OBSCURE SPHINX - Emovere
Tři skladby s celkovou stopáží 29 minut, tomu říkám správná plocha pro EP sludge doomového stylu. Studiový návrat po mnoha letech se polské skupině hnané charismatickým ženským vokálem jednoznačně povedl.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Film mě bavil a to je nejdůležitější. Jinak je tu samozřejmně tuna klišé.
První třetina filmu mě fakt bavila, ale posléze se zvrhlo do podivného nemastného, neslaného paskvilu, v němž je lidstvo jako celek hodnoceno (jaj jinak než negativně!) mimozemšťanem, který se je rozhodne vyhladit, aby je pak na závěr (a máme tu hepáč!) na základě ne zcela jasných důvodů omilostnil. 0,5 bodu navíc za pěkné efekty a modré oči hlavní představitelky.
Podival jsem se na to, protoze jsem nasel jmeno Scott Derrickson na rezijni stolicce filmove adaptace dle meho nazoru nejlepsi sci-fi minule dekady - Hyperionu - a chtel jsem vedet, co pan umi. Mam ted ted o filmovou podobu eposu pane Simmonse skutecne obavy..
-bez slovního hodnocení-
-bez slovního hodnocení-
-bez slovního hodnocení-
-bez slovního hodnocení-
no,čekal sem víc a hlavně ke konci sem se už čekání na nějaký náhlý zvrat vzdal.O americké armádě a nevyužitém potenciálu nemluvě...
Zklamání, ve filmu se vlastně skoro nic neděje, jednání hlavních hrdinů připomíná spíš bloumání bez jasně určeného cíle no a útok americké armády na golema je nechutně vlastenecký, přesně tak jak to známe z obecné šablony každého správného katastrofického filmu made in USA. Vizuálně zajímavé, první polovina má i slušnou atmosféru, pak se to ale přehoupně do podivného moralizujícího mišmaše (we can change.. we can change.. jak a proč vůbec?!). Keanu Reeves opravdu neoslní, nutno ale uznat, že vzhledem k scénáři na to prostě nemá prostor. Jedny z mála světlých míst tak zůstávají prupovídky T-Baga alias generála a kratičké intermezzo s Johnem Cleesem. Škoda, tehnle film měl rozhodně na víc.
-bez slovního hodnocení-
Neurazí, ani nenadchne, ale protože jsem viděl i starší verzi tak to pro mě mělo i třetí "retro" rozměr. 65 %
Tři skladby s celkovou stopáží 29 minut, tomu říkám správná plocha pro EP sludge doomového stylu. Studiový návrat po mnoha letech se polské skupině hnané charismatickým ženským vokálem jednoznačně povedl.
Jedni z mála u nás (ne-li vůbec jediní) představitelé zatuchlého hnilobného death/doomu o sobě dávají vědět novým EP, jehož trojice chorobných songů také jasně demonstruje fakt, že tato obluda už dozrála na úroveň plnohodnotného alba. Čím dříve, tím lépe!
Pokračování, která neukončují děj, to mají těžké. Druhé Silo je pomalé, vláčné a nestane se v něm vlastně nic, co by se nevešlo do jednoho dvou dílů. Nečtenářům knih navíc nemusejí být zřejmé všechny pohnutky jednajících. Tak snad to třetí řada narovná.
Ruské skupiny většinou ignoruji, ale než jsem si všiml, že je tahle z Jekatěrinburgu, upoutal mě jejich starosvětský thrash. Nic převratného se sice neděje, spíš je to jako výlet zpět časem, ale pro pamětníka celkem dobrý.
Keith Buckley (ex-EVERY TIME I DIE) jako by se svými kumpány zkoušel štěstí v hodně melodickém metalcore, nebo možná spíše post-hardcore, ale na mě je to hodně plytké a podbízivé. BETTER LOVERS, kde působí další členové ETID, jsou úplně jiná liga.
Trochu Red Dead Redemption pro čtenářky Marianne. Pod krví a špínou se schovávají scenáristická klišé a dutá schémata revizionistických westernů. Má to sice patřičně gritty look, ale nekouše to. Spousta sentimentu a neschopnosti poradit si s postavami.
Veteráni stonerrockového stylu toho mají za sebou už hodně, ale stále jim to hodně sluší a tak i album roku 2024 v sobě nese odkaz na klasické devadesátky a tedy dobu, kdy tahle skupina tvořila po boku KYUSS historii.