Nástupce debutové desky No Pavarotti na sebe nenechal dlouho čekat. CD Too Late To Care ukazuje možná nečekanou tvář plodné dvojice.
Po elegantním vzestupu na lehce zpěněných éterických vlnách doom popu se zvonivými postsurfařskými reminiscencemi, jak je přinesl loňský singl Fat Pink Mouse In Graceland a především první dlouhá deska, přicházejí No Pavarotti s novinkou, jejíž atmosféra o poznání ztěžkla. Jako by k!amm (elektronika, ruchy, hlas) a Rouilleux (kytara, elektronika, hlas) nechali ještě jednou zaznít trosky „starých temných žánrů". Sílu a intenzitu jejich zvuku spoutali do melancholické textury, a přesto se ještě naposledy ozve děs prázdnoty. Je však už pozdě na cokoli: za těžkým rudým závěsem krásy se skrývá past, pouhá silueta bytosti, která bývala zářivým zpěvákem a nyní už vydává jen šepot a vzdechy, v nichž je slyšet zoufalství anebo melancholii, která se přesytila sama sebou.
Too Late To Care obsahuje pět tracků rozmanité stopáže. Jak je u citlivé improvizace v pojetí No Pavarotti zvykem, jde o soustředěně vystavěný celek: vrstvení smyček a plochy rytmizované delayem, záchvěvy hlasu z polofunkčních vintage mikrofonů a téměř náhodné, neúplné kytarové melodie, to vše směřuje k vrcholu v podobě I´m Never Gonna Surf Again, v níž se všechny atributy desky koncentrují na malém prostoru a v čistém stavu. Pokud si tady budete chtít najít svůj srdcový okamžik, vždycky se trefíte, počítejte ale s věčně znepokojivým stínem za zády. Dojem z alba umocňuje syrově pojatý obal (černobílý motiv na obálce ze stříbrného kartonu), jehož autorem je Patrik Pelikán.
No Pavarotti - Too Late To Care (2010, K&K 20)
CD-R, 49:33, tracklist:
1. Behind The Red Curtains
2. Some Kind Of Trap
3. Fat Man Sings No More
4. I´m Never Gonna Surf Again
5. Don"t Piss Off The Landlord
No Pavarotti vznikli v roce 2009 na troskách formace The Ruin of Ruins, ve které se spojil Rouilleux s improvizačně-noisovým triem RUiNU. Ve stejném roce vydali nejprve miniCD Fat Pink Mouse In Graceland / Un Giorno Perfetto s loureedovskou předělávkou, ve které hostuje My Sister Is Pregnant (vokál a housle), následované pak debutovou deskou No Pavarotti (obojí nyní volně ke stažení, viz níže). Ke coververzím se vrátili ještě na sklonku roku na neoficiálním limitovaném miniCD s verzemi skladeb od Johnnyho Thunderse, Syda Barretta, Lee Hazlewooda a Rowlanda S. Howarda. Rouilleux v současné době pracuje na sólové desce. No Pavarotti často koncertují (mj. letošní Creepy Teepee, po boku Zs, Gnod či Fabia Orsiho), od 5. do 10. října je můžete zastihnout na společném turné s L´Ocelle Mare a Core of the Coalman.
ODKAZY
http://www.klagundkrach.net/no.pavarotti
http://www.klangundkrach.net
FREE DOWNLOAD
No Pavarotti - S/T: http://www.mediafire.com/?fp24bpad57bxjai
No Pavarotti - Fat Pink Mouse In Graceland:
http://www.mediafire.com/?td2noyn5kzt
Links:
------
[1] http://www.klangundkrach.net/
[2] http://www.myspace.com/klangundkrach
[3] http://www.klangundkrach.blogspot.com/
Tagy:
ST.BLACK
NACHTMYSTIUM - Blight Privilege
Hele, Blake Judd ještě žije. Enfant terrible (ale současně i schopný skladatel) US blacku je (znovu) zpět a tentokráte doručuje tradičněji pojatou kolekci. Šlape mu to dobře, tělo už má sice životem zhuntované, mysl však zůstává stále čerstvá.
- Reaper
- včera
THE CURE - Songs Of A Lost World
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
- RIP
- včera
BODY COUNT - Merciless
Bilanční a v rámci možností i moderní album zároveň. Typičtí BODY COUNT místy výrazně oživení působením hostů. Album sotva překvapí něčím neotřelým, ale dá se mu odolávat jen do prvního výkřiku "madafaká". Pak už je to zase všechno zpátky v 90's.
- Dalas
- včera
DJEVEL - Natt Til Ende
Faust a spol. tentokrát více přitlačili na pilu a natočili o poznání méně přátelskou desku. Více black metalu a méně zjemňujících prvků. I tak je materiál pěkně diversifikovaný, jen je méně přístupný a chybí mu ona zpěvnost, vzletnost a naléhavost.
- Reaper
- před 2 dny
NEKUS - Death Apophenia
Čistý death/doom. Špinavý, jeskynním marastem až po krk nasáklý. Ale také spíše jednoduchý, držící se jako klíště žánrových standardů bez nejmenší ochoty alespoň základně experimentovat. Co mu však nechybí, je tolik potřebná neotesanost a hrubozrnnost.
- Reaper
- před 2 dny
GAEREA - Coma
Nejvíce přístupná deska GAEREA. Portugalci sice stále preferují rychlá tempa, ale materiál zároveň různě zahlazují, kudrnatí a zjemňují. A vesele do něj integrují jeden post-metalový prvek za druhým. Black metal pro masy, nicméně velmi pěkně složený.
- Reaper
- před 3 dny
VAMPIRSKA - A Liminal Heart Paints The Deepest Shade Of Serenity
(Raw) blackmetalový projekt z pokojíčku se vším všudy. Tentokrát za materiálem stojí osoba pohlaví něžného. Slyším za tím trochu SATANIC WARMASTER, SARGEIST, ORDER OF NOSFERAT a nebo také WINTER LANTERN. Jednoduchá, leč dobře poslouchatelná deska.
- Reaper
- před 3 dny
DISKUSE A HODNOCENÍ
THE TALE UNTOLD - Counterculture
- kannibal28
- před 41 minutami
PRVNÍ HOŘE - Achtung, Sultan!
- bohuš
- včera
XIBALBA - Brain-Feedback
- Xibalba SK
- včera
SHI - 死 - Pure Disgust
- kannibal28
- včera
SEPTARIA - A*
- kannibal28
- včera
LINKIN PARK - From Zero
- Patex
- před 2 dny