OBSCURE SPHINX - Emovere
Tři skladby s celkovou stopáží 29 minut, tomu říkám správná plocha pro EP sludge doomového stylu. Studiový návrat po mnoha letech se polské skupině hnané charismatickým ženským vokálem jednoznačně povedl.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
podle metal-archives to pravda je... taky se těším na další album;)
Je pravda, co som pocul, ze Chalky sa stal clenom Spawn of Possession?
Ak ano, asi si zaspinim spodne pradlo :)) Neviem sa dockat albumu alebo niecoho :O
pane na nebi
termíny, žánry fuck...když řeknu před lidma co mě znají že posloucham techno tak ví a ti co mě neznají..kroutí hlavou, ale těm to vysvětlím záhy :)
:) hezké
Martin má samo pravdu, jsou to dlouho zavedené termíny. Používám oboje, nějak moc se nad tím nepozastavuji. Ale zrovna si po sobě čtu rec nových Psycroptic a mám tam pro tentoktát jen "tech" ;p Ale OK, důležité je, že všichni víme o co jde...
Tak ono podla mna je extremne techno stale vacsi underground ako metal. Velke metalove festy mas po celom svete, zatial co taky terror a speedcore mas moznost pocut iba v malych kluboch. Hardcore3 a darkcore maju svoje "festy", ale tiez mensie. Tato hudba nieje taka prepracovana a kvalitna ako metal, ale svoje dobre stranky ma. Ked som pocul prvy krat Berzerker bol som v siedmom nebi. Spojenie mojich dvoch oblubenych veci. Ale to len tak mimochodom. A este k tomu albumu, aby som nebol uplne offtopic, Noctambulant je jedna z urcite najlepsich veci vo Svedskom deathe, dost progresivna zalezitost: takto sa to ma robit
Pokiaľ sa pamätám, termín "techno" sa do metalu dostal v dobe, keď bolo"tekkno" snáď väčším ug než metal, takže to môže popliesť. Skrátka tak kritici začali označovať spolky, ktoré sa snažili o "umenie":-)
Ten S.O.P. som si teraz pustil a fakt že "nové" oslavované kapely typu The Faceless nech týmto typom idú z cesty.
V pohode. Ja som sa s tym este doteraz nestretol, aspon budem mudrejsi:) Nechcel som o tom debatovat, len som vyjadril nazor, ze ta predpona mozno neni az tak uplne adekvatna. Ked sa to pouziva, v pohode, ale podla mna to predpona tech- urcite vyjadruje lepsie.
Nerád ruším debatu o ničom, ale výrazy ako techno death a techno thrash som prvýkrát zaregistroval v roku 1991 v Rock Harde a odvtedy som sa nad nimi prestal pozastavovať. Novinky sú naopak skôr predpony ako tech-, melo- a ktovie čo ešte.
Ja som to okrem Reaperovych recenzii este nevidel. Jedine v Sparku raz na jeden album od E-Force. Tam bolo mam pocit techno thrash. Som na to pozeral a nevedel som co si mam o tom mysliet. Podla mna ked niekto napise techno, vacsina ludi si predstavi nejake spojenie s elektronikou. Ved techno je styl. Podla mna je dost blbost pisat nazov ineho stylu, ktory s tym nema nic spolocne.
Jo, musim říct, že tenhle pojem mě dřív taky mátl a dodneška nechápu, proč má bejt slovo "techno" odvozenina od "technický". Nějak mi to moc nedává smysl. :)
Ale holt se to tak ustálilo a rozhodně to nepoužívá jen Reaper.
Mám Reaperove recenzie velmi rad, ale vzdy ma tak trochu rozosmeje to jeho používanie termínu techno death metal. Osobne proti technu nic nemam, jeho extremne formy pocuvam asi tak ako metal, ale pouzivat to v takejto suvislosti. Techno death metal by som pouzi na Berzerker, ktori vyuzivaju v deathgrindovej hudbe klasicky mixazny pult namiesto bicich a ich beat je zalozeny na brutalnom speedcore a hardcore techne, ale na klasicky death metal s technickymi prvkami sa podla mna pouziv askor vyraz tech-death, aspon som to tak vsade videl. Ale inac mi Reaperov vkus velmi sedi a vela skvelych albumov som objavil prave po precitani jeho recenzii. Ale techno death metal....
Uplne jeden z najlepsich albumov historie death metalu, na to treba bunky a trocha umeleckeho citenia aby to clovek pochopil a hlavne vypocut viackrat, ja to uz viem aj odzadu, nepoznam lepsiu kapelku fakt
Jsem se tomu konečně dostal na zub a opravdu parádní věc. Jsem ale přesvědčen, že mají na to nahrát ještě lepší placku, v některých místech až moc onanie, ale to jen takový detail..
vždyt říkám, ve středu ;p
btw offi release je tuším 28.1.
Jj, je toho fakt hodně jako prase a nedá se to stíhat všecko. Dík za připomenutí Decrepit..., recka tady na to asi bude ne...
tech kapel je celý kontejner, už jen zmapovat (a hlavně naposlouchat) ty základní dá hodně práce...
- btw, Decrepit jdou ve středu -
No a Martyr taky vysoce zajímavý, zase trochu něco jiného..
To Brutus..: Dík za tipy, Necrophagist mám, je to super, zatím se mi to líbí daleko více než Spawn, ale jak říkám, zatím.. Ostatní věci znám, slyšel jsem jen nějaké ukázky, teda kromě Gorguts. Všechno to jsou zajímaví věci, ale ono toho je stašně moc :-), já teď čekám hlavně na nové Decrepit Birth.
Nebo Martyr;)
Tři skladby s celkovou stopáží 29 minut, tomu říkám správná plocha pro EP sludge doomového stylu. Studiový návrat po mnoha letech se polské skupině hnané charismatickým ženským vokálem jednoznačně povedl.
Jedni z mála u nás (ne-li vůbec jediní) představitelé zatuchlého hnilobného death/doomu o sobě dávají vědět novým EP, jehož trojice chorobných songů také jasně demonstruje fakt, že tato obluda už dozrála na úroveň plnohodnotného alba. Čím dříve, tím lépe!
Pokračování, která neukončují děj, to mají těžké. Druhé Silo je pomalé, vláčné a nestane se v něm vlastně nic, co by se nevešlo do jednoho dvou dílů. Nečtenářům knih navíc nemusejí být zřejmé všechny pohnutky jednajících. Tak snad to třetí řada narovná.
Ruské skupiny většinou ignoruji, ale než jsem si všiml, že je tahle z Jekatěrinburgu, upoutal mě jejich starosvětský thrash. Nic převratného se sice neděje, spíš je to jako výlet zpět časem, ale pro pamětníka celkem dobrý.
Keith Buckley (ex-EVERY TIME I DIE) jako by se svými kumpány zkoušel štěstí v hodně melodickém metalcore, nebo možná spíše post-hardcore, ale na mě je to hodně plytké a podbízivé. BETTER LOVERS, kde působí další členové ETID, jsou úplně jiná liga.
Trochu Red Dead Redemption pro čtenářky Marianne. Pod krví a špínou se schovávají scenáristická klišé a dutá schémata revizionistických westernů. Má to sice patřičně gritty look, ale nekouše to. Spousta sentimentu a neschopnosti poradit si s postavami.
Veteráni stonerrockového stylu toho mají za sebou už hodně, ale stále jim to hodně sluší a tak i album roku 2024 v sobě nese odkaz na klasické devadesátky a tedy dobu, kdy tahle skupina tvořila po boku KYUSS historii.
Vložit diskusní příspěvek