Když jsem se dozvěděl, že obdržím k recenzování emo-corovou kompilaci od Day After, rozzářila se mi očka jako dítku, které se chystá vydrancovat cukrárnu. Nicméně, když jsem dostal „Location Is Everything vol. 1“ do ruky a poprvé si ji poslechl, nastalo zklamání. Na první omak byla kompilace plná spíše rockových skladbiček, některé z nich se zdály načichlé punkovou syrovostí a přiznám se, byla to spíše odpovědnost, která mě dohnala vsunout CD do přehrávače podruhé. To se již několik skladeb chytlo drápkem mých hudebních chuťových buněk a abych zbytečně moc dlouho nechodil kolem horké kaše, dnes si tuto kompilačku pouštím bez nucení a rád. Několik skupin z ní mě dokonce začalo i zajímat a já se ohlížím po jejich dalším materiálu. Kompilačka obsahuje neuvěřitelných 23 skladeb od 16 interpretů. Většina z nich se nese v moderně rockovém duchu, ale najdou se i odbočky. Nejlépe bude, když něco málo zmíním o každé zvlášť, neboť tak pestrý výběr se dá jen těžko shrnout.
NEW END ORIGINAL – „Lukewarm“: new age přímá rocková písnička ve stylu IDLEWILD, která v několika pasážích nese něžnou příchuť MARS VOLTA.
GIRLS AGAINST BOYS – „Kicking the Lights“: temnější noise rocková pecka s nespokojeně nervózní atmosférou od zkušeného newyorkského boy bandu, který má za sebou již 8 placek.
DENALI – „Gunner“: smutná, náladová, inteligentně pop rocková písnička s příjemným ženským vokálem. Jedna z mých oblíbených na kompilaci.
TRIAL BY FIRE – „To Whom It May Redeem“: dobře jedoucí punk rock s nakřáplým, křiklavě-nasraným zpěvem.
CUB COUNTRY – „High Uinta High“: baladicky rocková emotivní utahanost, trochu připomínající pomalé věci od SILVERCHAIR říznuté americkým country.
MILEMAKER - „Shrink To Fit“: rocková melodicky zajímavá záležitost se střídajícím se mužským sekaným a osobitým ženským zpěvem.
MIGHTY FLASHLIGHT – „Ballet Skool“: spíše country rocková vybrnkávačka se spíše vypravěčským hlasem u mikrofonu.
STRIKE ANYWHERE – „S.S.T.“: jedna z nejslabších věcí na CD… řekněme emo punk s velmi ubíjející rytmikou, která celou skladbu přitlouká nekompromisně k zemi.
OWLS – „I Want the Quiet Moments Of A Party Girl“: psychedelicky ufňukaný, trochu monotónní, ale neidentifikovatelně charismatický pop rock.
THE EXPLOSION – „God Bless The S.O.S.“: další z řady dobře odsýpajících neopunk rockových písniček. Nic víc a nic míň.
ZERO ZERO – „Back To Hell“: alternativně znějící elektro-rock-pop s několika pěknými melodiemi, spoustou různých zvuků a diskotékově tucající (znějící?) basovou linkou.
JETS TO BRASIL – „Milk And Apples“: Kdyby GREEN DAY začali hrát pop rock, bude to znít asi takto.
EUPHONE – „My Ladies Cant Remember The ‚80’s“: velmi atmosférická hudba s nádechem jazzu a éteričnosti. Moc příjemné osvěžení.
THE PROMISE RING – „Emergency! Emergency!“: rocková písnička, která jako by vypadla z pera IDLEWILD.
ONELINEDRAWING – „Smile“: vzdušný emo rock, pohodový, melodický, optimisticky vyznívající.
PEDRO THE LION – „Rapture“: trochu utahanější rock podobného střihu jako předcházející skladba s mdlejším a apatičtějším zpěvem.
GIRLS AGAINST BOYS – „Super Slow“: velmi, ale velmi pomalá věc s chvilkami šeptavě vzdychajícím hlasem, výtečná a charismatická ukolébavka na dobrou noc.
MILEMAKER – „New Lexicon“: za poněkud gotickým začátkem se skrývá jedna z nejzajímavějších skupin na výběru, tentokráte protkaná temnou atmosférou a noisově emo corovým vokálem.
PEDRO THE LION – „Backwoods Nation“: opět ten zvláštně nepřítomný hlas provázející vás, tentokráte v akustické a psychedeličtější písničce.
MIIGHTY FLESHLIGHT – „Thickended Light“: instrumentální akustická brnkačka, kterou pouze na konci naruší krátký hlasový zásah.
THE PROMISE RING – „Easy“: soft rockový závěr celé výběrovky, některé postupy opět budí dojem tvrdšího country. Příliš nevezme.
Nejvíce mě z celé kompilace zaujala skupina MILEMAKER se svým naléhavým lehce klávesovým alternativním rockem, dalším favoritem se stává náladová DENALI. Škoda, že od nich nezařadili na CD i nějakou další skladbu. Posledním do trojlístku asi budou EUPHONE. Celkově jde o velmi pestrý výběr, který překlenuje velkou oblast rockové hudby, od punk rocku přes alternativněji působící celky až k věcem dotýkajícím se moderního country. Je to kompilace, takže bez číselného hodnocení.
CD k recenzi poskytli Day After records