"Parallel World - tak se jmenuje právě vydané album pražského projektu BETWEEN THE PLANETS, za nímž stojí producent a kytarista Martin "Spacosh" Peřina.
Sám Spacosh se kromě hudby postaral i o všechny nástroje kromě bicích (ty nahrál jeho dlouholetý spoluhráč Filip Kittnar) a celé album taky zmixoval. Mastering pak provedl věhlasný dánský zvukový inženýr Jacob Hansen (Vola, Katatonia, Evergrey, ..). Grafickou stránku alba měl na starosti osvědčený Gustavo Sazes.
Album, které obsahuje 9 skladeb vyšlo jak na klasickém CD, tak na kazetách. Dostupné je samozřejmě i na všech digitálních platformách.
Martin si na „Parallel World“ přizval také několik hostů. Sam Vallen z australských Caligula's Horse nahrál dvě sóla na kytaru, Martin Schuster (Martians, Mindwork, Face The Day) otextoval a nazpíval jediný kompletně zpívaný song Hungry Eyes, Karel Žďárský přispěl violoncellem, Barbora Lišková backing vokály a Vaclav Koldus jedním basovým sólem.
"Každý z nás žije občas ve svých paralelních světech. Jsou to světy tvořené našimi představami, vizemi, sny, přáními, jsou omezené pouze naší myslí a tím kam až si dovolíme se podívat.
Existují nezávisle vedle naší reality, nejsou omezeny hmotou a všechno je v nich možné.
Pro mě je jeden z paralelních světů i hudba. Je to také svět, který mám spojen s rozličným množstvím barev, což jsem se v rámci možností snažil nějak reflektovat i na novém albu, které není koncepční, ale dá se říci, že název "Parallel World" rámcově vytyčuje jeho celkový obsah.
Co se týče hudební složky, nové album mi celkově přijde přehlednější a ucelenější, co se týká struktury jednotlivých songů. Bude to znít jako otřepaná fráze, ale v daný čas jsem ze sebe vykřesal opravdu maximum toho, kam jsem byl tento materiál schopen dostat jak hudebně, tak i po stránce produkční a zvukové mixáže. Každopádně o nějaký naprostý stylový odklon se nejedná, jsou to stále BETWEEN THE PLANETS, ale vyzrálejší, řekl bych," dodává na adresu nového alba Spacosh.
V těchto dnech se BETWEEN THE PLANETS také připravují na živá vystoupení, která by měla následovat po vydání alba.
Hudba BETWEEN THE PLANETS spojuje ambient, elektronické podklady, art rock a djentem ovlivněný metalový groove a také např. časté post rockové prvky.
Z původně sólo projektu kytaristy, skladatele, zvukového inženýra a producenta Martina Spacoshe (Elbe, Martians ad.) se dostal i na koncertní pódia a už od roku 2015 patří mezi domácí jistoty, která se po druhém albu „Of Inner Sight“ (2017) podívala i na festival Brutal Assault a v červnu 2018 předskočila švédským Meshuggah na jejich pražském koncertu.
Související odkazy:
Celé album na YouTube: https://youtu.be/k-PZ3WCdJIU
Digitální platformy (Spotify, Deezer, apod.): https://betweentheplanets.hearnow.com
Bandcamp (Digital, CD, kazeta): https://betweentheplanets.bandcamp.com/album/parallel-world"
Tagy:
Andrea Haugen zavražděna
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
FACE THE DAY - Stuck In The Present
- Darkmoor
- 21. března 2019
BETWEEN THE PLANETS - Immersion Into The Unknown
- RIP
- 9. července 2013
SARCATOR - Swarming Angels & Flies
Třetí album švédských mladíků přináší zároveň i jejich nejvyspělejší materiál. Přechod k velkému labelu z intenzity jejich groovem načichlého blackujícího thrashe pranic neubral, navíc skupina přidala ještě více šikovnosti při kompozici. Svižný poslech!
- Dalas
- před 7 hodinami
MEDUSIAN - Library
Na rozdíl od kolegy Manatara si nemyslím, že se tihle Švédové nějak příliš stylově rozvírají. Většinu času je to prostě symfoničtěji pojatý black/death, který neurazí, ale nic zásadního se neděje. Jen ty čisté vokály trochu vybočují.
- Noisy
- před 9 hodinami
HIERARCHIES - Hierarchies
Čekal jsem možná trošku větší tlak, nazvučení nahrávky je totiž vzhledem k žánru poněkud vzdušnějšího ražení. Kompozičně však máme co dělat s kvalitní náloží disonantního death metalu lehce ve stylu GIGAN. Američtí debutanti však rozhodně nezklamali!
- Dalas
- před 11 hodinami
MEDUSIAN - Library
Švédové se na svém debutu zeširoka rozkročili z blackových základů, přes death, symfo-black až k post metalovým variacím. Jen je toho občas až moc naráz. Deska je prima, ale víc se těším na pokračování, až si utřídí myšlenky na své další směrování.
- Manatar
- dnes
OBSCURE SPHINX - Emovere
Tři skladby s celkovou stopáží 29 minut, tomu říkám správná plocha pro EP sludge doomového stylu. Studiový návrat po mnoha letech se polské skupině hnané charismatickým ženským vokálem jednoznačně povedl.
- Noisy
- před 2 dny
MŮRA - Needle Cathedral
Jedni z mála u nás (ne-li vůbec jediní) představitelé zatuchlého hnilobného death/doomu o sobě dávají vědět novým EP, jehož trojice chorobných songů také jasně demonstruje fakt, že tato obluda už dozrála na úroveň plnohodnotného alba. Čím dříve, tím lépe!
- Dalas
- před 2 dny
SILO - Druhá řada
Pokračování, která neukončují děj, to mají těžké. Druhé Silo je pomalé, vláčné a nestane se v něm vlastně nic, co by se nevešlo do jednoho dvou dílů. Nečtenářům knih navíc nemusejí být zřejmé všechny pohnutky jednajících. Tak snad to třetí řada narovná.
- Darkmoor
- před 2 dny
DISKUSE A HODNOCENÍ
WACKEN OPEN AIR 2024 - Festival starých tučných ujkov
- Zdeněk
- před 40 minutami
VOIVOD - Negatron
- Abanek
- před hodinou
TUČŇÁK - Tanec s ďáblem
- Kaik
- před 2 hodinami
THE HALO EFFECT - March of the Unheard
- miky222
- před 7 hodinami
SEDIMENTUM - Derrière les Portes d'une Arcane Transcendante
- kamanova_boy
- před 9 hodinami
VEIL OF CONSPIRACY - Shape of Grief
- kamanova_boy
- před 11 hodinami
LAMASHTU - Längtan
- kannibal28
- dnes