MÚR - Múr
Pětice mladíků, co na obalu alba vypadá jako chlapecká kapela z devadesátek, vybublala z islandského podzemí s pozoruhodně vyspělým materiálem. „Múr“ se pohybuje někde na pomezí progresivního metalu, doomu a post-metalu. Výborné album.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Já to právě slyšel už hodněkrát. Podle mě to je totéž, jako "argumentovat pro něco", což je taky anglická slovesná vazba, která se v češtině používá čím dál víc. Prostě nejsem žádný češtinářský jazykový purista, protože vím, kolik slov a slovních spojení v ČJ jsou čistý derivát z německé slovotvorby nebo syntaxe. :) A němčina zase jako většina evropských jazyků brutální vychází z latiny, a tak dále. :))
Ale aby nedošlo k nějaké mýlce: to bylo jen k diskusi ohledně překladu. Jinak se mi RIPovy recenze moc líbí, má podobný vkus na hudbu, takže super. A nepůsobí staroškolsky!! :-)
Jako mně je to taky jedno :-) Některé novotvary dokáží být fajn. Jen se to tedy opravdu celkem běžně nepoužívá :-) Možná v komunitě jako slangový výraz, ale jinak jsem se s tím nikde nesetkal. Navíc je to otrocký, nekreativní překlad - něco jako když hokejisti (a Záruba s nimi) říkají místo "Oceňuji ho" "Dávám mu kredit" - tak něco takového je staroškolsky. Ale pokud se to někomu líbí, tak ať to vesele používá, jen jsem se vyjádřil k otázce překladu s tím, že se staroškolsky nepoužívá. Ale třeba když se to bude používat víc, obohatí se tu čeština o další slovo
Hele, a proč by nemělo jít staroškolský? :) Prostě nová složenina vzniklá pod vlivem angličtiny, která se beztak už celkem běžně používá. Vzhledem k tomu, kolik tak zvaně spisovných slov vzniklo úplně stejně pod vlivem němčiny, v tom fakt nevidím problém.
Asi
Asi staromódní nejlíp. Staroškolský je hodně otrocký překlad, starosvětský zas je asi trochu mimo významově
díky za připomínku, slovo oldschool bys pak jako přídavné jméno tedy použil jako "starosvětský"?
Starosvětský
K recenzi - neříká se "staroškolský", nýbrž "starosvětský", případně se může použít slovní spojení "scifi ze staré školy".
hele zjistil jsem, že jsou i iidi, kterým se ten konec líbí :)
Tyjo a to jsem zrovna zkouknul první díl. Asi na to kašlu. Přesně takhle jsem ztratil zájem uprostřed druhý série Westworldu.
Tohle je psychedelická bestie, která je mnohem dusnější než cokoliv z minulosti. A jde vám po krku. Pomalu, ale pevně a vytrvale. Aneb opravdu šťavnatá porce halucinogenního, technického a lehce bizarního disso death metalu.
Je to vskutku těžký poslech. Přesně takový, jaký u takto pojaté nahrávky má být. Zvuk se opravdu povedl. Je těžký, má tlak a výrazně se podílí na faktu, že vám deska nedá nic zadarmo. Pakliže jí dáte šanci, odměna v podobě jedinečné žánrovky se dostaví.
Jen málokdy tak dokonale jméno kapely přiléhá jak na styl, tak na zvuk. Amák vyrobil naprosto tučný bažinatý sound, který skvěle funguje s hudbou i vokálem rozkročeným mezi skřehotavou black metalovou polohu a čistý zpěv trochu evokující například Načevu.
Ja mám pocit, že Švédi sa vrátili až niekam k "Deliverance" a skutočne som nečakal, že ma to bude baviť až takto. Prvé vypočutia prinášajú zvedavosť a radosť; rastie to!
Aktuální EP ukazuje dvě tváře současně. Zprvu klasický symfonický patos, pak ovšem skladby „200 Years“ a „Live The Tale“, které se bez sborových refrénů obejdou, a hned je to o třídu lepší. Tudy vede cesta z tvůrčí smyčky a bezradnosti posledních alb.
Je to úplne posledný album THE CURE? Dôstojnejší odchod si neviem predstaviť. Spočiatku nenápadný album si ma postupne omotal melancholickou atmosférou. Hustý oblak hmly, z ktorej sa mi nechce hľadať cestu von. ,,Disintegration" pre toto desaťročie.
Vložit diskusní příspěvek