THE FOREST FORGETS - Of Wind & Willows
Postmetalový koktejl, ve kterém je namixováno hodně rozdílných vlivů, od DEFTONES přes náznaky TOOL až k post rocku či dravému i melodickému post hardcore. Trochu zvláštní koktejl, ale říz to rozhodně má.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Clandestine
Symphony Orchestra and a choir performs Clandestine
http://www.pledgemusic.com/projects/entombed
Anal Cunt, coz je skoda, Seth Putnam by s tim souhlasil.
Ktorá metalová kapela ešte nehrala so symfonickým orchestrom, nech to dá doporiadku ešte do konca tohto zúčtovacieho obdobia.
Na některé věci by se nemělo šahat, to zavání těžkým průserem.
Back To The Front
Před vydáním 10tého řadového alba " Back To The Front " ’ENTOMBED chystají na 1.únor koncertní podání alba" Clandestine " v původní sestavě + symfonický orchestrem s počtem 65ti členů a pěveckým sborem se 40ti členy!!!
"Back To The Front" track listing:
01. Kill To Live
02. Bedlam Strike
03. The Underminer
04. Second To None
05. Allegiance
06. Waiting For Death
07. Eternal Woe
08. Digitus Medius
09. Vulture And The Traitor
10. Pandemic Rage
11. Soldier Of No Fortune
Podle mého je tak na plichtu, záleží na osobních preferencích. U mě vede Wolverine Blues, ale oba předchůdci jsou taky vynikající.
Clandestine neni takovy namrd/zjeveni jako levoruky debut nebo rosomaci blues...
Dudri: Hluché miesta, rutina a monotónnosť? A to jako kde?
Tohle album jsem slyšel minimálně padesátkrát a považuji ho za naprosto dokonalé. Spolu s nejlepšími alby od Death a Carcass ho řadím k tomu nejlepšímu, co se v devadesátých letech v tomhle žánru objevilo. Další desky Entombed mám taky celkem rád, ale Clandestine podle mě tahle kapela už nikdy nepřekonala.
Mysak MAX
„Jakkoiliv byla 90.tá léta skoupá stran kvalitních hudebních záležitostí napříč žánry - rock a pop nevyjímaje…“
si zabil mickymouse MAX,
vsetko podstatne v IDM, ambient, D n´B, deep house, dub, indies, britpop , trip hop, hip hop a future jazz bolo povedane prave v 90 … druhe take desatrocie uz nebude :)
Myslím, že to bude tá druhá.
Compilation
to Martin:To bude asi kompilačka ke knize SWEDISH DEATH METAL od Daniela Ekerotha (INSISION).Já mám ještě CD kompilaču s názvem" Projections Of A Stained MInd ",kde jsou taky "méně" známá jména SDM kapel - GROTESQUE,HOUSE OF USHER,CHRONICAL DECAY,NIRVANA 2002,MACRODEX,TRAUMATIC,SKULL...
zaujimave :)
http://www.youtube.com/watch?v=Sfuh17Ii-oQ&feature=related mrknite na to
Legendární UNISOUND STUDIO
Jj švédský DEICIDE :-) Ale taky třeba KARABOUDJAN,UNICORN,NIGTHTINGATE,
MACERATION,GODSEND,HAIL OF BULLETS,INCISION,MOONTOWER....
Nezabúdať na Infestdead.
DAY DISYRAAH
Dan měl těch bokovek a hostovaček spouty např. PAN-THY-MONIUM.
Je nejaká výberovka starého švédskeho death metalu, myslím dokonca 2CD, ktorá zač. 90. rokov mapuje dosť slušne, o niektorých veciach (napr. Beelsebub) som sa dozvedel až z nej.
Lord VILE: Dík za tipy. Chci se podívat na projekty kolem Dana Swanö, to mě tehdy nějak minulo. At The Gates taky. Teď vyzkouším Clandestine a Left..., třeba to konečně zafunguje. Zajímavý, jak člověka minou věci, který by ho logicky měly potkat.
to DarthArt:Já zase myslel kapely jako:
právě NECROPHOBIC nebo DESULTORY,UNANIMATED,CREMATORY,EDGE OF SANITY,NIRVANA 2002,AT THE GATES,UTUMNO,
EUCHARIST,UNCANNY,WOMBBAT,MERCILESS,MASTICATION,MORPHEUS,MISCREANT,NECRONY, CARBONIZED,SORCERY...atd.
Pro mě zdaleka nejlepší DM album všech dob. Dokonalost, vybroušený diamant bez jediného hluchého místa.
Lord VILE: To ne, měl jsem na mysli spíš právě Entombed, Dismember. Asi jsem se blbě vyjádřil. Jinak ze Švédska mám rád třeba Necrophobic, Grave - You´ll Never See je naprostá bomba, Hypocrisy typu Abducted, hodně blízká mi je death/crust scéna kolem Wolfbrigade a Skitsystem, naopak nic mi neříká Göteborg. Jo, blbě jsem to napsal.
Postmetalový koktejl, ve kterém je namixováno hodně rozdílných vlivů, od DEFTONES přes náznaky TOOL až k post rocku či dravému i melodickému post hardcore. Trochu zvláštní koktejl, ale říz to rozhodně má.
Moje první setkání s tvorbou této rakouské kapely probíhá za asistence emocemi prosycené muziky z různých "post" žánrů. Je tam dostatek nápadů i děje, aby to utáhlo přes hodinu trvající stopáž a zároveň motivovalo k opětovnému poslechu. Fakt supr chlapy!
Tradiční melodický heavy metal, ovšem výborný. Na desce je vše v pořádku, kvalitním zpěvem počínaje a vymazlenou produkcí konče. V rámci žánru mohu jen doporučit, jen tomu chybí nějaká ta vlastní přidaná hodnota.
Zmar nad zmar. GRAVE DIGGER přestali být opravdu zajímaví někdy kolem alba "Ballads Of A Hangman" (2009) a od té doby už si vlastně jen zoufale tahají ze své riffové zastavárny, co jim dříve nepřišlo dost dobré. A tentokráte to tedy rozhodně dobré není.
Parádní švédský old school death, který se vrací v čase do devadesátek a servíruje správně dusivou porci švédské žánrové klasiky zarámovanou do charakteristického chrastivého zvuku. Tohle by mělo chutnat především fanouškům starých DISMEMBER a ENTOMBED.
Třetí album švédských mladíků přináší zároveň i jejich nejvyspělejší materiál. Přechod k velkému labelu z intenzity jejich groovem načichlého blackujícího thrashe pranic neubral, navíc skupina přidala ještě více šikovnosti při kompozici. Svižný poslech!
Na rozdíl od kolegy Manatara si nemyslím, že se tihle Švédové nějak příliš stylově rozvírají. Většinu času je to prostě symfoničtěji pojatý black/death, který neurazí, ale nic zásadního se neděje. Jen ty čisté vokály trochu vybočují.
Vložit diskusní příspěvek