TEETH - The Will of Hate
Brutální disonantní death metalové rašeliniště. Album, které je hlavně hutné, zatěžkané a dusné. Tísnivý lehce doomový drtikol nepolevující v intenzitě a tlaku.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Jméno JAM BOY SLIM drtivé většině z vás určitě neřekne skoro nic, ale vězte, že tahle hardcore - crossoverová partička z Domažlic, pokud si udrží svůj zdravý a nezkažený přístup k tak ohmatané věci, jakou bezpochyby výše uvedená hudební odrůda je, má před sebou (samozřejmě v rámci velmi omezených a minimálních možností, které tuzemsko podobně začínajícím spolkům nabízí) světlou budoucnost. Důvod je prostý - JAM BOY SLIM tak nějak jakoby zůstali mimo hlavní proud, který hlava nehlava pořád hrne jen jedno a totéž, a vložili do věci i podstatný kus sebe sama. Což znamená, že se nebáli sáhnout k jakýmsi funky a rapovým náznakům („Obrna“, „Chybějící článek“), že si vyzkoušeli také pravou grungeovou náladu („Say“), a že se třeba nechali vést i čistě metalovou tématikou, kterou koneckonců zažil asi každý, kdo kdy začínal s aktivním tvrdým hraním („Intro“, „Rovně stát“). A i když na tom vlastně není vůbec nic světoborného (navíc se také stopáže jednotlivých skladeb pohybují maximálně do tří minut a nějaké to sólo aby člověk pohledal lupou), dohromady to dá příjemně poslouchatelnou živelnou a strhující muziku, za jejímiž texty musí nepochybně stát člověk se zřetelným básnickým střevem a citem pro věc (odlehčená „Mexico“ nebo naléhavá „Say“ /„…v černým lese jsem se ztratil, dál jdu vůle silou, za ruku si sebou vedu, bolest, svojí milou - slunce zašlo, hvězdy svítí, a nad hlavou jen nebe, dávno už jsem přestal věřit, mám rád jenom sebe…“/). Navíc zpěvák Martin Kůstka zpívá opravdu výborně a upřímně můžu říct, že jsem už dlouho neslyšel tak procítěný a přiléhavý a přitom vysloveně hardcorový projev. Nerad bych tedy byl špatným prorokem, ale o JAM BOY SLIM dost možná ještě opravdu uslyšíte. A pokud ne, docela určitě to nebude kvůli tomu, co a jak kapela hraje.
Čas od času se na tuzemské scéně vynoří kapela, kterou stojí za to si poslechnout, či případně o ní dokonce napsat. JAM BOY SLIM jsou právě jednou z nich a ačkoliv netvrdím, že byste se z jejich tvorby mohli posadit na zadek, docela určitě by vám jeden orientační poslech nic neudělal. A pak už by se vidělo...
7 / 10
M. Kůstka
- zpěv, kytara
V. Míča
- kytara, zpěv
P. Skotnica
- baskytara
K. Šizling
- bicí
1. Intro
2. Randál
3. Mexico
4. Chybějící článek
5. Rovně stát
6. Say
7. Růžovej papírek
8. Obrna
9. Sráč
10. Sladká
11. Outro
12. Bo(h)nus
Jam Boy Slim (2003)
Brutální disonantní death metalové rašeliniště. Album, které je hlavně hutné, zatěžkané a dusné. Tísnivý lehce doomový drtikol nepolevující v intenzitě a tlaku.
Jedna z desek roku 2024, ke které se od jejího vydání pravidelně vracím. Trojlístek dospělých punkáčů z Toronta do svého posledního alba nalámal přístupné noiserockové hitovky plné romantiky i grungového surealismu.
To dojení vyschlého writer’s roomu je do nebe volající. Nových nápadů je pomálu, zato jsou rozmazané na dvojnásobek. Nekonečné plebiscity jsou ubíjející, nové hry vizuálně průměrné a když se to rozjede, přijde očekávatelný cliffhanger. Opouštím hru!
Tahle americká parta zní úplně jako revival starých JUDAS PRIEST, i ten vokál jako by patřil samotnému Halfordovi. Je to taková zasmrádlá mršina, ale překvapivě mě celkem bavilo si to poslechnout. Jestli do toho půjdu podruhé ale fakt nevím, spíše ne.
4 disky. 58 skladieb. 75-stranový booklet. Len CD a LP, žiaden streaming. Steven Wilson sa vybral zboriť mýtus, že 80’s boli umeleckou pustinou: Od THE CURE a JOY DIVISION po zabudnuté britské spolky, funguje to na ploche vyše 5 hodín. Povinné počúvanie!
Dobre to robí táto švédska superskupina. Melodický death metal vo veľmi prístupnej, niekto by zbytočne hanlivo povedal kolovrátkovej, forme. Na druhom albume v ešte zrelšej a lepšej podobe. Teším sa na ich tohtoročné koncerty!
Daniel Cavanagh asi chtěl stvořit Anathemovské album, ale utopil se v klišé. Příjemně to odsýpá a zvuk i provedení se dají těžko kritizovat, ale je to tak nepůvodní a otřepané, že to úplně kazí emoce, které by jinak určitě fungovaly. Sem se vracet nebudu.