Nástupce debutové desky No Pavarotti na sebe nenechal dlouho čekat. CD Too Late To Care ukazuje možná nečekanou tvář plodné dvojice.
Po elegantním vzestupu na lehce zpěněných éterických vlnách doom popu se zvonivými postsurfařskými reminiscencemi, jak je přinesl loňský singl Fat Pink Mouse In Graceland a především první dlouhá deska, přicházejí No Pavarotti s novinkou, jejíž atmosféra o poznání ztěžkla. Jako by k!amm (elektronika, ruchy, hlas) a Rouilleux (kytara, elektronika, hlas) nechali ještě jednou zaznít trosky „starých temných žánrů". Sílu a intenzitu jejich zvuku spoutali do melancholické textury, a přesto se ještě naposledy ozve děs prázdnoty. Je však už pozdě na cokoli: za těžkým rudým závěsem krásy se skrývá past, pouhá silueta bytosti, která bývala zářivým zpěvákem a nyní už vydává jen šepot a vzdechy, v nichž je slyšet zoufalství anebo melancholii, která se přesytila sama sebou.
Too Late To Care obsahuje pět tracků rozmanité stopáže. Jak je u citlivé improvizace v pojetí No Pavarotti zvykem, jde o soustředěně vystavěný celek: vrstvení smyček a plochy rytmizované delayem, záchvěvy hlasu z polofunkčních vintage mikrofonů a téměř náhodné, neúplné kytarové melodie, to vše směřuje k vrcholu v podobě I´m Never Gonna Surf Again, v níž se všechny atributy desky koncentrují na malém prostoru a v čistém stavu. Pokud si tady budete chtít najít svůj srdcový okamžik, vždycky se trefíte, počítejte ale s věčně znepokojivým stínem za zády. Dojem z alba umocňuje syrově pojatý obal (černobílý motiv na obálce ze stříbrného kartonu), jehož autorem je Patrik Pelikán.
No Pavarotti - Too Late To Care (2010, K&K 20)
CD-R, 49:33, tracklist:
1. Behind The Red Curtains
2. Some Kind Of Trap
3. Fat Man Sings No More
4. I´m Never Gonna Surf Again
5. Don"t Piss Off The Landlord
No Pavarotti vznikli v roce 2009 na troskách formace The Ruin of Ruins, ve které se spojil Rouilleux s improvizačně-noisovým triem RUiNU. Ve stejném roce vydali nejprve miniCD Fat Pink Mouse In Graceland / Un Giorno Perfetto s loureedovskou předělávkou, ve které hostuje My Sister Is Pregnant (vokál a housle), následované pak debutovou deskou No Pavarotti (obojí nyní volně ke stažení, viz níže). Ke coververzím se vrátili ještě na sklonku roku na neoficiálním limitovaném miniCD s verzemi skladeb od Johnnyho Thunderse, Syda Barretta, Lee Hazlewooda a Rowlanda S. Howarda. Rouilleux v současné době pracuje na sólové desce. No Pavarotti často koncertují (mj. letošní Creepy Teepee, po boku Zs, Gnod či Fabia Orsiho), od 5. do 10. října je můžete zastihnout na společném turné s L´Ocelle Mare a Core of the Coalman.
ODKAZY
http://www.klagundkrach.net/no.pavarotti
http://www.klangundkrach.net
FREE DOWNLOAD
No Pavarotti - S/T: http://www.mediafire.com/?fp24bpad57bxjai
No Pavarotti - Fat Pink Mouse In Graceland:
http://www.mediafire.com/?td2noyn5kzt
Links:
------
[1] http://www.klangundkrach.net/
[2] http://www.myspace.com/klangundkrach
[3] http://www.klangundkrach.blogspot.com/
Tagy:
ST.BLACK
SARCATOR - Swarming Angels & Flies
Třetí album švédských mladíků přináší zároveň i jejich nejvyspělejší materiál. Přechod k velkému labelu z intenzity jejich groovem načichlého blackujícího thrashe pranic neubral, navíc skupina přidala ještě více šikovnosti při kompozici. Svižný poslech!
- Dalas
- včera
MEDUSIAN - Library
Na rozdíl od kolegy Manatara si nemyslím, že se tihle Švédové nějak příliš stylově rozvírají. Většinu času je to prostě symfoničtěji pojatý black/death, který neurazí, ale nic zásadního se neděje. Jen ty čisté vokály trochu vybočují.
- Noisy
- včera
HIERARCHIES - Hierarchies
Čekal jsem možná trošku větší tlak, nazvučení nahrávky je totiž vzhledem k žánru poněkud vzdušnějšího ražení. Kompozičně však máme co dělat s kvalitní náloží disonantního death metalu lehce ve stylu GIGAN. Američtí debutanti však rozhodně nezklamali!
- Dalas
- včera
MEDUSIAN - Library
Švédové se na svém debutu zeširoka rozkročili z blackových základů, přes death, symfo-black až k post metalovým variacím. Jen je toho občas až moc naráz. Deska je prima, ale víc se těším na pokračování, až si utřídí myšlenky na své další směrování.
- Manatar
- včera
OBSCURE SPHINX - Emovere
Tři skladby s celkovou stopáží 29 minut, tomu říkám správná plocha pro EP sludge doomového stylu. Studiový návrat po mnoha letech se polské skupině hnané charismatickým ženským vokálem jednoznačně povedl.
- Noisy
- před 3 dny
MŮRA - Needle Cathedral
Jedni z mála u nás (ne-li vůbec jediní) představitelé zatuchlého hnilobného death/doomu o sobě dávají vědět novým EP, jehož trojice chorobných songů také jasně demonstruje fakt, že tato obluda už dozrála na úroveň plnohodnotného alba. Čím dříve, tím lépe!
- Dalas
- před 3 dny
SILO - Druhá řada
Pokračování, která neukončují děj, to mají těžké. Druhé Silo je pomalé, vláčné a nestane se v něm vlastně nic, co by se nevešlo do jednoho dvou dílů. Nečtenářům knih navíc nemusejí být zřejmé všechny pohnutky jednajících. Tak snad to třetí řada narovná.
- Darkmoor
- před 3 dny
DISKUSE A HODNOCENÍ
VOIDLUNG - Maledictus Rex
- kannibal28
- před 5 hodinami
VOIVOD - Negatron
- Abanek
- včera
TUČŇÁK - Tanec s ďáblem
- Kaik
- včera
THE HALO EFFECT - March of the Unheard
- miky222
- včera
SEDIMENTUM - Derrière les Portes d'une Arcane Transcendante
- kamanova_boy
- včera