledu domlouvání záborů, partnerů a termínů to bylo tento rok skutečně nejtěžší v historii. Během příprav jsme tak nasbírali spousty zkušeností, ale i časových prodlev a komplikací, které jsme ale nakonec zvládli nejlépe, jak jen to šlo a můžeme tak představit náš netradiční festival i v tomto roce. Chci tímto moc poděkovat všem, kteří nám s tím pomáhají a podporují naše aktivity!“, hodnotí předfestivalové období Jan Šinko, programový ředitel festivalu.
Na Pilsen Busking Fest, který se bude poprvé konat na začátku října, tak naváže Pilsner Fest a po domluvě s Plzeňským Prazdrojem se oba festivaly částečně protnou. Centrum PBF se přesune do Kopeckého a Šafaříkových Sadů, kde vyrostou různé kreativní, buskerské a výstavní zóny. Bude zde i velké pódium v Proluce či zóna u Muzea. Na festivale samozřejmě nesmí chybět umění na ulici a tomu budou stejně jako v minulých letech sloužit ulice Smetanova, Americká, Riegrova, Martinská a možná i některé další. Vyvrcholení a přehlídka toho nejlepšího se pak uskuteční v pátek 5.10. na Náměstí Republiky, kde ve spolupráci s Plzeňským Prazdrojem postavíme velké pódium. Hlavní hvězdy PBF, tak budou mít příležitost ukázat, že i když jejich jména možná tolik neznáte, kvalitativně předčí většinu „headlinerů“ klasických českých festivalů a podobný program nenajdete nikde jinde v ČR.
Mezi prvními potvrzenými umělci nechybí například world music / folková kapela MAYWA z Peru, úžasný písničkář EMPEROR X z USA, vokální trenérka a looperka LAURA GUARCH z Anglie, hráč na plastové trubky a jiný odpad El-loren ze Španělska nebo akrobaté a tanečníci z daleké Ghany – AKWAABA DANCE COMPANY. A to je jen pár jmen na úvod. Sledujte webové stránky nebo facebookový profil pořadatelů zde: http://buskingfest.cz/ + https://www.facebook.com/PilsenBuskingFest/ a očekávejte v nejbližíšch dnech a týdnech, že budete doslova zasypáni informacemi o novinkách, které si na vás pořadatelé z neziskovky CONEXIS z.s. připravili.

Součástí předfestivalového období budou i busking párty v ulicích Plzně nebo na pláži u nákupního centra Olympie a organizátorům se tak postupně plní jejich sen. Oživit Plzeň po celý rok a nejen během 4 dní festivalu! První z nich proběhne 4.7. na pláži před Olympia centrem a druhá 13.7. U Branky v centru Plzně a přijede na ní mimojiné Jayharno Smith z Jamajky!


Kontakt pro více informací:
Jan Šinko
+420 731830456


RIP [2.7.2018]


Rychlá navigace:
Po Út St Čt So Ne
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
< červenec 2018 >

AMORPHIS - Skyforger
Svářeč [21.7.2018 02:37]

AMORPHIS - The Beginning Of Times
Svářeč [21.7.2018 02:36]

AMORPHIS - Circle
Svářeč [21.7.2018 02:35]

CRIMSON GLORY - Transcendence
helrohir [20.7.2018 20:21]

CATASTROFY - Besnota
Pistolero [19.7.2018 11:20]Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page