VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

X-CORE OUTDOOR - Plzeň-Božkov, Pod Kopcem - 23. července 2005 - zpět na článek

joey joey | 14.12.2006 16:54

jojo jeden se chvílema trhá smíchy....

morbi morbi | 14.12.2006 15:42

ty jo, čtu to teď po roce a půl a stále se za výroky našeho pana "velkýho" kytaristy musim stydět...ufff...s odstupem času vidim že pan R.I.P. měl ve všem naprostou pravdu...většina z nás zareagovala jako malý děcko kterýmu se šláplo na tahacího kačera...rage against the rip rozhodně nebyla na místě...

Zack | 10.8.2005 17:17

Hele, znáte někdo Joyful Noise? Tu kapelu jsem viděl nedávno ve Stodole s Dive a byl to docela nášup. Čekal jsem, že budou na X-coru, ale nějak mě vypekli ...

yarrdesh | 7.8.2005 23:59

me teda kdysi nekdo z emeriky vysvetloval, ze nu metal znamena nuclear metal ;)
jinak kapelou vecera byli rozhodne Ze tmy zare a ve finale vedl alkohol. afterdiskoska s prodigy byla taky fajn...3m dlouho prkno pristavene k podiu, aby se na nej dalo efektivneji lozit ku skokum mezilidskym se nasledne ukazalo velmi efektivnim kosicem tanecniku, jsa nalozeno na jednomuznem delnickem voziku Rudla zvanem, napric jako sekadlo kombajnu a huraa s timhle jezdit skrze tancici dav poslednich alkoholiku. super party ;)

RIP RIP | 2.8.2005 21:25

Looser: Zdravím, není to v tom, že máš kytaru vysoko, nebo že má Tvůj nástroj sedm strun. Je to trochu ve zvuku a trochu v aranžích. Je naprosto přirozené, že když se Ti líbí něčí styl začneš se mu blížit , byť třeba nevědomky. Přece by jsi nezačal konvergovat k něčemu co rád nemáš a co se Ti nelíbí ;-) – a u DIVE bych to rozhodně nebral jako jakou urážku.

Looser | 2.8.2005 21:09

2RIP: Cau Chlapaku.. Mas v mnoha ohledech pravdu a mozna sem se zbytecne nastval(kopirovani DIVE) a chapu ze to nemyslis spatne..
Kdybych mel napsat ktery z plz. kytaristu je muj IDOL- tak je to NOSAL z DIVE protože má hustej zvuk a je v klidu.. Kopirovat ho nehodlam a ani se o to nesnazim.. Mam rad kytaru nahore a tech 7strun bych za nic nevymenil, ale to nic neznamena..
Koneckoncuu: Mam i v celku radost-když si napsal že hraju podobnzm stylem jako NOSAL :)
Mej se a at ti to pise.. Looser

slawa | 1.8.2005 17:39

Nikdo se neurazil, ja teda ne. Ja sem rad ze napsal to co si mysli i kdyz s tema osobne DIVE nesouhlasim. Jinak to beru

Noisy Noisy | 1.8.2005 16:57

jo jo, Zetmyzáře to bylo super oživení a vybočení :-)

Viteq Viteq | Q:maličké pissnutí o X-core:Q | 1.8.2005 15:19

Den bréééé(kakat),

Vyjma sázek na jistotu mbtf (krční juj), Feeble Minded (taky juj), Grind 6.4 (soustružnické juj) mě mile překvapili Abused, H.A.T.E! a geniální Zetmyzáře (sekec mazec). Dive jsem žel musel oželet nevyhnutelným brzkým návratem ... škoda. Jinčí zbytek kapel jsem v podstatě nevědomě (někdy i vědomě) ignoroval (jako hodinář počasí) :-)

Noisy Noisy | 1.8.2005 14:50

Nemyslím, že by byl RIP vůči BEAT THE ODDS zaujatý, alespoň při našem rozhovoru se jich v podstatě zastával, a že o nich napsal přímo a bez kamufláží je mu jen ctí, s jeho názorem totiž plně souhlasím, nazvat věci pravými jmény není ostuda, i když se pak někdo třeba může urazit, no uvidíme příště

adam | 1.8.2005 14:41

myslim ze ripak napsal o oddech to, co si vsichni mysli ale nikdo to jeste vstric jim samotnym nevyslovil, tak ho nehrotte chudaka

da2 da2 | 1.8.2005 08:05

Míša Leicht?

RIP RIP | 30.7.2005 16:07

2Looser: zdravím, že někoho znám neznamená, že ho automaticky budu za každou cenu chválit, líbil se mi snad i víc loňský set, kdy BTO začínali fest (letošní začátek byl opravdu mnohem tragičtější).
a) Jak dlouho Afro zpívá? Dle mého již dost dlouhou dobu na to, aby – pokud má elementární sluch a hlas – dokázal nasadit a udržet linku bez tak slyšitelných falešných tónů. Pevně doufám a přeju, aby učitelka pomohla – jinak Vás jeho zpěv vždy potáhne dolů – i kdyby na podiu dělal stojky.
b) „Sme začínající kapela,která má potenciál“ – zajímavá sebekritika :). Věřím tomu, že za rok budete hrát líp. Z redakce METALOPOLIS jsem nebyl na festivalu sám, bylo nás tam víc a mohu Tě ujistit, že kdyby o Vašem setu psal například kolega Noisy byla by kritika mnohem, ale mnohem nekompromisnější – dle toho co mi během vašeho hraní říkal.

Zaujatost? To snad ne. Například minulý rok, kdy jsem dle mého set BTO napsal velmi pozitivně se o vás organizátor J.ŠIMON vyjádřil následovně: „Myslím, že krom Beat The Odds a Gorefield to tam všichni "nasekali" tak, jak nejlépe ten den mohli.“ v překladu BTO a GOREFIELD byli nejslabšími skupinami. Pokud u mě je nějaká zaujatost, tak v kladném slova smyslu.
Ty máš skvělý nástroj i aparát –dokážeš si udělat kvalitní zvuk a rozhodně jsi udělal oproti koncertu, kdy jsem viděl Tvoji premiéru velký krok kupředu, nicméně ta narážka na „opisování“ patřila ze všeho nejvíc Tobě. DIVE slyším hlavně v kytaře – a opět tento názor nezastávám jen já. Kdybys měl jmenovat kytaristu, jehož styl se Ti z Plzně nejvíc líbí, kdo by to byl?

Looser | 30.7.2005 13:20

2RIP: Cau chlapáku! Recenze ne X-Core se ti docela povedla ale..
a)máš sice pravdu že to Afrovi docela lítá a že je to občas hrůza,ale snad bude učitelka na zpěv a tím i zlepšení..
b)Sme začínající kapela,která má potenciál a hlavně snahu se zlepšovat a myslim,že třeba za rok budeme hrát mnohem líp než teď.. Příde mi že kdykoliv píšeš o BTO tak to zní dost zaujatě... Nevim co sme ti udělaly ale DIVE prostě nekopírujem!! Cuzz Looser

Cubicula | 27.7.2005 14:55

smich

RIP RIP | 27.7.2005 14:47

Katovna byla skvělá :)))- snažil jsem se neprošvihnout jediný díl, chvilkama jsem opravdu přemítal nad tím, zdali to zúčastnění myslí vážně. Překonal ji snad jen poslední díl kritického pořadu co uváděl Putna, už nevím jak se to jmenovalo .. snad .. „Síto“?.

Tím „neo“ a „nu“ jsem samozřejmě nechtěl odlišit JADE od COM@POSED...

DiegoS | 27.7.2005 14:41

RIP: Tomu rozumím, to jsem ani nemyslel - určitě v té plejádě zářivě originálních a nabušených kapel by to ani nešlo...tolik vzruchů...že;-)...prostě mě jen přišlo humorný spojení neometal a nu-metal...člověk, který neví, že nu je slang pro new a neo je z latiny to samý;-)...tak by to vlastně vypadalo jako že je to vysoce sofistikovaný přístup ála Katovna;-)

RIP RIP | 27.7.2005 14:35

Vyhýbáš se odpovědi :-)
Rozhodně je to jiné než JADE – je to mohem melodičtější (hlavně díky vokálu – JADE nikdy opravdu dobrého zpěvulína neměli), rozhodně měkčí, mírnější, méně živelné … Jenže kdybych měl věnovat každé ze skupin na jakémkoliv festu dvaceti-řádkový odstavec, abych čtenáři podrobně přiblížil co vlastně hrají, asi by to nikoho nebavilo číst (ani korigovat) – něco jiného jsou koncerty s 3 skupinami.

DiegoS | 27.7.2005 14:17

RIP:Jen mi přišlo, že se to posunulo od JADE posunulo výrazně dál než jen o vzdálenost mezi slůvky neo a nu-metla...navíc jsem Tě chtěl trošku popíchnout(věř mi, že pod slovní košatostí si představuji něco jinýho než je "matení jazyků"), ale asi máš pravdu, že je to věc názorů...navíc nu-metal u nás zdiskreditovali např. Dolores(kterým se svýho času říkalo "Lunetic s kytarama"), ale který jsou jinak jako kluci fajn...jen mi přijde že hrajeme přeci jen trochu něco jinýho. Jinak díky za pozitivní ohlasy - a zachovejte nám všichni přízeň!;-)

RIP RIP | 27.7.2005 14:10

DiegoS: myslím, že jsem nepřekročil hranice jakékoliv konzistence na úkor slovní košatosti - aspoň z mého pohledu. Z jednoho poslechu těžko říct jaké skupiny tam slyším, tandem Hudcových se ale nezapře, těším se na CD, kde případně vlivy jiných skupin budou snadno rozpoznatelné. Když už jsi se ptal i ty... definuj mi dle svého pohledu rozdílnosti mezi melodickým crossoverem a nu-metalem, které z nich vy nesplňujete proto, aby jste byli nu-metalem. Nebo se ošíváš jen proto, že je slovo nu-metal v dnešní době trošku zdiskreditováno?