Protijed se vrací s novým EP. Nenapodobitelné uskupení kombinující HC-punk s emo vlivy hlásí nový počin nazvaný Jediné, na čem záleží, jsou stopy lásky, které tu po nás zůstanou.
Aniž by přišli o charakteristický zvuk, představují Protijed oproti předchozímu albu Stres i razantní změny; kromě nového labelu je EP totiž inspirováno náročným emočním obdobím, které je v něm obtisknuto.
Kabinet Records tak na červené jednostranné desce vydávají unikátní projekt dokumentující těžké období zpěváka Banána, které bylo přetaveno v nahrávku, jež unikátním způsobem doplňují přizvaní hosté. Ti reprezentují široké spektrum české hudební scény a tak se v jednotlivých skladbách objeví např.rapper Idea, Monika Načeva nebo Iny, bývalý zpěvák Gride. Všichni ze zmíněných dodali text k jedné z písní a také na ni hostují.
„Jediné vodítko, které jsem jim dal, byl název desky, nic jiného,“ komentuje Banán způsob, kterým se odvíjela spolupráce na EP s názvem inspirovaným citátem Alberta Schweitzera.
Smutkem i láskou ovlivněný počin vychází na prvního Máje pod Kabinet Records.
https://protijed.bandcamp.com/
Kabinet Records // KR017
album JEDINÉ, NA ČEM ZÁLEŽÍ, JSOU STOPY LÁSKY, KTERÉ TU PO NÁS ZŮSTANOU - release 1.5. 2022
singl Můžeš Kdykoliv Odejít - release 15.4. 2022
200 ks vinyl 12” (jednostranný); v červené barvě; u Kabinet Records
Křest proběhne v Kabinetu MÚZ 22.6. za účasti kapel Hever + Miss Marple + host https://www.kabinetmuz.cz/program/2022-06-22-protijed-krest-hever
Tagy:
Metalista bez domova
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
FLUFF FEST 2022 - Buzny ostrý jako břitva (den třetí)
- RIP
- 10. září 2022
PUSHTEEK FEST 2021 - Erupce papírového sněhu v oceánu potu
- RIP
- 5. listopadu 2021
EXTERIOR PALNET - Haragma II
Hodně netradiční černý kov, který do sebe přirozenou cestou nasává prvky mathmetalu a dalších progresivnějších stylů bez toho, aby uhnul v oddanosti kořenů. Po celou dobu instrumentálně zajímavé a emocionálně intenzivní.
- RIP
- včera
TWINS CREW - Chapter IV
Pokud jste přejedeni HAMMERFALL nebo jich stále nemáte dost, jsou tu TWINS CREW. Kdybych nikdy neslyšel nic podobného, asi bych to velebil. Má to šťávu, dynamiku a slušné refrény. Přestože je švédský power/heavy už dost vybraný rybník, tenhle kapr ujde.
- Manatar
- včera
EREB ALTOR - Hälsingemörker
Máte-li rádi naléhavý zpěv Cristera Olssona, procítěné severské riffové preludování a nevadí vám ani švédština, na novém albu EREB ALTOR si jistě najdete to své. Na žádné slavobrány to není, ale i poctivé bušení do kovadliny má kolikrát něco do sebe.
- Louis
- před 2 dny
PATTERN-SEEKING ANIMALS - Friend Of All Creatures
Pořád je všechno v pořádku a americká super grupa jede v kolejích poklidného progrocku. I tentokrát se najdou příjemná místa, celkově mám ale pocit, že docházejí silnější melodické nápady. Snad to bude jen takový ten oddech před něčím větším. Doufejme.
- Darkmoor
- před 2 dny
MACERATION - Serpent Devourment
Pojďme si zase užít trochu pravého DM chrastění. MACERATION splňují žánrové atributy na potřebných 100% a doručují desku, ze které budou nadšeni zejména příznivci DISMEMBER nebo GRAVE (ale i BOLT THROWER). Zvuk je tučný, hluboký a deska nepostrádá tlak.
- Reaper
- před 2 dny
REVENGE - Violation.Strife.Abominate
AC/DC war metalu a jejich nová deska. Výrazně podobná těm předchozím. Příznivci REVENGE dostanou klasicky zvrhlý a maximálně agresivní klepec. Tak jako vždycky. A tentokrát rovnou přes 40 minut. No, mě to stačilo dvakrát, potřetí do toho už asi nejdu.
- Reaper
- před 2 dny
RETROMORPHOSIS - Psalmus Mortis
Tak je to konečně venku! Pohrobci geniální tech/death entity SPAWN OF POSSESSION jsou zpět v centru dění. V kůži RETROMORPHOSIS působí robustněji a špinavěji, nicméně i tak je dokážete neomylně identifikovat hned po prvním riffu. Epické zmrtvýchvstání.
- Reaper
- před 2 dny
DISKUSE A HODNOCENÍ
FORGJORD - Perkeleen Weri
- kannibal28
- před 2 hodinami
GEISTERFAUST - Geisterfaust
- kannibal28
- před 2 hodinami
HNUS UMÍRAJÍCÍ / NĀV - Sousmrtí
- wollo
- před 3 dny
GNOME - Vestiges of Verumex Visidrome
- kannibal28
- před 3 dny
FIRTAN - Ethos
- kannibal28
- před 3 dny
AUTUMNFALL - The Archaic Shadows
- kannibal28
- před 3 dny