THE CURE - Songs Of A Lost World
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Člověk by nikdy neřekl, že něco takového může vzniknout někde nad Mongolskem, ve třetím největším a zároveň prý také nejkrásnějším sibiřském městě, kde se občas naměří i mínus padesát pod nulou. Ale může. Ovšem co mě to překvapuje, možná ta hudba zní tímto způsobem právě proto, jaký ten Krasnoyarsk je. Otázkou je, jestli to je jen náhoda, nebo trend a v sibiřských tundrách se ukrývají podobné poklady, jen je objevit. To, že původně šlo jen o one night projekt, který celkem náhodně vyrostl v regulérní kapelu, svědčí spíše o nějaké nenadálé shodě okolností, než o kalkulu vytěžit ze současného trendu kytarových bažin další rašelinu.
V tomto případě to vyšlo na jedničku a kapela se první nahrávkou zapsala mezi ty nejlepší pošmourné desky roku 2015. No pošmourné… BELLOW THE SUN jsou bandou vyznávající epické instrumentální funerální plochy s pěkně masivní oporou ledovcových masivů a hodně zpomalenou rytmikou, nejde ale říci, že by album způsobovalo sebevražedné choutky. Je éterické a okatě těží z doomové tradice, současně se ale nebojí experimentovat s dronovými i ambientními plochami ani přejít z atmosférického instrumentálního panoráma do dřevních riffů s téměř deathmetalovým vokálem. Nemám to slovo moc rád, ale označení éterické sem sedne jak prdel na hrnec. Pro mě jeden z nejzajímavějších debutů v pomalého metalu.
7,5 / 10
Envoy (2015)
Vydáno: 2015
Vydavatel: Temple Of Torturous
Stopáž: 59:17
Neskutocna muzika presne to vystihuje krajinu odkial to pochadza
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Bilanční a v rámci možností i moderní album zároveň. Typičtí BODY COUNT místy výrazně oživení působením hostů. Album sotva překvapí něčím neotřelým, ale dá se mu odolávat jen do prvního výkřiku "madafaká". Pak už je to zase všechno zpátky v 90's.
Faust a spol. tentokrát více přitlačili na pilu a natočili o poznání méně přátelskou desku. Více black metalu a méně zjemňujících prvků. I tak je materiál pěkně diversifikovaný, jen je méně přístupný a chybí mu ona zpěvnost, vzletnost a naléhavost.
Čistý death/doom. Špinavý, jeskynním marastem až po krk nasáklý. Ale také spíše jednoduchý, držící se jako klíště žánrových standardů bez nejmenší ochoty alespoň základně experimentovat. Co mu však nechybí, je tolik potřebná neotesanost a hrubozrnnost.
Nejvíce přístupná deska GAEREA. Portugalci sice stále preferují rychlá tempa, ale materiál zároveň různě zahlazují, kudrnatí a zjemňují. A vesele do něj integrují jeden post-metalový prvek za druhým. Black metal pro masy, nicméně velmi pěkně složený.
(Raw) blackmetalový projekt z pokojíčku se vším všudy. Tentokrát za materiálem stojí osoba pohlaví něžného. Slyším za tím trochu SATANIC WARMASTER, SARGEIST, ORDER OF NOSFERAT a nebo také WINTER LANTERN. Jednoduchá, leč dobře poslouchatelná deska.
Debutové album hardcore kapely, která je složena ze členů ve svém žánru vyhlášených švédských skupin OUTLAST a VICTIMS. Dvacet minut nekompromisního nátěru brousícího až do oblasti crustu.