NOVINKY

WANG WEN v Praze

WANG WEN nadchli Prahu už jednou. Na Sedmičce sice úplně narváno neměli, ale pamatujeme si nejednoho návštěvníka, který působením jejich emočních explozí během koncertu musel sáhnout po kapesníku. A smítkem v oku to nebylo. Prostě ten z koncertů, na který se nezapomíná.

Jedna z nejslavnějších, už téměř 20 let hrajících asijských kapel posluchače jemnými tóny přenáší do snových končin prostřednictvím dlouhých a pestrým životem nabitých skladeb. Ačkoli post rock jako žánr dokáže působit ospale, hudba Wang Wen žije. Navíc je nesvázaná a nekonvenční. Číňani totiž nehrají klasický post rock a nejen užitými postupy vyznívají nadžánrově. V jejich zvuku krom smyčců a kláves mají zastoupení i dechy dodávající jejich hudbě hutné spodky, žánrově se zde setkáte s jazzem, ambientem i sonickými noise pasážemi, takže krom podob s kapelami jako Mono, Tortoise, Mogwai nebo GY!BE lze zaznamenat plnobarevné vrstvy jak od nu jazzových Norů Jaga Jazzist nebo jemně zakouřené melancholie Ulver.
Především jsou ale Wang Wen překvapiví koncertně. Krom celkového zesílení emocí vyznívají ostřeji a často vyhroceně, tím na post rock rozbourávají obecně vnímaný pohled už přežitého žánru rozplizlých, nekonečně dlouho gradujících kompozic.

pondělí 20. května 2019 – Praha, Strahov 007

WANG WEN – post rock / ambient / jazz / noise – Pelagic Records
www.facebook.com/wangwencn
https://youtu.be/pm0En7WEDz0?t=1231 (Invisible City - album)
www.youtube.com/watch?v=nIYTxcEolqc (Welcome to Utopia - live session)fb event:
fb event: www.facebook.com/events/1085287381679216

předprodej e-ticket: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/238

GoOut: https://goout.net/cs/listky/wang-wen/teie/

Také k dostání: KASA LUCERNA, TICKETPORTAL, TICKETMASTER.

RIP

Zveřejněno: Středa, 15. května 2019