Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Současný sedmipalec DEATHS je pro mě zjevením. Hodně temným přízrakem, který se u nás zhmotnil ze zcela jiného světa. Dokonale současně uchopenou esenci z THE CURE, která má masku uklohněnou z indie, synthpopu, špetky gotiky i downtempa. Zvukově skvěle zvládnutý soundtrack z deštivé noční ulice, jenž dokáže být lehce minimalistický v tom, co používá, a přitom naprosto maximalizující svoji výpovědí.
Mladičký rodák z Kamčatky Igor Bruso, který za DEATHS stojí, ve svém věku už prošel kdečím. A vždy to vlastně bylo velmi intenzivní a na domácí poměry nevídané. Od nasupených hardcorepunkových bouřliváků SLAVE DRIVER, které jsem měl možnost vidět za jejich krátkou kariéru jen několikrát, ale vždy to bylo nezapomenutelné, až k dnešním naprosto vyklidněným DEATHS, kteří zaujali před rokem klipem "Karaoke Blues". Dřívější materiál v sobě měl více post punku, indie rocku a přímočarosti, dvě nové skladby jsou o poznání temnější, zádumčivější, a to jak hudebně, tak textovým obsahem. Výjimečný materiál. Smekám.
Rakouská brutální parta si za tematickou oblast své tvorby vybrala sériové vrahy. Je tedy asi logické, že těžiště i jejich třetího alba je deathgrindový nářez. A je to slušná porce třeba pro příznivce belgických ABORTED.
Klasický "Rogga" Johansson a jeho user-friendly death metal. Letos sice nemá oslnivou formu (viz slabší PAGANIZER), ale stále je to se ctí. Minulá deska byla lepší, ale i tady si skalní fanoušek najde to své. Hned po prvním poslechu vidíte všechny karty.
Trochu emařiny, trochu punkrocku a špetka indie melancholie. KOVADLINA řiznutá CARCIO RADIO. Ve výsledku celkem pozitivní vibe. Nová kapela se staronovými tvářemi a Banánem u mikrofonu. Hardcorovější MŇÁGA? Možná.
Tahle britská parta si prostě musí vybrat co chce. Koncept, ve kterém střídáte mělký emotivní rock a temnou post metalovou vlnu šilhající po blackaze v konečném důsledku působí jako zmatlaný dort od Pejska a Kočičky.
Nesúhlasím úplne s kolegom Shnoffom, že „PowerNerd“ je „ezo“. Devinovej potrhlosti je v textoch síce dosť, no v prvom rade ide o priamočiary prog’n'roll, ktorý strhne a baví od začiatku až do konca. Ad koniec: na „Ruby Quaker“ sa už so Shnoffom zhodneme.
Devinovu sólovou tvorbu buď milujete nebo je vám lhostejná. Nenávidět Devina nějak nelze. PowerNerd je asi očekávatelný, vrstevnatý ezo prog opus, který potěšil, ale nijak mě na lopatky nepoložil. Kromě songu "Ruby Quaker" ovšem. To je šleha jako kráva.
Hvězda za rok třicetiletých Jezdců jakoby po druhém dechu na albu "Der Rote Reiter" (2017) znovu začínala blednout. Po ukrutné nudě z divného alba "The Divine Horsemen" (2021) je toto EP už druhou studiovou nahrávkou, ale stále se neděje nic vzrušujícího.