Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Halucinogenní synthpop říznutý velmi agresivními ambientními plochami, které vám snadno zatemní vědomí. Tohle doma nezkoušejte! Budete mít barevnou depresi plnou sytě temných odstínů. Nepřestane vás provázet chuť zajít si do lesa natrhat košík muchomůrek s červenými kloboučky a uspořádat muscimolovou párty za rytmu PIČI Z HOVEN, ze které se nikdy neprobudíte. Pamatujte si. Varoval jsem vás!
Tuto čarodějnickou taneční hipsterskou diskotéku vytvořil brněnský odštěpek z fakulty výtvarných umění. Celá deviantní hudební kolekce je vystavěna na sythpopové konstrukci modelu osmdesátých let, do které namleli hudební vizi pokřivenou surrealismem, naivismem i dadaismem. Výsledek je kořeněn poctivou dávkou noisu i industriálu, který však zůstává na povrchu jako dekadentní přízdoba elektronických písniček s nesmlouvavou atmosférou. Výsledek je kupodivu návykový, temně morbidní a hypnotický. I přes infantilně stavěné neškolené vokály a triviální minimalismem ořezané texty je „Doom na kraji lesa“ dílem, které nepůsobí úsměvně nebo jakkoliv plytce. Grafici vědí jak pracovat s atmosférou a lehce vás dostanou přesně tam, kde vás chtějí mít.
Chtějí šokovat na více frontách. V první linii samozřejmě svým názvem a to se jim i daří. Ať už jde o to, že jejich koncerty na Slovensku provázely i reakce politiků a to nikoliv díky cover verzi slovenské hymny, ale díky kontroverznímu názvu nebo faktu, že na mnohých místech se musí název kapely zkracovat na PzH nebo ◊►≈. Pro mě jeden z domácích počinů roku 2012 na domácí alternativní scéně.
Deska, která po skvělém singlu ("Break My Lying Tongue") nakonec nedokázala tuto laťku udržet po celou hrací dobu. Silnější skladby se míchají s těmi "vatoidními" a jako celek nahrávka uplyne a příliš emocí nevzbudí. Model VOLA se asi opravdu vyčerpává.
Zásadní kapela mého dospívání a také kapela, kterou jsem 20 let ignoroval přišla s deskou odkazující k tomu nejlepšímu z její historie. Zároveň ovšem ani neevokuje pocit opakování se. "Disintegration" je jen jeden, ale tohle rozjímání mě prostě baví.
16 minut šťavnatého technického thrashingu a dva covery od kapely, která má řemeslo v paži. Je v tom ta patřičná lehkost, drive i finesa, které člověk od téhle žánrové generace automaticky čeká. Jako drobný příkrm v čase thrashového hladu obstojně zasytí!
Trochu rozpačitý počin po čtyřech letech od minulého alba "The Fallen Crimson". Nedotažené, možná zbytečně stručné album stojí na pouhých náznacích síly, kterou skupina v minulosti disponovala. Ale hezké momenty s typickým rukopisem se najdou, to zase jo.
Objev na první poslech srovnatelný s Nory MEER, Dánové ISBJÖRG uchvacují podobně hravým a progresí provoněným poprockem. Ty melodie, klavír a vzletné aranže včetně sebevědomých vokálů mě napoprvé prostě dostaly do kolen. Uvidíme, zda první dojem vydrží.
Rogga Johansson nepolevuje. PAGANIZER jsou jednou z jeho hlavních kapel a samozřejmě doručují švédskou deathmetalovou klasiku. Rychlejší kousky jsou standardem bez překvapení, osvěžení naopak přinášejí ty pomalejší. Nejlepší skladba je ta úplně poslední.
SENTIENT HORROR narukovali k mrtvým do služby a v novém zaměstnání se jim daří náramně. Lásku k (převážně) švédskému death metalu nezapřou, hlavně pak k prvotnímu chrastění v režii ENTOMBED. Živelná OSDM deska s lehkou thrashovou patinou. Šlape to skvěle.