Po dvou a půl letech opět vystoupí v Praze!
V pátek 21. ledna bude pražský Palác Akropolis hostit koncert určený zejména příznivcům punk-rockové scény 90. let dvacátého století, která se zformovala kolem labelů Epitaph a Fat Wreck Chords. Vystoupí zde totiž kultovní kalifornská kapela Pennywise, která společně s Bad Religion a NOFX tvoří v daném stylu pomyslný královský triumvirát. Pro tvorbu všech tří skupin se rovněž vžilo označení "skate-punk", jelikož pocházejí z prostředí, kde byla skateová a punková komunita značně provázána.
V konkrétním případě Pennywise se jedná o Hermosa Beach, mírumilovnou pobřežní čtvrť Los Angeles, obklopenou ze všech stran mnohem drsnějšími městskými částmi. Zde se kapela zformovala již před neuvěřitelnými třiadvaceti lety. Za tu dobu vyprodukovala celkem 9 řadových alb, z nichž například "Unknown Road", "About Time", "Full Circle" nebo "From The Ashes" se řadí mezi základní milníky celého žánru. Zejména od počátku druhého desetiletí své existence zaměřovali Pennywise značně angažovanou formou témata svých textů hlavně na politiku a společenské problémy.
V srpnu 2009 prodělala kapela lehčí šok poté, co jí náhle opustil frontman a zakládající člen, zpěvák Jim Lindberg, který se po několika měsících pochlubil vlastním novým projektem "The Black Pacific". Po spekulacích o ukončení činnosti však Pennywise v únoru následujícího roku překvapivě ohlásili jako Lindbergova permanentního nástupce Zoliho Teglase, zpěváka jiné populární kalifornské party Ignite.
Jak znějí Pennywise se Zolim za mikrofonem se na vlastní uši máme možnost přesvědčit již tento pátek. Vstupenky jsou ještě k dostání v síti Ticketportal; předskokany budou němečtí punkeři Scheisse Minelli, kteří rozpumpují sál Akropole už v 19:30h.
Tagy:
GODSPEED YOU! BLACK EMPEROR
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
RISE AGAINST - Appeal To Reason
- Subeer
- 5. listopadu 2009
NO USE FOR A NAME - Keep Them Confused
- Stray
- 24. srpna 2005
EXTERIOR PALNET - Haragma II
Hodně netradiční černý kov, který do sebe přirozenou cestou nasává prvky mathmetalu a dalších progresivnějších stylů bez toho, aby uhnul v oddanosti kořenů. Po celou dobu instrumentálně zajímavé a emocionálně intenzivní.
- RIP
- včera
TWINS CREW - Chapter IV
Pokud jste přejedeni HAMMERFALL nebo jich stále nemáte dost, jsou tu TWINS CREW. Kdybych nikdy neslyšel nic podobného, asi bych to velebil. Má to šťávu, dynamiku a slušné refrény. Přestože je švédský power/heavy už dost vybraný rybník, tenhle kapr ujde.
- Manatar
- včera
EREB ALTOR - Hälsingemörker
Máte-li rádi naléhavý zpěv Cristera Olssona, procítěné severské riffové preludování a nevadí vám ani švédština, na novém albu EREB ALTOR si jistě najdete to své. Na žádné slavobrány to není, ale i poctivé bušení do kovadliny má kolikrát něco do sebe.
- Louis
- před 2 dny
PATTERN-SEEKING ANIMALS - Friend Of All Creatures
Pořád je všechno v pořádku a americká super grupa jede v kolejích poklidného progrocku. I tentokrát se najdou příjemná místa, celkově mám ale pocit, že docházejí silnější melodické nápady. Snad to bude jen takový ten oddech před něčím větším. Doufejme.
- Darkmoor
- před 2 dny
MACERATION - Serpent Devourment
Pojďme si zase užít trochu pravého DM chrastění. MACERATION splňují žánrové atributy na potřebných 100% a doručují desku, ze které budou nadšeni zejména příznivci DISMEMBER nebo GRAVE (ale i BOLT THROWER). Zvuk je tučný, hluboký a deska nepostrádá tlak.
- Reaper
- před 2 dny
REVENGE - Violation.Strife.Abominate
AC/DC war metalu a jejich nová deska. Výrazně podobná těm předchozím. Příznivci REVENGE dostanou klasicky zvrhlý a maximálně agresivní klepec. Tak jako vždycky. A tentokrát rovnou přes 40 minut. No, mě to stačilo dvakrát, potřetí do toho už asi nejdu.
- Reaper
- před 2 dny
RETROMORPHOSIS - Psalmus Mortis
Tak je to konečně venku! Pohrobci geniální tech/death entity SPAWN OF POSSESSION jsou zpět v centru dění. V kůži RETROMORPHOSIS působí robustněji a špinavěji, nicméně i tak je dokážete neomylně identifikovat hned po prvním riffu. Epické zmrtvýchvstání.
- Reaper
- před 2 dny
DISKUSE A HODNOCENÍ
WEATHER SYSTEMS - Ocean Without A Shore
- D.E.S.
- před 7 hodinami
ERSHETU - Yomi
- D.E.S.
- před 7 hodinami
OPETH - The Last Will And Testament
- D.E.S.
- před 7 hodinami
DOEDSMAGHIRD - Omniverse Consciousness
- D.E.S.
- před 7 hodinami
SÓLSTAFIR - Hin helga kvöl
- D.E.S.
- před 7 hodinami
OTTONE PESANTE - Scrolls of War
- D.E.S.
- před 7 hodinami
THY CATAFALQUE - XII: A gyönyörű álmok ezután jönnek
- D.E.S.
- před 7 hodinami