TO SPEAK OF WOLVES hrají post-hardcore. Aby ovšem nedošlo k nedorozumění, nemyslím ten popík, který se pod tímto označením v poslední době prodává. Mám na mysli z tradičního HC vycházející, tvrdou, dá se říct anti-komerční hudbu, která rozvíjí odkaz klasiků REFUSED, AT THE DRIVE-IN, HELMET, UNSANE a s cukrovými kocourky typu WE ARE THE OCEAN, ALESANA, ATTACK! ATTACK! či THE USED nemá mnoho společného.
Kapela spadá do křesťanské scény, respektive do komunity kolem vydavatelství Solid State Records, a lze ji proto považovat za mladšího bratříčka UNDEROATH, OH, SLEEPER, AUGUST BURNS RED, THE CHARIOT. V tomto případě to však platí téměř doslova, neboť ji založil bratr frontmana UNDEROATH, bubeník Phil Chamberlain a mikrofon vzal do ruky nějaký Gage Speas, který předtím jezdil jako crew s OH, SLEEPER. Někde mezi těmito kolegy se TO SPEAK OF WOLVES pohybují i hudebně, jsou jen o něco jednodušší, přímočařejší. Pro ty, kterým tvorba uvedených spolků nic neříká, pak upřesňuji, že se jedná o divoké, chvílemi lehce psychedelické hardcore s prvky screama, punku a neposlední řadě také metalu.
Většina kusů z kolekce „Find Your Worth, Come Home“ jsou poměrně tvrdé, vyhrocené záležitosti plné hlasitých kytar a chaotických rytmů, a konkrétně třeba „Hivemind“ nebo „Je Suis Fini“ donutí mainstreamového posluchače pěkně protáhnout obličej, ale zrovna tak se na albu objevují i klidnější, decentně melodické věci jako „Oregon“ nebo „A Simple Thought That Changed Everything“, které divokou jízdu vždy v pravý čas zklidní. Výsledný dojem z nahrávky tak není pouze do extrému vyhnaná zběsilost, ale spíše tak akorát tvrdá a příjemně členitá deska, která se ani tak nesnaží zaujmout instrumentální náročností, jako spíš vzbudit emoce a předat energii. Velký podíl na pozitivním vyznění má určitě i syrový, ve studiu příliš neupravovaný zvuk, který se k tomuto druhu hudby přesně hodí, a pochválit musím i na daný žánr bezesporu kvalitní zpěv, který je silný jak v té ostřejší poloze, tak i ve výškách.
TO SPEAK OF WOLVES nejsou v tomto stylu taková pecka, jakou byli před časem třeba BRING ME THE HORIZON nebo HANDS, ale i tak se s albem „Find Your Worth, Come Home“ na „emo-core“ scéně určitě neztratí. Do svého notýsku si tentokrát zapisuji sice „pouhých“ 7/10, neboť (zejména v druhé polovině) není vše tak dokonalé, jak by mohlo být, ale dovoluji si předpovědět, že u příštího alba to bude určitě o něco víc. Potenciál na to kapela určitě má.