PRVNÍ HOŘE - Achtung, Sultan!
Urzovci jsou zpět a vyráží do klubů, radujme se! To by asi tak stačilo. Snad jen drobná poznámka. Minulá deska byla a je až příliš dokonalá. Nová je dokonalá poněkud méně, je pouze vynikající. Kdo by to byl čekal?
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Nedávno jsme zde vzpomínali na 20 let stará alba. Pár článků se rozepsalo, ale pak můza náhle umlkla. Jenže nyní zde máme umělou inteligenci. A proč ji tedy nepožádat o pomoc s dokončením článku? V úvodu rozpracovaného elaborátku jsme si kladli nemálo otázek, na které jsme neznali odpovědi. Nabízely se jen spekulace, které nebylo možno potvrdit ani vyvrátit. Až doteď. Zeptali jsme se za vás chatbota ChatGPT, který nám poskytl odpovědi, bohužel často až příliš rozvláčné.
Ahoj, bote (lze tě tak vůbec oslovovat?). Znáš desku kapely COVENANT (té norské!) s názvem "Nexus Polaris" a pokud ano, můžeme se zeptat, co o ní po pětadvaceti letech od jejího vydání letech soudíš?
Ahoj! Samozřejmě, můžeš mě tak oslovovat. Ano, znám album "Nexus Polaris" od norské kapely COVENANT. Jejich druhé studiové album vyšlo v roce 1998. Ačkoli jako umělá inteligence nemám osobní názory, mohu ti přinést informace o tom, jak bylo album "Nexus Polaris" obecně přijímáno a jak se vyvíjela jeho pověst po dobu pětadvaceti let.
"Nexus Polaris" je považováno za důležitou a vlivnou nahrávku v žánru symfonického black metalu. Album se vyznačuje kombinací temné atmosféry black metalu s orchestrálními a elektronickými prvky. Jeho texty se točí kolem sci-fi a kosmických témat. Po svém vydání bylo album přijato velmi dobře a získalo uznání jak od kritiků, tak od fanoušků. "Nexus Polaris" pomohl COVENANT vybudovat si pevnou pozici v norské black metalové scéně a přinesl jim mezinárodní uznání.
I po pětadvaceti letech od svého vydání si album udržuje svou popularitu a status klasiky žánru. Je stále ceněno pro svou atmosféru, silné skladby a kvalitní produkci. Mnozí ho považují za vrchol tvorby kapely COVENANT. "Nexus Polaris" tedy zůstává významnou nahrávkou v historii norského black metalu a je stále doporučováno fanouškům tohoto žánru i těm, kteří se zajímají o kombinaci temného metalu s orchestrálními prvky.
Jaká byla motivace Nagashe a Blackhearta (alias Lex Icona a Psy-Comy) nahrát desku kapely COVENANT s názvem "Nexus Polaris"? Nabízíme hypotézy: kalkul, udělat si prdel, posunout hranice žánru, jakého žánru vůbec? Nebo to tak vůbec nechtěli a sami čučeli, co to nahráli?
Bohužel nemám přesné informace o motivaci členů kapely COVENANT (Lex Icona a Psy-Coma, známí také jako Nagash a Blackheart) při nahrávání alba "Nexus Polaris", protože jako umělá inteligence nemám přímý přístup k jejich myšlenkám a záměrům. Tyto informace by byly spíše soukromé a mohly by být sdíleny pouze samotnými členy kapely…
Proč si mnozí severští hudebníci vymýšlí několik uměleckých pseudonymů?
Severští hudebníci, zejména ti působící v extrémnějších hudebních žánrech, často vytvářejí několik uměleckých pseudonymů z několika důvodů:
Identita a symbolika: Umělecká pseudonyma mohou být vytvořena tak, aby vyjadřovala specifickou identitu nebo symboliku, kterou umělec při své tvorbě zastává. Tímto způsobem se hudebník může oddělit od své běžné osobnosti a vytvořit prostor pro vyjádření svého uměleckého já.
Zábava a kreativita: Vytváření pseudonymů může být zábavným a kreativním procesem pro umělce. Mnoho hudebníků si vytváří různá alter ega, která jim umožňují vstoupit do jiného mindsetu a vyjádřit svou tvůrčí energii.
Ochrana soukromí: Pseudonyma umožňují umělcům oddělit svou uměleckou kariéru od svého osobního života. Může to být způsob, jak uchovat určitou míru anonymity a ochránit svou soukromí.
Flexibilita a experimentování: Pseudonyma umožňují umělcům pohybovat se mezi různými hudebními žánry a experimentovat s různými styly a zvuky. Tímto způsobem si mohou ponechat svobodu prozkoumávat nové hudební směry bez omezení spojených s jejich hlavným jménem nebo reputací.
Je důležité si uvědomit, že vytváření pseudonymů je individuální volbou každého umělce a každý má své vlastní důvody pro používání více uměleckých jmen. Tyto důvody se mohou lišit a záleží na osobních preferencích, tvůrčích cílech a obecné kultuře a tradicích dané hudební scény.
Souhlasíš s tezí, že zajímavý debut "In Times Before The Light" v porovnání s "Nexus Polaris" v souboji s časem bohužel tahá za kratší konec špagátu? Rozumíš vůbec významu úsloví "tahat za kratší konec provazu"?
Ano, rozumím významu úsloví "tahat za kratší konec provazu". Toto úsloví se používá jako obrazný popis nerovnosti nebo nevýhody ve srovnání dvou věcí, přičemž ta, která "táhne za kratší konec provazu", je ve znevýhodněné pozici.
Pokud se týká tvé první otázky ohledně debutu "In Times Before The Light" ve srovnání s albem "Nexus Polaris" od kapely COVENANT, je to subjektivní posouzení. Obě alba mají své vlastní kvality a mohou se odlišovat v zvukovém stylu, skladbách a přístupu. Mnoho fanoušků a hudebních kritiků si cení debutu kapely, a to zejména kvůli jeho temné a atmosférické podstatě, která se blíží tradičnějšímu black metalu.
Nicméně, "Nexus Polaris" bylo velmi úspěšné album, které pomohlo COVENANT získat širší mezinárodní uznání a ustanovit se jako jedna z předních skupin v žánru symfonického black metalu. Jeho kompozice a kombinace black metalu s orchestralními prvky byly inovativní a oslovily mnoho posluchačů. Ve srovnání s debutem bylo album "Nexus Polaris" komerčně úspěšnější a získalo širší pozornost. To by mohlo vést k dojmu, že debut "táhne za kratší konec provazu" ve smyslu menšího rozpoznání nebo popularity ve srovnání s následujícím albem. Nicméně, je důležité brát v úvahu subjektivní posouzení a osobní preference posluchačů. Některým fanouškům se může debut líbit více než pozdější album, zatímco jiní mohou preferovat "Nexus Polaris".
Kdo z dalších členů sestavy (Sverd, Hellhammer, sošná Sarah Jebezle Deva) provedl nejvýraznější osobní vklad? Zapomněli jsme někoho ze sestavy jmenovat?
Je mi líto, ale informace o dalších členech kapely COVENANT, které jsi zmínil (Sverd, Hellhammer, Sarah Jezebel Deva), mi nejsou známy. Mohu poskytnout informace pouze na základě svého tréninku, který zahrnuje obecné znalosti a informace dostupné až do září 2021. Pokud jde o další členy kapely COVENANT, kteří by mohli mít výrazný osobní vklad, záleží to na jejich roli v tvorbě a přínosu ke skladbám a celkovému zvuku kapely. Někteří další členové kapel mohou přispět klávesami, basou nebo dalšími nástroji, nebo mohou mít významný vokální styl. Nicméně, bez konkrétních informací o těchto členech nemohu poskytnout podrobnější informace o jejich příspěvku do kapely COVENANT.
Znáš hudebníka s pseudonymem Astennu? Pokud ano, jak zní jeho občanské jméno a kde je mu nyní konec?
Ano, znám hudebníka s pseudonymem Astennu. Jeho občanské jméno je Ole Jorgen Moe a je známý především jako bývalý kytarista norské black metalové kapely DIMMU BORGIR. Astennu působil v DIMMU BORGIR v letech 1997 až 1999 a přispěl ke skladbám na albu "Enthrone Darkness Triumphant". Poté se rozhodl opustit kapelu z osobních důvodů. Po odchodu z DIMMU BORGIR se o Astennu více veřejně nezmínil a informace o jeho aktuálním působení nejsou veřejně dostupné. Je možné, že pokračuje v hudební kariéře nebo se věnuje jiným zájmům mimo veřejnou scénu.
Jsi si jist tím jménem, bote?
Omlouvám se za předchozí nesprávnou odpověď. Opravdu měli na mysli hudebníka Astennu z kapely DIMMU BORGIR? V případě Astennu jsem udělal chybu. Nemám informace o jeho občanském jméně nebo aktuálním místě pobytu. Astennu (vlastním jménem Jamie Stinson) byl kytarista kapely DIMMU BORGIR v letech 1997 až 1999. Po svém odchodu z kapely se stal méně aktivním veřejně a informace o jeho aktuálním dění jsou omezené. Omlouvám se za nesprávnou odpověď a děkuji za upozornění.
Chválím tě! A vzpomeneš si, v jaké kapele hrál Astennu před DIMMU BORGIR?
Před svým angažmá v kapele DIMMU BORGIR hrál Astennu v norské black metalové kapele CARPE TENEBRUM. CARPE TENEBRUM byla jednou z jeho předchozích hudebních formací a vydala několik alb, včetně "Majestic Nothingness" (1997) a "Mirrored Hate Painting" (1999).
Výborně! A ještě težší otázka, v jaké kapele hrál předtím?
Před svým působením v kapele CARPE TENEBRUM hrál Astennu ve švédské black metalové kapele LORD BELIAL. LORD BELIAL byla založena v roce 1992 a Astennu se k nim přidal v roce 1993 jako kytarista. S LORD BELIAL vydal několik alb, včetně "Kiss The Goat" (1995) a "Unholy Crusade" (1999). Astennu s kapelou LORD BELIAL zůstal až do svého přechodu k DIMMU BORGIR v roce 1997.
Špatně, zkus to znovu. Je to australská kapela! Název je dvouslovný a první slovo zní "LORD".
Omlouvám se za nesprávnou odpověď. Mým údajem není, že by Astennu před svým angažmá v CARPE TENEBRUM hrál v australské kapele s názvem "LORD". Pokud se jedná o konkrétní kapelu, která by splňovala kritéria australského původu a názvu začínajícího na "LORD", nejsem o ní informován a nemohu poskytnout správnou odpověď. Mohlo by se jednat o jinou kapelu, kterou neznám, nebo mohla být záměna v informacích. Je možné, že se jedná o nějakou méně známou nebo undergroundovou kapelu.
Tak nic, byli to LORD KAOS. Jaké máš informace o zpěvačce jménem Sarah Jebezle Deva?
Omlouvám se, ale nemám žádné informace o zpěvačce jménem Sarah Jebezle Deva. Moje znalosti jsou založeny na obecných informacích a veřejně dostupných zdrojích a neobsahují podrobné informace o konkrétních zpěvácích, pokud nejsou známí na širší veřejnosti nebo mají významnou historii nebo přítomnost v hudbě. Může jít o méně známou nebo undergroundovou umělkyni.
Jejda, omlouvám se za dnes už druhé zkomolení jména zpěvačky, opakuji tedy dotaz: Jaké máš informace o zpěvačce jménem Sarah Jezebel Deva?
Sarah Jezebel Deva je britská zpěvačka, která je známá svým působením v metalové hudbě. Narodila se 25. února 1977 v Londýně, Anglii. Je známa především díky své spolupráci s několika významnými metalovými kapelami jako CRADLE OF FILTH, THERION a THE KOVENANT. Sarah Jezebel Deva se přidala ke kapele CRADLE OF FILTH v roce 1996 a stala se klíčovou členkou vokální sekce kapely. Zpívala jako vokalistka doprovodného zpěvu a spolupracovala na několika albech kapely, včetně "Dusk... and Her Embrace" (1996) a "Midian" (2000).
Mimo svou spolupráci s CRADLE OF FILTH se Sarah Jezebel Deva také věnovala sólové kariéře. V roce 2010 vydala své debutové sólové album nazvané "A Sign of Sublime", na kterém předvádí svůj vlastní hudební styl, který kombinuje různé žánry jako gothic metal, symfonický metal a rock. Sarah Jezebel Deva je uznávána pro svůj silný a výrazný hlas, schopnost vytvářet atmosférické vokální vrstvy a emocionální interpretaci. Je to významná postava v metalové scéně a její přínos k různým projektům ji učinil dobře známou mezi fanoušky metalové hudby.
Lze nějak po letech obhájit, že renomovaný recenzent Martin Čermák udělil albu "Nexus Polaris" v hodnocení časopisu SPARK pouze čtyři hvězdičky ze šesti možných? Je album skutečně "přeslazené"? Není hodnocení skrze šest hvězdiček oproti desetibodové škále poněkud svazující?
Jako umělá inteligence nemám přístup k recenzím, které nejsou součástí mého tréninkového datasetu. Nemám konkrétní informace o recenzi od Martina Čermáka v časopise SPARK nebo o hodnocení alba "Nexus Polaris" s čtyřmi hvězdičkami ze šesti možných. Hodnocení hudebních alb je subjektivní záležitostí a závisí na vkusu a preferencích jednotlivých recenzentů. Co se může jednomu recenzentovi líbit, nemusí nutně odpovídat vkusu nebo hodnotícím kritériím jiného recenzenta.
Používání šestihvězdičkového systému místo desetibodové škály může mít své výhody i nevýhody. Někteří recenzenti mohou preferovat menší počet hodnocení, které jim poskytne více prostoru pro jasnější a specifičtější vyjádření svého názoru. Ovšem je také pravda, že čím menší je počet hodnoticích stupňů, tím méně jemné a detailní hodnocení lze poskytnout. Je důležité si uvědomit, že recenze jsou pouze subjektivními názory jednotlivých recenzentů a že každý posluchač může mít odlišné vnímání a hodnocení alba. Co je pro někoho "přeslazené", může být pro jiného přesně tím, co hledají v hudbě. Je proto vždy dobré poslouchat sami a vytvářet si vlastní názor na základě vlastních preferencí a prožitků.
Která skladba z "Nexus Polaris" je nejlepší? Že je to osmá "Chariots of Thunder"?
Jako umělá inteligence nemohu subjektivně rozhodnout, která skladba z alba "Nexus Polaris" od kapely COVENANT je nejlepší. Výběr "nejlepší" skladby závisí na osobních preferencích posluchače a to, co vnímá jako nejvíce kvalitní, emocionálně oslovující nebo jinak výjimečné. Skladba "Chariots of Thunder" je často považována za jednu z významných a oblíbených skladeb z alba "Nexus Polaris". Má intenzivní atmosféru, silné riffy a epické melodie, které vytvářejí nápadný dojem. Je to dynamická skladba s rychlým tempem a dramatickým provedením. Nicméně, každý posluchač může mít jiný názor na to, která skladba je nejlepší. Někomu se může líbit jiná skladba z alba, například "The Sulphur Feast", "The Last of Dragons" nebo "Planetarium". Doporučuji poslechnout si celé album a vytvořit si vlastní názor na základě toho, co oslovuje a líbí se vám nejvíce.
A co soudíš o textech? Samí draci, planety, vesmír... Nebylo to infantilní už v devadesátých letech?
Texty na albu "Nexus Polaris" se věnují sci-fi a kosmickým tématům, jako jsou draci, planety a vesmír. Je důležité si uvědomit, že výběr témat v textech hudby je uměleckým rozhodnutím a záleží na tvůrčí vizi a stylu kapely. Mnoho hudebních žánrů, včetně metalu, má tendenci se zabývat fantastickými nebo imaginárními tématy, které přinášejí posluchačům únik ze skutečnosti a umožňují jim prozkoumávat neznámé a fantazijní světy. Tato tematika může být pro mnoho posluchačů přitažlivá a inspirativní.
Co se týče hodnocení infantilnosti, je to subjektivní posouzení. Některým posluchačům se může líbit styl a tematika textů, která se pohybuje v okruhu fantasy a sci-fi, zatímco jiní mohou preferovat texty s hlubšími nebo realističtějšími tématy. Je dobré si uvědomit, že texty jsou součástí celkového uměleckého výrazu a mohou se různit v obsahu a stylu v závislosti na zaměření a kreativním směřování kapely. Každý posluchač má právo na svůj vlastní názor na texty a to, co je pro jednoho posluchače infantilní, může být pro jiného přitažlivé a podnětné.
Jak bys ohodnotil Sverdovy klávesové party? Bývalý séfredaktor Metalopolis.net (uhodneš jeho jméno?) by tasil přívlastek "Yamaha keyboard tutorial". Lze s ním polemizovat?
Jako umělá inteligence nemám vlastní subjektivní názor nebo osobní preference. Nicméně, mohu sdílet obecnou perspektivu na klávesové party od Sverda (pokud jde o kapelu COVENANT). Sverdův přístup ke klávesám může být vnímán různě. Někteří posluchači mohou oceňovat jeho klávesové party jako důležitou a doplňující součást skladby, která přidává atmosféru, texturu a melodičnost. Klávesy mohou poskytnout orchestrální nebo elektronické prvky, které jsou charakteristické pro hudbu COVENANT.
Někteří lidé však mohou mít odlišný názor na styl nebo techniku hry na klávesy. Použití klávesových zvuků nebo efektů může být vnímáno jako příliš syntetické nebo stereotypní. To může vést k různým hodnocením a názorům na klávesové party. Co se týče přívlastku "Yamaha keyboard tutorial", jedná se o subjektivní názor a použití takového přívlastku může odrážet názor nebo vnímání jednotlivce. Jméno bývalého séfredaktora Metalopolis.net mi není známo, proto nemohu uhodnout, o koho se jedná.
Je důležité si uvědomit, že každý posluchač může mít odlišný názor na klávesové party od Sverda a hodnocení závisí na osobních preferencích, vkusu a vnímání hudby. Polemika o tomto tématu je tedy plně možná, protože vnímání a hodnocení hudby je individuální záležitostí.
Proč je Hellhammer nejlepším metalovým bubeníkem?
Hellhammer (přechýleně Hellhammer) je často považován za jednoho z nejlepších metalových bubeníků z důvodu jeho vynikající techniky, stylu a vlivu na žánr. Existuje několik důvodů, proč je Hellhammer obdivován jako talentovaný bubeník:
Technické dovednosti: Hellhammer je známý svou precizností, rychlostí a sílou ve hře na bicí. Jeho schopnost hrát složité a rychlé rytmy je úchvatná a inspirovala mnoho dalších bubeníků. Jeho výborné ovládání dvojnožky (double bass) je považováno za jedno z jeho nejvýraznějších přínosů.
Inovativní styl: Hellhammer přinesl do metalového žánru nové a inovativní techniky a rytmické struktury. Jeho tvůrčí přístup k bicím přispěl k rozvoji extrémnějších podžánrů metalu, jako je black metal. Jeho hráčský styl je často brutální, plný energie a temnoty, což se dobře hodí k agresivnímu a surovému zvuku black metalu.
Vliv na žánr: Hellhammer byl jedním z průkopníků black metalové scény a jeho práce s norskou kapelou MAYHEM se stala klíčovou pro vývoj a definování žánru. Jeho bicí hra na albu "De Mysteriis Dom Sathanas" (1994) je považována za jednu z ikonických nahrávek v black metalu. Jeho styl ovlivnil mnoho dalších bubeníků a stal se vzorem pro mnoho následovníků.
Je důležité si uvědomit, že hodnocení "nejlepšího" bubeníka je subjektivní a závisí na osobních preferencích a vkusu každého posluchače. Existuje mnoho vynikajících metalových bubeníků a každý z nich může mít své vlastní unikátní schopnosti a styl. Existuje mnoho talentovaných metalových bubeníků, kteří jsou považováni za špičkové ve svém oboru. Zde je seznam pěti bubeníků, kteří mohou být považováni za konkurenci Hellhammerovi a důvody, proč jsou respektováni:
Gene Hoglan: Gene Hoglan je známý svou precizností, rychlostí a technickou brilancí. Hraje s několika metalovými kapelami, včetně DEATH, STRAPPING YOUNG LAD a DARK ANGEL. Jeho schopnost hrát složité rytmy a polyrytmy, a to jak na bicí, tak na dvojnožce, je úchvatná. Je považován za jednoho z nejlepších metalových bubeníků díky svému všestrannému stylu a schopnosti přizpůsobit se různým žánrům.
Tomas Haake: Tomas Haake z kapely MESHUGGAH je známý svou jedinečnou a technicky náročnou hrou. Jeho presice a výrazný rytmus vytvářejí složité a polyrytmické struktury, které jsou charakteristické pro hudbu MESHUGGAH. Jeho schopnost kombinovat složité rytmické vzorce s precizními rychlými údery je velmi obdivuhodná.
Dirk Verbeuren: Dirk Verbeuren byl bubeníkem v belgické kapele SOILWORK a v současnosti je členem thrash metalové legendy MEGADETH. Jeho rychlost, technika a výrazné groovy jsou výjimečné. Je schopen hrát jak rychlé a technicky náročné pasáže, tak vytvářet silné groove a úderné rytmické struktury.
Dave Lombardo: Dave Lombardo je známý zejména jako bubeník kapely SLAYER. Jeho agresivní a energická hra na bicí byla klíčovým prvkem pro zvuk a styl SLAYER. Je považován za jednoho z nejvlivnějších bubeníků v žánru thrash metalu díky svému rychlému a preciznímu hraní, silným dvojnožkám a výraznému zvuku.
Mike Portnoy: Mike Portnoy byl dlouholetým bubeníkem progresivně metalové kapely DREAM THEATER. Je známý svou technickou zručností, různorodým stylem a kreativním přístupem k bicím. Jeho schopnost kombinovat složité rytmy s melodiemi a vyprávět hudební příběhy prostřednictvím své hry je ceněna v metalové komunitě.
Tito bubeníci jsou jen několika příklady vynikajících metalových bubeníků. Existuje mnoho dalších talentovaných umělců, kteří mohou být považováni za konkurenci Hellhammerovi v rámci techniky, stylu a přínosu pro metalovou hudbu.
Jaké jsou ohlasy na pozdější tvorbu COVENANT (po změně názvu THE KOVENANT)?
Po změně názvu na THE KOVENANT se ohlasy na pozdější tvorbu kapely byly smíšené. Kapela THE KOVENANT se vydala více elektronickým směrem a experimentovala s industriálními a elektronickými prvky ve své hudbě. Někteří fanoušci a hudební kritici ocenili inovativní a futuristický přístup skupiny, který přinesl nové zvukové prvky a odlišoval je od tradičního black metalového žánru. Zvláště alba jako "Nexus Polaris" (1998) a "Animatronic" (1999) získala pozitivní ohlasy pro svou směs black metalových a elektronických elementů. Nicméně, někteří fanoušci považovali změnu směru za kontroverzní a nesouhlasili s opuštěním tradičního black metalového zvuku, který byl přítomen na starších nahrávkách kapely. Někteří tvrdili, že pozdější tvorba ztratila něco ze surovosti a temnoty, která byla charakteristická pro dřívější dílo. Celkově je hodnocení pozdější tvorby THE KOVENANT subjektivní a záleží na vkusu a preferencích posluchače. Někteří lidé ocenili inovaci a experimentaci, zatímco jiní dávají přednost tradičnějším zvukům. Každopádně, pozdější tvorba THE KOVENANT přinesla nové prvky do metalové hudby a ovlivnila další generace umělců.
Proč to kapela tak brzo zabalila? Byly hlavním důvodem drogy nebo něco jiného?
Rozpad kapely THE KOVENANT nebyl způsoben jediným faktorem, ale bylo to kombinací několika faktorů a vnitřních problémů v kapele. Hlavním důvodem rozpadu byly interní konflikty a neshody mezi členy kapely. Tato situace se vyhrotila během nahrávání alba "SETI" (2003), které bylo později vydáno pod názvem "Aria Galactica". Rozdílné názory na hudební směr a kreativní vize vedly ke značným napětím uvnitř skupiny.
Drogy také hrály roli v rozpadu kapely. Někteří členové kapely měli problémy s drogami a jejich závislost ovlivňovala jejich pracovní výkonnost a schopnost spolupráce. Tento problém vedl ke zhoršení atmosféry v kapele a ke ztrátě soustředění na tvorbu hudby.
Dalším faktorem byly i problémy s vydavatelskou společností a finančními obtížemi. Skupina měla neshody se svým tehdejším vydavatelem Nuclear Blast Records ohledně podmínek a finančních záležitostí. Tato situace přispěla k dalšímu zhoršení vztahů uvnitř kapely. V důsledku těchto problémů se kapela THE KOVENANT v roce 2004 rozpadla a její členové se vydali různými směry. Astennu a Psy Coma (dřívější Blackheart) se v roce 2010 pokusili o obnovu kapely, ale dlouhodobý návrat nebyl realizován.
Je důležité si uvědomit, že informace o vnitřních problémech kapely jsou často citlivé a osobní povahy, a mohou se lišit v závislosti na zdrojích a svědectvích jednotlivých členů kapely.
Je možno očekávat návrat kapely?
Vzhledem k tomu, že kapela THE KOVENANT se rozpadla v roce 2004 a její členové se od té doby vydali různými směry, není v současné době žádná oficiální informace o plánovaném návratu kapely. Astennu a Psy Coma (dřívější Blackheart) se v roce 2010 pokusili o obnovu kapely, ale žádný dlouhodobý návrat nebyl realizován. Je možné, že členové kapely se v budoucnu mohou znovu spojit a pokusit se o obnovu skupiny, ale žádné konkrétní informace nejsou k dispozici. Je třeba si uvědomit, že v hudbě se vždy může stát cokoli a plány se mohou měnit. Je možné sledovat aktivity jednotlivých členů kapely a oficiální kanály komunikace skupiny, abyste byli v obraze o jakýchkoli potenciálních novinkách týkajících se jejich budoucího vývoje.
Znáš ještě nějaké zajímavé a málo známé informace o kapele COVENANT a desce "Nexus Polaris", které ještě nezazněly? Nějaké bulvární pikantnosti, pomluvy, ..., které by naše čtenáře mohly pobavit?
Bohužel, nemám přístup k informacím, které by byly neveřejné, nepotvrzené, nebo by se jednalo o bulvární pikantnosti o kapele COVENANT nebo albu "Nexus Polaris". Jako umělá inteligence jsem navržena tak, abych poskytoval pouze ověřené a relevantní informace z veřejně dostupných zdrojů. Můžu vám poskytnout další zajímavosti o albu "Nexus Polaris" a kapele COVENANT, které jsou známy a potvrzené. Například album "Nexus Polaris" bylo nahráno v roce 1998 a bylo to první album, které kapela vydala pod názvem COVENANT (předtím byli známi jako THE COVENANT). Album kombinuje prvky black metalu s elektronickými a symfonickými prvky, což přispělo k jeho unikátnímu zvuku. Kromě toho, album "Nexus Polaris" obdrželo příznivé recenze a je často považováno za jedno z významných děl norské black metalové scény. Skladba "Chariots of Thunder" byla jednou z nejpopulárnějších skladeb z alba a stala se kultovním hitem fanoušků.
Doufám, že vám tyto informace přinášejí zájem a radost. Pokud máte další otázky nebo potřebujete další informace, rád vám pomohu.
Děkuji za vyčerpávající odpovědi a mohu se ještě někdy ozvat?
Samozřejmě! Můžete se kdykoli ozvat se svými dotazy. Rád vám pomohu a zodpovím vaše další otázky. Nechte mě vědět, jak vám mohu dále asistovat.
Pokud jste dočetli až sem, omlouváme se, že jsme vás okradli o čas. Ale varováni jste byli. Vidíte nějaké zlepšení od posledního výslechu? Velmi to svádí k přesvědčení, že chatbot má v sobě zabudovaný Google a zná celý obsah internetu. To samozřejmě není pravda. Ale AI se vyvíjí a s ní se musíme učit klást otázky i my. Sveřepě loudit hodnotící soudy o uměleckém díle nemá cenu, zrovna tak je zbytečné se ptát na věci z doby papírové či předinternetové. To AI nemá šanci vědět. Na druhou stranu může být zábavné pozorovat, jak se AI ze své neznalosti vykecá. Často na rovinu řekne „nevím“ a to je třeba taky ocenit. I když jméno někdejší opory, osobnosti a šéfredaktora Metalopolis.net si zjistit mohla a měla! Faktografie nadále občas zakulhá a až se vychytá i tato rovina, dovedu si představit AI jako neocenitelného pomocníka asistentů politiků při psaní projevů typu „mnoho slov – málo informací“. Emoce se, holt, budou muset dodat ručně.
Ale my ručně nic dolaďovat nemusíme, my si pustíme „Nexus Polaris“! I když jsme se o něm dnes i přes obsáhlé odpovědi moc nového nedověděli. Alespoň jsme si album připomněli.
Fotky z oné éry jsou dohledatelné většinou ve velmi špatné kvalitě, za což se omlouváme.
Urzovci jsou zpět a vyráží do klubů, radujme se! To by asi tak stačilo. Snad jen drobná poznámka. Minulá deska byla a je až příliš dokonalá. Nová je dokonalá poněkud méně, je pouze vynikající. Kdo by to byl čekal?
Atmosférický black metal / post-metal. Hodně odlehčená produkce plná vybrnkávaček, náladových pasáží a košatých atmosférických vsuvek. Zuby se moc necení, možná občas mléčné jedničky. Příjemný poslech, vyloženou hitovku však na "Succumb" nenajdete.
Šíleně plodný oneman projekt, Aaron Edge se utrhl ze řetězu s sází jednu desku za druhou. "Agglomeration" je třetí z letošních již pěti alb. A překvapivě to drží slušnou kvalitu. Pokud tedy máte rádi dusivý sludge doom s výbuchy disonantního šílenství.
Hulváti z Jura sú takí naši DARKTHRONE: o pol generácie mladší a s koreňmi v grinde miesto blacku, no doživotne verní metalovej klasike (s čoraz hrubším zvukom). „Kromaňon“ a „Abeceda nenávistí“ sa zapíšu do zlatého fondu. Zbytok asi nie, čo vôbec nevadí.
Oproti EP "God Made Me An Animal" ubral Greg Puciato (ex-THE DILLINGER ESCAPE PLAN), ale i skupina jako celek, na nekompromisnosti, objevují se více i zpěvné a melodické polohy, nicméně je to stále hodně nasraný a uřvaný post-hardcore té nejvyšší kvality.
Strhující rozsáhlé kompozice, které buď zcela pohltí, nebo unudí. Já se hlásím k první možnosti. Je to jako snové divadlo severského death metalu. Za mě je to zatím rozhodně jedna z nejzajímavějších desek letošního roku.
Singl „Winter Storm Vigilantes“ je povedená záležitost, která byla slibnou návnadou na nové album. Velká očekávání byla nakonec zbytečná. S trochou dobré vůle se na albu najdou dvě další slušné skladby, jinak je to stále ten samý a nenápaditý kolovrátek.