50M ZNAK - Nadechnout se
Trochu emařiny, trochu punkrocku a špetka indie melancholie. KOVADLINA řiznutá CARCIO RADIO. Ve výsledku celkem pozitivní vibe. Nová kapela se staronovými tvářemi a Banánem u mikrofonu. Hardcorovější MŇÁGA? Možná.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Americká čtveřice se nám po dvou letech od své předchozí fošny „Wake The Dead“ (2005) hlásí znovu s poctivou porcí řádně nasraného hardcore. I přestože se jejich vydavatelství v současné době snaží rejžovat na momentálně určující vlně emo-core a kromě několika skutečně kvalitních partiček vydává alba celé řadě uplakaných nedochůdčat (AIDEN a jim podobní), kteří věnují větší pozornost své pěstěné patce než vlastní hudbě, zůstávají burani z COMEBACK KID jednou z těch mála neúprosných. Novinka „Broadcasting…“ je zárukou poctivé sekanice, která se bez uzardění dá nazvat ukázkovou. Vlastně nikomu ani nemusí vadit vyhazov předchozího frontmana Scotta Wadea, kterého kytarista a šéf celé sebranky Andrew Neufeld za mikrofonem bezezbytku nahradil.
Na téhle partě jsem si už minule cenil několika výrazných prvků, které zmítají jejich tvorbou. Za prvé je to ctění základů hardcore jako stylu – přímočarého, rychlého, znepokojivého a pulzujícího v těch nejzběsilejších tranzech napumpovaného nervního systému. Stylu prostého jakékoliv naděje, zbytečného sebeoblbování a vlastního snění ať už nad onanistickými nástrojovými orgiemi či přehnanou podbízivostí vlastních songů. Nic takového se u nich neděje. Oni jsou zkrátka doživotními odsouzenci v útrobách betonové cely. Za druhé to byla jejich skvělá znalost momentálního terénu a to nemyslím na nějakou snahu zalíbit se za každou cenu širokému spektru fans, ale mám spíš na mysli znalost moderních postupů a kytarového zvuku, protože, jak už jsem se zmínil výše, ten jejich „old school“ je prostě vysekán v tak moderní zvukové podobě, že si prostě téhle formace musí každý dlouhodobě nazlobený tílkař všimnout. Za třetí je to samozřejmě náboj, nápaditost a kvalita písní samotných, co dělá z COMEBACK KID jednu z nejlepších současných akvizic tohoto letitého žánru. Jejich skladby totiž nepostrádají nic z toho, co má mít takto se vyjadřující kapela na srdci. Převážně rychlá tempa, obrovské množství výtečných riffů a kytarových figur, divoký a moderní sound, skvělá úderná rytmika, která to nepřehání s technikou a především výrazný křikloun v popředí, kterým Andrew Neufeld určitě je. Jeho projev, který mnohokrát skladby vygraduje až na pomezí chorálů, má zkrátka charisma vůdce fotbalového kotle.
Pokud budu mluvit o záporech, pak zmíním jen nebezpečí přílišné jednolitosti nahrávky, která je v první polovině přeci jen o něco více opatřena výraznějšími refrénovými nápěvy. Takže jediným mírným zádrhelem je zde hrozba povolení posluchačské koncentrace, což by mohlo dělat problémy hlavně těm, kteří nejsou žánroví srdcaři (já také nejsem). Album je to však velmi dobré. Ostatně jako vždy u COMEBACK KID.
CD k recenzi poskytli Day After records
Pro mne jedna z nejlepších ukázek poctivého rychlého hardcore. Tvrdost a chorály.
8 / 10
Andrew Neufeld
- zpěv, kytara
Kyle Profeta
- bicí
Jeremy Hiebert
- kytara
Kevin Call
- baskytara
1. Defeated
2. Broadcasting…
3. Hailing On Me
4. The Blackstone
5. Industry Standards
6. Give´r (Reprise)
7. One Left Satisfied
8. Come Around
9. In Case Of Fire
10. Market Demands
11. In/tuition
Symptoms + Cures (2010)
Through The Noise (Live) (2008)
Broadcasting… (2007)
Wake The Dead (2005)
Turn It Around (2003)
Vydáno: 2007
Vydavatel: Victory Records / Day After
Stopáž: 35:00
Produkce: Jason Livermore, Bill Stevenson, COMEBACK KID
...souhlas s recenzí, parádní album
Trochu emařiny, trochu punkrocku a špetka indie melancholie. KOVADLINA řiznutá CARCIO RADIO. Ve výsledku celkem pozitivní vibe. Nová kapela se staronovými tvářemi a Banánem u mikrofonu. Hardcorovější MŇÁGA? Možná.
Tahle britská parta si prostě musí vybrat co chce. Koncept, ve kterém střídáte mělký emotivní rock a temnou post metalovou vlnu šilhající po blackaze v konečném důsledku působí jako zmatlaný dort od Pejska a Kočičky.
Nesúhlasím úplne s kolegom Shnoffom, že „PowerNerd“ je „ezo“. Devinovej potrhlosti je v textoch síce dosť, no v prvom rade ide o priamočiary prog’n'roll, ktorý strhne a baví od začiatku až do konca. Ad koniec: na „Ruby Quaker“ sa už so Shnoffom zhodneme.
Devinovu sólovou tvorbu buď milujete nebo je vám lhostejná. Nenávidět Devina nějak nelze. PowerNerd je asi očekávatelný, vrstevnatý ezo prog opus, který potěšil, ale nijak mě na lopatky nepoložil. Kromě songu "Ruby Quaker" ovšem. To je šleha jako kráva.
Hvězda za rok třicetiletých Jezdců jakoby po druhém dechu na albu "Der Rote Reiter" (2017) znovu začínala blednout. Po ukrutné nudě z divného alba "The Divine Horsemen" (2021) je toto EP už druhou studiovou nahrávkou, ale stále se neděje nic vzrušujícího.
Finský prog-power metal, který vykresluje kouzelné melodie a nápadité kytarové a hlavně klávesové instrumentální variace. Jde o one-man projekt, to je i kámen úrazu, nevýrazný zpěv spíš ruší a syntetické bicí také nic moc. Škoda, jinak super poslech.
Letité vzývání nové Kingovy autorské tvorby je s aktuálním singlem snad již definitině na začátku svého konce, i když musím říct, že 5 let starý ojedinělý kus "Masquerade Of Madness" zněl poměrně výživněji. Tak snad to tak ale kompletní album nenechá.