TEETH - The Will of Hate
Brutální disonantní death metalové rašeliniště. Album, které je hlavně hutné, zatěžkané a dusné. Tísnivý lehce doomový drtikol nepolevující v intenzitě a tlaku.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Na třetích albech se obvykle dočkáváme prvních změn a také Ozzy, který nikdy nechtěl stát stranou zvukové evoluci, mírně pozměnil koncepci své nové tvorby. Metaloví fanoušci odění do klasických modrých uniforem desce „Bark At The Moon“ (1983) vyčítali větší přístupnost a otevření se na Ameriku orientovanému komerčnějšímu stylu, což se projevilo zejména líbivěji vystavenými songy, ve kterých dostaly větší prostor klávesové party. Přes prvotní rozčarování však album nakonec slavilo minimálně stejné úspěchy jako dvě předchozí.
Novým kytarovým hrdinou v řadách Ozzyho kohorty se stal mladičký Američan s asijskými předky – Jake E. Lee, který se výborně uvedl a částečně tak zmírnil bolestnou vzpomínku na zesnulého Randyho Rhoadse. Bohužel Osbourneovo delirium pokračovalo a tak se díky jeho indispozici koncerty té doby pohybovaly někde mezi vcelku dobrými a hodně unavenými. Tloustnoucímu Ozzymu, který metalový svět šokoval na počátku roku 1983 svým novým vojenským sestřihem, to však očividně nedocházelo, vždyť s takovými spoluhráči jaké v té době měl, se i přes svou mizernou kondici povedlo veškeré osobní nedostatky zahladit. Vedle již zmíněného Jakea a navrátilce Boba Daisleye u baskytary měl totiž na následném turné za zády jednu z nejlepších mlátiček tehdejší zaoceánské metalové scény – Carmina Appice.
K albu samotnému. Jak už jsem se zmínil, ubralo se na heavymetalové průraznosti, přidalo na klávesových aranžích, díky kterým nové album získalo příchuť jakési hlavním proudem akceptovatelné démoničnosti, kterou ještě více umocnil nezapomenutelný obal s Ozzym coby na měsíc vyjícím vlkodlakem. Tento fakt nic neměnil na tom, že titulní song „Bark At The Moon“ se stal jednou z nejúspěšnějších písní celé Ozzyho kariéry a naprostou koncertní tutovkou. Dále se zde nacházejí dvě klasické balady „You´re No Different“ a „So Tired“, stojící více než kdy před tím na bohaté orchestraci. V těchto písních se principál zpovídá ze své neutěšené situace alkoholem a drogami vyčerpaného barda za životním zenitem. Kromě již zmíněného titulního songu tak celou nahrávku táhnou líbivější glammetalové písně, které korespondují s dobovou zaoceánskou scénou – „Rock N Roll Rebel“, „Waiting For Darkness“ nebo „Forever“.
Přes své nejkrizovější životní období nahrál Ozzy poměrně kvalitní materiál, který šel bok po boku s tehdejším trendem orientovaným na americký hair metal. Titulní song patří k tomu nejlepšímu, pod co se kdy podepsal.
Ozzy Osbourne
- zpěv
Jake E. Lee
- kytara
Bob Daisley
- baskytara
Tommy Aldridge
- bicí
Don Airey
- klávesy
1. Rock N Roll Rebel
2. Bark At The Moon
3. You´re No Different
4. No You See It (Now You Don´t)
5. Forever
6. So Tired
7. Waiting For Darkness
8. Spiders
Patient Number 9 (2022)
Ordinary Man (2020)
Scream (2010)
Black Rain (2007)
Under Cover (2005)
Prince of Darkness (2005)
The Essential Ozzy Osbourne (2003)
Live At Budokan (2002)
Down To Earth (2001)
Ozzman´s Commeth (kompilace) (1997)
Ozzmosis (1995)
Live And Loud (live) (1993)
No More Tears (1991)
Just Say Ozzy (live) (1990)
No Rest For The Wicked (1988)
Tribute To Randy Rhodes (compilation) (1987)
The Ultimate Sin (1986)
Bark At The Moon (1983)
Speak of The Devil (1982)
Live E.P. (1982)
Diary of A Madman (1981)
Blizzard Of Ozz (1979)
Datum vydání: Úterý, 15. listopadu 1983
Vydavatel: Epic Records
Stopáž: 38:00
Produkce: Osbourne, Daisley, Norman
-bez slovního hodnocení-
Brutální disonantní death metalové rašeliniště. Album, které je hlavně hutné, zatěžkané a dusné. Tísnivý lehce doomový drtikol nepolevující v intenzitě a tlaku.
Jedna z desek roku 2024, ke které se od jejího vydání pravidelně vracím. Trojlístek dospělých punkáčů z Toronta do svého posledního alba nalámal přístupné noiserockové hitovky plné romantiky i grungového surealismu.
To dojení vyschlého writer’s roomu je do nebe volající. Nových nápadů je pomálu, zato jsou rozmazané na dvojnásobek. Nekonečné plebiscity jsou ubíjející, nové hry vizuálně průměrné a když se to rozjede, přijde očekávatelný cliffhanger. Opouštím hru!
Tahle americká parta zní úplně jako revival starých JUDAS PRIEST, i ten vokál jako by patřil samotnému Halfordovi. Je to taková zasmrádlá mršina, ale překvapivě mě celkem bavilo si to poslechnout. Jestli do toho půjdu podruhé ale fakt nevím, spíše ne.
4 disky. 58 skladieb. 75-stranový booklet. Len CD a LP, žiaden streaming. Steven Wilson sa vybral zboriť mýtus, že 80’s boli umeleckou pustinou: Od THE CURE a JOY DIVISION po zabudnuté britské spolky, funguje to na ploche vyše 5 hodín. Povinné počúvanie!
Dobre to robí táto švédska superskupina. Melodický death metal vo veľmi prístupnej, niekto by zbytočne hanlivo povedal kolovrátkovej, forme. Na druhom albume v ešte zrelšej a lepšej podobe. Teším sa na ich tohtoročné koncerty!
Daniel Cavanagh asi chtěl stvořit Anathemovské album, ale utopil se v klišé. Příjemně to odsýpá a zvuk i provedení se dají těžko kritizovat, ale je to tak nepůvodní a otřepané, že to úplně kazí emoce, které by jinak určitě fungovaly. Sem se vracet nebudu.