THE CURE - Songs Of A Lost World
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Prvý Lunochod brázdiaci povrch Mesiaca vážil skoro tonu, no i napriek tomu sa podľa dobových správ z Moskvy pohyboval po jeho povrchu s nevydanou ľahkosťou - vraj išlo o víťazstvo sovietskej vedy a nového sovietskeho človeka. Neviem, koho víťazstvom je slovenský Lunochod. Nemám ani potuchy, koľko váži. A netuším, s akou ľahkosťou by sa dokázal pohybovať po mesačnom povrchu. V každom prípade však môžem potvrdiť, že sa priam s neuveriteľnou ľahkosťou pohybuje na poli hudobnom.
Debutová nahrávka tejto doteraz neznámej formácie mi v máji tohto roka doslova vyrazila dych, len málokedy sa novej kapele podarí nahrať také dospelé dielo.
Štýlovo sa LUNOKHOD pohybujú v hardcorových polohách, aj keď označiť túto trojčlennú formáciu len za klasickú oldschool HC bandu by bolo zavádzajúce. Je tu započuť množstvo iných vplyvov: od funky, cez blues, rock a klasický metal až po jazz a fusion.
A keď už som pri tých nedostatkoch inak naozaj výbornej nahrávky, nemôžem ešte nespomenúť zvuk EP. Možno aj na speve mi, samozrejme v úvodzovkách, vadí skôr zvuk ako výkon vokalistu. V každom prípade budem netrpezlivo očakávať plnohodnotnú nahrávku, na ktorej si snáď dá skupina o niečo viac záležať.
P.S.: Záhadu, odkiaľ sa u nás vzala taká dobrá nová kapela, sa mi podarilo vyriešiť vo chvíli, keď som sa dozvedel, kto sú jej členovia. Ale LUNOKHOD si asi potrpia na anonymitu, tak im to nebudem kaziť...
Kvalitný hardcore s vplyvmi iných štýlov. Svieža nahrávka. Viac takýchto kapiel...
7,5 / 10
1. Dead Sea
2. Lunokhod
3. Night Of Arson
4. Warchant
5. Wolfman
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Bilanční a v rámci možností i moderní album zároveň. Typičtí BODY COUNT místy výrazně oživení působením hostů. Album sotva překvapí něčím neotřelým, ale dá se mu odolávat jen do prvního výkřiku "madafaká". Pak už je to zase všechno zpátky v 90's.
Faust a spol. tentokrát více přitlačili na pilu a natočili o poznání méně přátelskou desku. Více black metalu a méně zjemňujících prvků. I tak je materiál pěkně diversifikovaný, jen je méně přístupný a chybí mu ona zpěvnost, vzletnost a naléhavost.
Čistý death/doom. Špinavý, jeskynním marastem až po krk nasáklý. Ale také spíše jednoduchý, držící se jako klíště žánrových standardů bez nejmenší ochoty alespoň základně experimentovat. Co mu však nechybí, je tolik potřebná neotesanost a hrubozrnnost.
Nejvíce přístupná deska GAEREA. Portugalci sice stále preferují rychlá tempa, ale materiál zároveň různě zahlazují, kudrnatí a zjemňují. A vesele do něj integrují jeden post-metalový prvek za druhým. Black metal pro masy, nicméně velmi pěkně složený.
(Raw) blackmetalový projekt z pokojíčku se vším všudy. Tentokrát za materiálem stojí osoba pohlaví něžného. Slyším za tím trochu SATANIC WARMASTER, SARGEIST, ORDER OF NOSFERAT a nebo také WINTER LANTERN. Jednoduchá, leč dobře poslouchatelná deska.
Debutové album hardcore kapely, která je složena ze členů ve svém žánru vyhlášených švédských skupin OUTLAST a VICTIMS. Dvacet minut nekompromisního nátěru brousícího až do oblasti crustu.