Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Představte s čtyři malé holčičky z Kjóta, které mastí temperamentní směsici indie a math rocku v hodně hysterickém japonském stylu. Když jsem poprvé viděl jejich koncert, při kterém se kvarteto na pódiu chovalo jako dívčí asijský THE DILLINGER ESCAPE PLAN, ihned jsem jim propadl. Pokud chcete slyšet něco opravdu netradičního, natrefili jste na správnou cestu.
Místy zasněné téměř romantické vokály, pod kterými zurčí lehce nekreslené kytárky jsou velmi často v ostrém kontrastu proti pasážím, které přímo hýří divokou rytmickou rozverností i nečekaně ostře nabroušenými brnkačkami. Ve starším materiálu, který je o poznání syrovější nejen ve zvuku, ale i v aranžích, je tato zajímavá diference ještě patrnější. Obě minialba, která předcházela „T H E“, mají mnohem větší drive a jsou pro mě i přes zvukové nedostatky ještě přitažlivější. Aktuální nahrávka přeci jen TRICOT nepatrně posunula do maintreamovějších vod.
Živě je jejich hudba mnohem energičtější, než jak dokáže zapůsobit z desky, která je zvukově uhlazenější a rozhodně méně našlapaná, než koncert. Ten opravdu stojí za to. Už jen proto, že baskytaristka Sagane Hiromi je stejně vysoká jako její nástroj.
Hodně netradiční černý kov, který do sebe přirozenou cestou nasává prvky mathmetalu a dalších progresivnějších stylů bez toho, aby uhnul v oddanosti kořenů. Po celou dobu instrumentálně zajímavé a emocionálně intenzivní.
Pokud jste přejedeni HAMMERFALL nebo jich stále nemáte dost, jsou tu TWINS CREW. Kdybych nikdy neslyšel nic podobného, asi bych to velebil. Má to šťávu, dynamiku a slušné refrény. Přestože je švédský power/heavy už dost vybraný rybník, tenhle kapr ujde.
Máte-li rádi naléhavý zpěv Cristera Olssona, procítěné severské riffové preludování a nevadí vám ani švédština, na novém albu EREB ALTOR si jistě najdete to své. Na žádné slavobrány to není, ale i poctivé bušení do kovadliny má kolikrát něco do sebe.
Pořád je všechno v pořádku a americká super grupa jede v kolejích poklidného progrocku. I tentokrát se najdou příjemná místa, celkově mám ale pocit, že docházejí silnější melodické nápady. Snad to bude jen takový ten oddech před něčím větším. Doufejme.
Pojďme si zase užít trochu pravého DM chrastění. MACERATION splňují žánrové atributy na potřebných 100% a doručují desku, ze které budou nadšeni zejména příznivci DISMEMBER nebo GRAVE (ale i BOLT THROWER). Zvuk je tučný, hluboký a deska nepostrádá tlak.
AC/DC war metalu a jejich nová deska. Výrazně podobná těm předchozím. Příznivci REVENGE dostanou klasicky zvrhlý a maximálně agresivní klepec. Tak jako vždycky. A tentokrát rovnou přes 40 minut. No, mě to stačilo dvakrát, potřetí do toho už asi nejdu.
Tak je to konečně venku! Pohrobci geniální tech/death entity SPAWN OF POSSESSION jsou zpět v centru dění. V kůži RETROMORPHOSIS působí robustněji a špinavěji, nicméně i tak je dokážete neomylně identifikovat hned po prvním riffu. Epické zmrtvýchvstání.